Stříbrné snubní prsteny – levnější alternativa k bílému zlatu

Hledáte-li levnější variantu pro snubní prsteny, pak vám doporučujeme poohlédnout se po stříbrných snubních prstýncích, které jsou na první pohled téměř k nerozeznání od prstenů z bílého zlata.

Stříbré prsteny jsou vyráběny z vysoce kvalitního sterlingového stříbra. Není se tedy třeba obávat toho, že by prsteny nebyly dostatečně odolné či způsobovaly alergie.

Nákupem stříbrných snubních prstenů neuděláte chybu

Nákupem stříbrných snubních prstenů chybu rozhodně neuděláte

Také stříbrné snubní prsteny stojí za pozornost

Při výběru snubních prstenů sází značné množství zamilovaných párů na tradiční zlaté snubní prsteny.

Zejména v posledních letech narůstá obliba materiálů, které nemají ve šperkařství příliš dlouhou historii (například titan nebo palladium). Může se proto zdát, že stříbro coby kov použitý pro výrobu snubních prstenů, zůstává poněkud stranou.

To by ale jistě byla škoda, protože právě stříbro má celou řadu zajímavých vlastností, které za povšimnutí rozhodně stojí.

Stříbro bylo oblíbené již ve starověku

Archeologické nálezy dokládají, že stříbro se používalo již před mnoha tisíci lety. Sloužilo nejenom pro výrobu klenotů a rozličných druhů ozdob, ale vyhledávané bylo také pro účely ražby tehdejších platidel. Lidé si jej cenili, protože podobně jako zlato se jedná o poměrně měkký kov, který je dobře kujný a snadno se odlévá.

V moderní době nalezlo stříbro uplatnění například také ve fotografickém průmyslu nebo třeba zdravotnictví.
Tradice používání stříbra ve šperkařství trvá doposud a na trhu je nesmírně široký a pestrý sortiment klenotů vyhotovených právě z tohoto bílého lesklého kovu. Nejčastěji se setkáme se šperky, které obsahují 92,5 % stříbra (jejich ryzost je tedy 925/1000).

Samotné čisté stříbro se většinou nepoužívá zejména pro jeho přílišnou měkkost. Přidává se do něj proto ještě nejméně jeden další kov, který má pozitivní vliv na výsledné vlastnosti.

Jistou nevýhodou je, že stříbrné šperky jsou při běžném nošení náchylné k oxidaci, kdy postupně ztrácí svůj původní lesk a dochází ke změně barevného odstínu (nejčastěji se jedná o typické zčernání).

Pokud dojde ke změně barvy, prostřednictvím vyčištění (pomocí speciálních čisticích prostředků nebo třeba ultrazvuku) je však možné navrátit klenotu jeho původní vzhled.

Poměrně běžná je také speciální úprava povrchu stříbrných šperků tzv. rhodiováním, kdy dojde k pokrytí tenkou vrstvou rhodia. A protože rhodium je vysoce lesklý stříbřitý kov, který je navíc výtečně odolný vůči vnějším vlivům, výsledkem tohoto procesu jsou klenoty, které jsou téměř k nerozeznání od bílého zlata a navíc jsou rovněž odolnější vůči mechanickému poškození.

To je jistě dobrá zpráva, protože i stříbrné šperky tak mohou mít dlouho životnost, snižuje se také četnost pravidelné údržby a obnovy původního povrchu.

Stříbrné snubní prstýnky osázené diamanty

Také stříbrné snubní prstýnky si můžete nechat osázet diamanty a dalšími drahými kameny

Cena stříbrných šperků mile překvapí

Základní vlastnosti šperků vyhotovených ze stříbra jsme si již představili. Nesmíme však zapomenout na ještě jeden důležitý údaj, a tím je cena. Ta je totiž více než příznivá, snubní prsteny ze stříbra je tak možné pořídit levně. Rozdíl v porovnání s tradičním zlatem je opravdu veliký.

Stříbrný snubní prsten je tak cenově dostupný, což je jistě skvělým faktem pro všechny, kteří nechtějí do tohoto svatebního klenotu investovat příliš velkou částku, ale naopak nechtějí jít do nejlacinějších prstenů, a sice snubních prstenů z chirurgické oceli.

Ale pozor, pořídit stříbrné snubní prsteny, neznamená, že budou vypadat nudně či obyčejně!

Na trhu je velký výběr různých provedení od jednoduchých a zcela nezdobených kroužků z hladkého kovu po opravdové skvosty vytvořené precizní a náročnou ruční prací. Zajímavým kompromisem jsou snubní prsteny, které kombinují stříbro s dalšími materiály.

Poměrně běžné jsou například prsteny, které jsou vyrobené ze stříbra a titanu, případně ze stříbra a zlata. Odlišný barevný odstín použitých kovů vytvoří zajímavý a poutavý designový kousek.

Ani v případě, že se rozhodnete pořídit prsteny z tohoto bílého kovu, se nemusíte ochudit o zážitek vlastnit šperk s jedinečným třpytivým kamínkem, po kterém touží nejedna žena – s diamantem.

Snubní prsteny ze stříbra, které jsou osázeny briliantem nebo dokonce celou jejich řadou, nejsou na trhu ničím neobvyklým.

Pokud tedy nemáte prostředky na zlatý prsten s diamantem, možná si tento drahokam budete moci přece jen dopřát, pokud jako kov zvolíte podstatně levnější stříbro.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Pošlete odkaz na článek přátelům