Svatební cesta Mauricius

Mauricius je sopečný ostrov a jeden z nejznámějších tropických rájů v Indickém oceánu. Leží necelých 1000 km od Madagaskaru a tvoří spolu s ostrovem Rodriguezem a Réunionem souostroví Maskarény.

Jeho pobřeží, dlouhé 330 km, je téměř kompletně obklopeno korálovými útesy. Umíte si představit lepší místo pro svatební cestu, než je ta na Mauriciu?

Ceny zájezdů Mauricius | Počasí na Mauriciuu | Doklady a očkování | Bezpečnost Mauricius | Mapa Mauricius

Svatební cesta Mauricius

Svatební cesta Mauricius

Oficiální řečí je angličtina, ale místní obyvatelstvo běžně hovoří především francouzsky a kreolsky. Přestože ostrov leží u afrických břehů, je ovlivněn spíš britským a francouzským způsobem života.

Až se s vaší drahou polovičkou opálíte do bronzova a dostatečně vyřadíte v kobaltově modrém moři obklopeného plážemi s jemným pískem a přepychovými hotely, můžete se věnovat některé další aktivitě, kterých ostrov nabízí bezpočet.

Ostrov oplývá historickými památkami, kulturní rozmanitostí, různorodou krajinou a téměř neomezeným množstvím sportovních aktivit. Proto se ani po dvou týdnech romantické dovolené nebudete nudit.

Ostrovy Ile aux Cerfs Deer Mauricius

Ostrovy Ile aux Cerfs, známé též jako Deer, Mauricius

Pro milovníky přírody

Místo, které rozhodně stojí za návštěvu, je botanická zahrada sira Seewoosagura Ramgoolama v městečku Pamplemousses. Spolu s londýnskou botanickou zahradou Kew Gardens patří k nejkrásnějším na světě.

Na arboretum palem a jiných tropických stromů ji přeměnil britský zahradník James Duncan. Palmy jsou nejdůležitější částí expozice, vyskytují se zde v překvapivě mnoha druzích a mají neuvěřitelné tvary. K nejvzácnějším patří podsadité lahvovité palmy, vysoké královské palmy a palma talipot neboli palma stínidlová, která kvete jednou za 40 let a poté hyne.

Želva obrovská v zooparku La Vanille

Želva obrovská v zooparku La Vanille, Mauricius

Pro milovníky exotických zvířat se nabízí návštěva Zooparku La Vanille. Tento fantastický zoopark je zároveň také přírodní rezervací a krokodýlí farmou. Leží v jižní části ostrova u městečka Riviére des Anguilles.

Úspěšně se tady chovají želvy obrovské, od nejmenších až po 90 let staré. Je zde možné vidět řadu plazů a ostatních volně žijících živočichů.

Mezi největší atrakce kromě želv patří také chov nilských krokodýlů. V areálu je k nahlédnutí i fantastická sbírka motýlů a brouků.

Ubytování Mauricius

Ubytování Mauricius

Mauricius je opravdovým rájem pro zamilované a skvělým místem pro líbánky. Plavání s delfíny ve volné přírodě, šnorchlování na krásných plážích nebo třeba výborná kreolská kuchyně. Mnoho rozličných možností, jak strávit společné chvilky. Stačí si jen vybrat z nepřeberných možností, které tento zajímavý ostrov nabízí.

I přes velkou vzdálenost je zde malý, a pro organizmus ne tak náročný časový posun (o 3 hodiny více během zimního času, o 2 hodiny více během letního).

Surfování Mauricius

Surfování Mauricius

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Mauricius

Dlouhodobá předpověď počasí Mauricius
Zdroj: forecabox.com

Mauricius leží v tropickém pásmu s přímořským klimatem. Počasí je zde však velmi nestálé a je těžké přesně definovat období sucha a období dešťů.

Díky topografii ostrova jsou v počasí značné regionální rozdíly a na jihu ostrova je často jiné počasí než na severu.

Nejvhodnějším časem pro návštěvu je místní letní období, které panuje od prosince do dubna.

V těchto měsících se průměrné teploty na ostrově pohybují okolo 31 °C přes den a 22 °C v noci.

Teploty v zimních měsících se pohybují okolo 25 °C přes den a 16 °C v noci.

Rovněž teplota moře je zde také velmi příjemná – zpravidla neklesne pod 23 °C, v lednu a únoru dosahuje 27 – 28 °C

Průměrné teploty Mauricius

Jaké potřebuji doklady a musím se nechat očkovat?

K cestě na Mauricius potřebujete platný cestovní pas. Zvláštní očkování vyžadováno není.

Kolik stojí svatební cesta na Mauricius? Orientační ceny zájezdů za osobu

Ceny svatebních cest na Mauriciu se pohybují okolo 40 – 50.000 Kč za osobu. Při zájezdech typu first a last minute mohou být ceny i o několik tisícovek korun nižší.

Měna: rupee (Rs) – česky rupie, 100 Rs ~ 60 Kč

Ve většině velkých turistických centrech je možné platit přímo eury.

Ubytování

Nabídka ubytování je opravdu široká a pokud nevíte, jaký hotel či rezort vybrat, doporučujeme vám před nákupem zájezdu přečíst zkušenosti a recenze dovolené na Mauriciu od ostatních cestujících.

Letecky

Doba letu trvá 14 – 18 hodin a musíte počítat s alespoň jedním přestupem (Dubaj, Paříž, Řím).

Bezpečnost

Obyvatelé ostrova jsou velmi milí a vřelí k turistům. Ostrov je multikulturní a stabilní zemí s téměř nulovou kriminalitou.

Mauricius mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend