Svatební cesta – rady a tipy kam vyrazit na líbánky

Skončilo několik týdnů zařizování, vybírání a organizování spojené s vaší svatbou. Všechna vynaložená snaha sice byla korunována tím úžasným okamžikem, kdy jste si navzájem řekli své ANO a započali společnou cestu životem, přesto byste určitě rádi oslavili nový začátek života několika dny či týdny sami ve dvou, někde mimo všechny každodenní starosti. Je čas vyrazit na svatební cestu!

Spočítejte si cenu líbánek

Líbánky – jak postupovat při výběru svatební cesty?

Určitě jste během všech svatebních příprav mluvili i o svatební cestě. Stejně jako u svatby samotné, je důležité, abyste se na cíli svých líbánek shodli nebo abyste zvolili vhodný kompromis. Svatební cesta pro vás může být symbolická, odpočinková a relaxační nebo veskrze dobrodružná plná nevšedních zážitků. Záleží jen a jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete.

V rámci plánování jistě jako první začnete zvažovat své finanční možnosti, ze kterých vyplyne seznam lokalit, do kterých můžete vyrazit.

Následně vyberte místo, které splňuje všechny požadavky, které od svatební cesty očekáváte.

V bodech:

  • Stanovte si finanční rozpočet na cesty.
  • Vyberte si lokalitu.
  • Přečtete si recenze hotelů v daném místě.
  • Určete si termín cesty, a to s ohledem na počasí.
  • Rezervujte a objednejte si cestu. Užívejte si jeden druhého 🙂

NÁŠ TIP:Nevíte, který hotel či lokalitu vybrat? Přečtěte si recenze hotelů a zkušenosti ostatních.

Relax na svatební cestě

Na svatební cestě si hlavně odpočiňte a zrelaxujte

Jak svatební cestu financovat?

V první řadě mnoho párů řeší otázku financování líbánek.

Pokud plánujete delší a finančně náročnější cestu, je třeba vše zohlednit ve svatebním rozpočtu.

Pokud nechcete na svatební cestu vynakládat finance vlastní, můžete, stejně jako většina dalších novomanželských párů, požádat své svatební hosty o finanční dar, a to místo darů hmotných.

Často se tak novomanželům sejde dostatek financí na pokrytí celé svatební cesty.

Při plánování či přímo při objednávání líbánek doporučujeme využít nabídek first minute nebo last minute zájezdů, kdy můžete ušetřit jednotky až desítky tisíc, které můžete využít například na pokrytí výdajů v místě dovolené.

Další zajímavou nabídkou, kterou je třeba zvážit, je například možnost novomanželské slevy na dovolenou, kterou nabízí porovnávač cen zájezdů – Invia.cz.

Pokud při objednávce zájezdu předložíte svůj oddací list, obdržíte slevu 10 – 35%.

Tato sleva platí pouze pro novomanžele, kteří se oddali nejpozději 3 měsíce před odjezdem na dovolenou.

Banner líbánky

Doma nebo v zahraničí?

Cílem vaší cesty může být místo, které je pro vás nějakým způsobem významné, např. kde jste se seznámili, kde jste byli na první společné dovolené nebo kde byla vyslovena ona žádost o ruku. Možností je spousta.

Jste-li spíše příznivci odpočinku, sladkého nicnedělání a rádi se necháte opečovávat, zamíříte nejspíš někam k moři nebo do některého z wellness resortů. Dobrodružné povahy ale nejspíše neodolají a využijí této výjimečné události ke splnění si některého ze svých snů a vyrazí do některé své vysněné destinace.

Jak říká klasik: „všude dobře, doma nejlíp.“ Proč ne, v Čechách je spousta krásných míst, kam můžete vyrazit. Nabízejí se třeba hory, kde se v krásné přírodě schováte před davy lidí a budete mít prostor užít si sami sebe.

Navíc už i u nás je běžné, že větší horské chaty nabízejí zajímavou nabídku wellness vyžití. Můžete tak spojit dlouhé celodenní výlety a příjemné večery zakončené romantickým odpočinkem ve vířivce, v sauně nebo ve vaně při svíčkách.

Svatební cesta Benátky

Užijte si svatební cestu v Benátkách při romantické plavbě na gondole

Někteří naopak raději zamíří do měst, kde si při nekonečných toulkách ulicemi užijí kulturu, historii či gastronomii, i v tomto případě je studnice možností v ČR téměř nevyčerpatelná a zajímavých míst objevíte bezpočet.

Tak či tak, líbánky v Čechách mají, kromě společného jazyka, nespornou výhodu a tou je možnost každoročního opakování svatební cesty například v rámci oslav výročí svatby. Většina z vás si ale nejspíš bude chtít dopřát dovolenou dále od domova.

Jste naopak vyznavači motta: „všude dobře, tak proč být doma“, vyrazte za hranice naší republiky.

V Evropě je řada měst přímo vyhlášených, jako města pro zamilované (Benátky, Paříž, Řím). Ta vám jistě zaručí nezapomenutelné romantické zážitky a krásné společné chvíle.

Pro ty, kdo dávají přednost sluníčku a relaxaci u moře, dokáže i Evropa nabídnout širokou škálu letovisek od těch nejskromnějších až po ty nejluxusnější. A pro ty, kteří raději ode všeho trochu, jsou tu nádherné kouty přírody a scenérie, které dodají vaší svatební cestě tu správnou atmosféru.

Láká vás naopak exotika? Přeci jen svatba a svatební cesta bývá zpravidla jednou za život, tak proč si nedopřát opravdu něco mimořádného? Celý svět je tu od toho, aby vám nabídl zajímavé zážitky a uspokojil tak vaši touhu užít si kouzelné chvíle podle vašich představ.

Líbánky u moře

Co zažít líbánky u moře?

Je libo líbánky v exotice?

Složitější je to s exotickými destinacemi.

Většina svateb se koná v létě a v tomto období v těchto zemích často vrcholí období dešťů.

Na to musíte myslet opravdu několik měsíců dopředu a buď si termín svatby posunout podle vhodného termínu pro svatební cestu nebo odložte samotnou svatební cestu.

Výjimkou jsou destinace, které je možné navštívit prakticky po celý rok (Zanzibar, Maledivy, Bora Bora).

Přes to všechno se čekání vyplatí a vás čekají neopakovatelné chvíle a úchvatná příroda.

Kam na svatební cestu? Vybírejte z oblíbených destinací:

Kdy jet na svatební cestu?

Určitě si budete chtít pár dní po svatbě oddychnout, a ne hned myslet na balení a další starosti spojené se svatební cestou. Neodkládejte ale cestu však moc dlouho, přece jen se jedná o pomyslnou třešničku na dortu, kterou zakončíte celý svatební proces.

Co se týče ročního období, které je k absolvování svatební cesty nejlepší, toto nelze určit jednoznačně. Záleží totiž na oblasti, a hlavně na ročním období, které panuje v cílové destinaci. V době, kdy u nás probíhají zimní měsíce, je vhodné vyrazit například do Jižní Ameriky nebo do Asie, kde je počasí o poznání příjemnější, jelikož zde probíhá astronomické léto. Naopak v našich jarních a letních měsících se v těchto oblastech můžete setkat s obdobími dešťů a hurikánů – cesty v tomto období rozhodně nedoporučujeme.

Pokud plánujete cestu do některých jižních koutů Evropy a vašim hlavním cílem jsou města a památky, směřujte svoje líbánky spíše na jarní měsíce (duben a květen), kdy v těchto oblastech panují příjemné teploty okolo 20° C.

V létě je v některých městech vedro k nevydržení, v Benátkách vás zase může odrazovat všudypřítomný zápach z okolních kanálů.

Kdy se začít na připravovat na cestu?

Pokud se chystáte na svatební cestu u nás nebo po Evropě, nic se nestane, pokud začnete zařizovat vše nezbytné jen několik týdnů dopředu, ne-li na poslední chvíli, obzvlášť pokud se jedná o cestu v rámci Evropské unie.

Zajistit si rezervaci přes Internet není problém, navíc jsou od nás všechny evropské destinace relativně snadno letecky dostupné.

Líbánky na lodi

Líbánky na lodi

Další výhodou je, že většinu věcí můžete operativně zařídit velmi rychle – nejsou potřeba víza a očkování, zpravidla všude můžete platit eury.

Cestování po vlastní ose je vhodnější začít plánovat několik týdnů dopředu.

Potřebujete vymyslet místa, kam byste se rádi podívali, měli byste mít zajištěno ubytování a všechny další potřebné věci, takže počítejte, že budete muset plánování určitý čas obětovat.

Na druhou stranu si můžete zajistit jen ubytování na prvních několik dní a další veškeré plány nechat až na momentálním a spontánním rozhodnutí – můžete se tak nechat každý den příjemně překvapovat, kam zrovna dorazíte, jaká místa navštívíte a jaké společné zážitky prožijete.

Ať už jste si vybrali cestu v rámci ČR, po Evropě nebo do zbytku světa, záleží, zda se na cesty vydáte sami po vlastní ose nebo s cestovní kanceláří.

Můžete také využít možnosti nalodění se na jachtu a celé líbánky strávit brázděním vod.

Můžete tak podle chuti navštívit různá místa, vylodit se na různých místech a užít si romantickou večeři nebo nezapomenutelný výlet. Tento druh cestování přeci zážitky přímo srší.

Exotická svatební cesta

Bělostné pláže, průzračná voda, to je exotická svatební cesta

Už máte představu o vysněném místě pro svoje líbánky?

Vybrat svatební cestu 

Spočítejte si cenu líbánek