Svatební cesta Bora Bora

Ostrov Bora Bora, nazývaný také perla Pacifiku, je součástí Francouzské Polynésie. Leží v jižní části Tichého oceánu severozápadně od ostrova Tahiti, zhruba v polovině mezi Austrálií a Jižní Amerikou. Turisty okouzluje překrásnými scenériemi tropické přírody i korálovými útesy a průzračným tyrkysovým mořem. Ubytování zde je až dekadentně luxusní a ceny zájezdů se pohybují v astronomických částkách.

Pokud tedy chcete na své svatební cestě zažít něco jedinečného a opravdu přepychového, je pro vás cesta na souostroví Bora Bora tou správnou volbou.

Ceny zájezdů Bora Bora | Počasí na ostrovech Bora Bora | Doklady a očkování | Jídlo a speciality | Bezpečnost Bora Bora | Mapa Bora Bora

Svatební cesta Bora Bora

Svatební cesta Bora Bora

Líbánky v tropickém ráji

Stejně jako ostatní ostrovy v oblasti je i Bora Bora sopečného původu. Tvoří ho hlavní velký ostrov a dva vedlejší, jedná se o pozůstatky původního sopečného kráteru. Kolem se v mělkém moři rozprostírá korálový útes a z něj vystupuje množství dalších malých ostrůvků a útesů.

Dominantami hlavního ostrova jsou dva horské štíty Pahia a Otemanu, které jsou porostlé z návětrné strany džunglí a ze závětrné savanou. Při pobřeží rostou kokosové palmy. Ostrov zkrátka zosobňuje ideální představu tropického ráje.

Bora Bora nabízí řadu aktivit, jak zde trávit čas. Nejvyhledávanější je bezesporu potápění a šnorchlování. Pod hladinou je k vidění množství exotických ryb. Oblíbeným cílem turistů je pozorování rejnoků, kteří – za ančovičku od průvodce – na sebe nechají i sáhnout. Dalšími zajímavými rybami, které je zde možné zblízka pozorovat, jsou například žraloci a murény. Také si můžete pronajmout člun a udělat si výlet lagunou, která ostrov obklopuje. Pokud toužíte po tom, užít si v tropickém ráji dokonalé soukromí, dojeďte až na některý z malých opuštěných ostrůvků porostlých palmovým hájem.

Potápění na Bora Bora

Úchvatná podívaná při potápění na Bora Bora

Pokud byste měli koupání, slunění a vody dost, můžete vyrazit na procházku po ostrově. Ostrov měří asi 9 km od severu k jihu a 4 km od východu na západ. Není tedy problém ho projít celý. Podél pobřeží vede silnice, která je dlouhá něco málo přes třicet kilometrů a je tedy ideální trasou na cyklovýlet, který vám umožní vychutnat si krásy ostrova doslova ze všech stran.

Můžete také vystoupat po stezce vedoucí od pláže na kopec, kde se nachází pobřežní obranná děla z druhé světové války, tedy z doby, kdy byl ostrov americkou vojenskou základnou.

Protože je ostrov takto malý, většina turistů sem jede jen tak lenošit, relaxovat a kochat se jeho krásnou siluetou.

Matira, nejjižnější cíp ostrova, kde se nacházejí krásné pláže a laguny, je turisty nejvyhledávanějším místem. Nachází se zde řada možností ubytování, mezi které patří i úchvatné spaní v bungalovech s prosklenou podlahou, které jsou postaveny na kůlech nad hladinou moře. Sami jistě uznáte, že pozorovat přímo z postele korálový útes a mořský život pod hladinou je zážitek, který se vám vryje do paměti na celý život.

Exotická dovolená Bora Bora

Exotická dovolená Bora Bora, letecký pohled na atoly

Ochutnejte polynéské speciality

Polynéská kuchyně spojuje prvky domorodé a francouzské kuchyně. Využívá ve velkém množství zdejší ovoce, ryby a kokosové mléko. Typickým způsobem přípravy jídla je pečení v jámě na rozžhavených kamenech. Pokud by se vám nechtělo experimentovat s místní kuchyní, je zde k dostání i jídlo z fast foodů, pizza a jiné globální dobroty.

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Bora Bora

Dlouhodobá předpověď počasí Bora Bora
Zdroj: forecabox.com

Ostrovy Bora Bora se nacházejí na jižní polokouli, roční období jsou tu tedy oproti České republice otočená, navíc zde rozlišují pouze léto a zimu, přičemž teplotní rozdíly mezi oběma obdobími nejsou až tak rozdílné.

Léto zde trvá od listopadu do dubna, kdy zde panují příjemné letní teploty 28 – 31°C, které jsou spojené s obdobím dešťů s tropickými bouřkami. Nemusíte se cesty v letních měsících ale vůbec bát, bouřky totiž zmizí stejně rychle, jako se objeví.

Astronomická zima pak přináší teploty mezi 25 a 28°C.

Průměrné teploty Bora Bora

Průměrné teploty Bora Bora

Jaké potřebuji doklady a musím se nechat očkovat?

Pro vstup do země nepotřebujete vízum, postačí vám pouze platný cestovní pas, který musí být platný minimálně 6 měsíců od doby návratu z této exotické dovolené. Pozor si však dejte v případě, kdy letecká společnost, se kterou letíte, má mezipřistání na americkém kontinentu – v tomto případě budete potřebovat americké vízum.

Časové pásmo (UTC -10): – 11 hodin oproti ČR

Speciální očkování není při cestách na Bora Bora vyžadováno.

Kolik stojí svatební cesta na Bora Bora? Orientační ceny zájezdů za osobu

Ceny svatebních cest na Bora Bora se pohybují okolo 100 – 120.000Kč za osobu. Při zájezdech typu first a last minute mohou být ceny i o několik desítek korun nižší.

Počítejte také s tím, že veškeré ceny jsou na ostrovech Bora Bora výrazně vyšší, než ty v České republice.

Na cestu na toto neopakovatelné místo si vyhraďte tolik času, abyste si stihli pořádně užít sebe navzájem a také luxusu, který se zde nabízí. I vzhledem k značné době letu doporučujeme navštívit tuto zemi minimálně na 10 dní, přemýšlejte ale i o delší dovolené.

Pokud si chcete svou svatební cestu užít v jedné z nejvyhlášenějších a nejdražších destinacích světa, je dovolená na Bora Bora jednou z nejlepších možných voleb. A věřte nám, tato pohádková země zcela jistě předčí vaše očekávání a vy si kromě krásných zážitků odvezete fotky, ke kterým se budete s oblibou vracet.

Měna na Bora Bora: za 1 EUR dostanete zhruba 119 pacifických franků (F CFP). Směnit můžete po příletu na letišti, ve směnárnách, na recepci v hotelu nebo v bance.

Bora Bora letecky

Do tohoto ráje na zemi se dostanete letecky, přičemž cesta trvá celý den, tedy 24 hodin. Pokud si budete chtít zakoupit letenky sami, určitě zkuste vybírat ty bez přestupu.

Ubytování v bungalovech nad mořem

Ubytování v bungalovech nad mořem

Ubytování

Nevíte, jaký hotel či rezort si vybrat? Přečtete si před nákupem zájezdu zkušenosti a recenze dovolené na Bora Bora od ostatních cestujících.

Bezpečnost

Na ostrově Bora Bora je bezpečno, panuje zde dobrá politická i ekonomická stabilita. Zdravotnictví je zde na podobné úrovní, jako v Paříži, cesty na tento malebný ostrov se tedy rozhodně nemusíte bát.

Bora Bora mapa

Svatební cesta Bora Bora
4.7 (93.33%) 6
Svatební cesta Bora Bora
4.7 (93.33%) 6

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! Určitě už máte v hlavě představu, jak by měl váš den „D“ vypadat.

I přesto si vám dovolujeme nabídnout e-book s 20 tipy, jak uspořádat svatbu tak, aby se z ní stala událost, na kterou budete všichni ještě dlouhé roky vzpomínat.

Pošlete odkaz na článek přátelům