Čtyři důvody, proč se vdávat v zimě

Tradičně bývá nejvíce svateb v letních měsících, červen a září pak patří k nejvytíženějším termínům. Mnozí jsou přesvědčeni, že léto a začátek podzimu jsou pro svatbu jako stvořené, ale co si budeme povídat svatba v zimě má také své kouzlo a existuje hned několik dobrých důvodů, proč tak trochu plout proti proti svatebnímu proudu a říct si své „Ano“ uprostřed zimy.

Bílý svatební kožich

Na zimní svatbu je třeba se pořádně připravit a hlavně teple obléci

1. Nepřekvapí vás vrtochy počasí

I když vám to možná na první pohled přijde zvláštní, zimní počasí vás jen tak nepřekvapí. Pokud máte svatbu naplánovánu na prosinec nebo třeba únor, zkrátka a dobře už dopředu počítate s tím, že bude sníh a zima.

A s předstihem se na to připravíte, ale letní počasí, je zejména v posledních letech, velmi vrtkavé a odhadnout jeho vývoj mnohdy nedokáží ani rosničky ani meteorologové.

Jistě to znáte sami, jeden den je krásně až nepříjemné vedro a druhý den klesne teplota třeba o deset stupňů a lije jako z konve. Máte-li tedy svatbu venku, může vám to pořádně zkomplikovat vaše slavnostní plány. V zimě máte před počasím trošku navrch.

NÁŠ TIP: V zimě musíte být v teple, podívejte se na náš článek o svatebním kožíšku a peleríně.

2. Ve svém albu budete mít neobvyklé fotografie

Zimní světlo, sníh a kreativita vašeho fotografa dává až neskutečný prostor ke vzniku krásných a velmi romantických fotografií, které jen tak někdo ve svém svatebním albu nemá. Oproti vdavkám v letních měsících, máte v zimě také mnohem větší šanci, že vámi vybraný fotograf bude mít volno.

Netradiční svatební dekorace pro zimní svatbu

Na zimní svatbě můžete využít netrační svatební dekorace, jako jsou například šišky

3. Za stejné služby zaplatíte mnohem méně

Vdávat se mimo sezónu oceníte nejen vy, ale také vaše peněženka. Podnikatelé, kteří svatební služby poskytují, jsou v zimě mnohdy velmi rádi za každou svatbu a je velmi pravděpodobné, že se budou předhánět v tom, kdo vám udělá lepší nabídku. Ušetřit nemalou částku tak můžete za fotky, hudební produkci, svatební cukroví, svatební šaty a výzdobu, ale i pronájem restaurace.

Svatba v zimě

Svatba v zimě – nebojte se jí

4. Slavnostní nálada a milí hosté

V zimě moc svateb nebývá a tudíž je větší pravděpodobnost, že se svatební hosté budou na váš velký den více těšit. V červnu nebo v září se také může stát, že vám pozvaní hosté dají košem, protože se ve stejném termínu vdává jejich neteř nebo žení soused odnaproti.

Navíc v období na přelomu roku jsou lidé k sobě přívětivější, pozornější a jsou sentimentálnější.

To jsou ty nejlepší předpoklady pro skvělou zábavu a vaše první kroky na společné cestě životem po boku svého vyvoleného se tak stanou nezapomenutelným zážitkem nejen pro vás, ale také pro vaše blízké.

A koneckonců, Popelka se přeci také vdávala v zimě, tak proč ne vy?

Ohodnoťte článek

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! Určitě už máte v hlavě představu, jak by měl váš den „D“ vypadat.

I přesto si vám dovolujeme nabídnout e-book s 20 tipy, jak uspořádat svatbu tak, aby se z ní stala událost, na kterou budete všichni ještě dlouhé roky vzpomínat.

Pošlete odkaz na článek přátelům