Svatební dary – tipy a nápady na originální dary

Vybrat ten správný svatební dar je pořádný oříšek především kvůli tomu, abyste se trefili do vkusu novomanželů. V první řadě je třeba si uvědomit, co mají novomanželé rádi, co vyhledávají. Mají všeho dostatek a vy jim jen chcete zpestřit vstup do společného soužití? Nebo se naopak musí omezovat a potřebovali by raději pořádnou finanční injekci? Svatební sezóna je v plném proudu a mnoho z vás si určitě láme hlavu tím, jak novomanžele potěšit.

Pokud jste neobdrželi žádný seznam požadovaných svatebních dárků, přinášíme vám několik tipů, které vám ulehčí rozhodování. Podívejte se na seznam nápadů na svatební dary a nechte se unášet vlnou inspirace.

Let balónem | Zážitkové | Originální | Vtipné

Pokud se rozhodnete pro jiný dar, než je finanční doporučujeme vymyslet něco osobního, co perfektně podtrhne osobnost obou z párů a bude jim připomínat jejich den D už napořád. Můžete si pak vybrat z netradičních svatebních darů, vtipných svatebních darů, zážitkových svatebních darů, praktických darů nebo designových vychytávek.

Kolik peněz byste měli utratit za svatební dar?

Prasátko jako svatební dar

Darování peněz bývá někdy oříšek

Svatby jsou velmi nákladné, a to nejen pro novomanžele, ale i samotné hosty, kteří si mnohdy hradí ubytování, šaty a v neposlední řadě pořizují novomanželům svatební dary.

Mnoho manželských párů si od svatební hostiny, kromě všeobecného veselí, slibuje, že se jim díky finančním darům vrátí investice vložená do svatby a pár navíc získá nějaké peníze navíc.

Například do začátku jejich společného života, na svatební cestu nebo například pro koupi automobilu.

Dárky ke svatbě je nutné pořizovat podle vašich finančních možností, nikdo od vás nebude očekávat dar v hodnotě několika tisíc korun, pokud ví, že počítáte každou korunu.

Velikost daru je také závislá na vašem vztahu k partnerům: čím jste si bližší, tím by měla být darovaná částka vyšší. Hodnotnější dar by měl také přijít od svědka či svědkyně.

Obecně bychom ale doporučili držet se pravidla, že minimální hodnota daru by měla být taková, aby pokryla náklady, které novomanželé vložili na svatbě do vaší osoby nebo všech osob, které se na dar skládají.

Svatební dar od rodičů: jelikož rodiče často finančně pomáhají s přípravou svatby, záleží tak na domluvě s novomanželi, zda jim budou dar kupovat či nikoli.

NÁŠ TIP: chcete-li dát finanční dar, podívejte se na článek věnovaný 13 netradičním způsobům, jak darovat peníze.

Zážitkové svatební dary

Svatební dar - let balónem

Darujete romantický svatební dar – let balónem?

Jsou novomanželé spíše dobrodružnější povahy? Milují netradiční zážitky, které spolu rádi sdílejí?

Pak doporučujeme vybírat z různých adrenalinových zážitků, jako může být skok padákem, let ve větrném tunelu, jízda na surfařském simulátoru, bungee jumping nebo let balónem, který dle našeho názoru patří mezi nejromantičtější zážitky vůbec.

Pokud naopak chcete, aby si manželé odpočinuli, můžete jim pořídit masáž pro dva. Krásně si tak oba odpočinou a uvolní si ztuhlé svaly.

Mají manželé rádi stejný druh hudby?

Co pořídit lístky na koncert jejich oblíbené kapely v zahraniční? Na tento zážitek dozajista do konce života manželé nezapomenou.

Můžete se navíc domluvit s dalšími hosty a přikoupit rovnou i letenky a ubytování.

Už máte představu o tom, co budete novomanželům darovat?

Prohlédnout zážitkové svatební dary 

Originální a netradiční svatební dary pro novomanžele

Bílé kolo - dekorace na tyrkysově-bílé svatbě

Darované kolo může dotvářet svatební dekoraci

Jsou vaši novomanželé filantropisty? Dávají raději ostatním než sobě a dělá jim to radost? Proč jim nevěnovat takový dar, který mohou sdílet?

Charitativní dar pod hlavičkou jejich jména pro ně jistě bude tím vhodným. K dispozici je pak několik organizací, pro které se můžete rozhodnout podle zájmu obou partnerů, může se pak jednat o léky pro děti, vody pro Filipíny a sousta dalších.

Bydlí vaši novomanželé ve městě, kde je velmi populární cyklistická doprava. Vy si rádi vyhrajete a hledáte originální nápad?

Pak doporučujeme pořídit novomanželům například kola, která vyladíte podle jejich osobnosti, vkusu nebo i hudebního stylu, který poslouchají.

Můžete buď pořídit kola nová, nebo se pořádně vyřádit na starých kolech pořízených z bazaru, které díky vaší šikovnosti dostanou nový punc. Vytvořit pak můžete kolo pro princeznu, ale i pořádného drsňáka.

Další možností je také pořízení obrazu jejich oblíbeného autora, ten může v několika letech nabrat obrovskou hodnotu. Pokud jste vy sami kreativně založení, můžete novomanželům namalovat obraz vlastní.

Znáte to, správný muž by měl postavit dům, zplodit syna, zasadit strom. Pokud novomanželé stále nemají „splněno“, můžete jim darovat například ovocný strom, jabloň, ze které budou sbírat plody své lásky, třešeň, pod jejímiž květy si budou vyměňovat prvomájové polibky.

Praktické svatební dary

Praktické svatební dárky mohou novomanželům udělat velkou radost

Praktické svatební dary

Pokud zamilovaný pár potřebuje něco do výbavy a vy vycházíte ze seznamu předem sepsaných darů, je vhodné se domluvit s ostatními, případně s novomanžely samotnými.

Přece jen dvě rychlovarné konvice a tři žehličky doma mít nikdo nechce.

Pro tyto účely je vhodné zřízení svatebního webu a vytvoření seznamu svatebních darů online.

Každý z hostů si tak může daný dar zarezervovat a novomanželé se nemusí bát, že by se jim hromadili duplicitní dary.

Pokud je novomanželi vyžadována nákladnější položka, můžete se na ni složit s ostatními hosty, eventuálně můžete přikročit k finančnímu daru, který pokryje alespoň část financí pro koupi plánovaného předmětu.

Elektronika, potřeby do domácnosti: ty se v nové rodině nikdy neztratí.

Prohlédnout praktické svatební dary 

Vyberte vkusné a designové dekorace

Darujte vkusné a designové dekorace

Designové dárky na svatbu

Pro milovníky designových vychytávek nabízí trh nepřeberné množství různých originálních a stylových kousků.

Může se jednat o kuchyňské doplňky, vázy, sklenice, čajové a kávové servisy, květiny a mnoho dalších doplňků do domácnosti.

Jistě víte sami nejlépe, jak moc může být váš dar extravagantní nebo naopak klasický.

Mnoha lidem udělá něco krásného, a ne tolik potřebného obrovskou radost.

Před nákupem ale vždy přemýšlejte, zda novomanželé najdou pro podobný dar využití a zda se jim vůbec bude hodit.

Moderní doplňky do domácnosti a dekorace – připravte překvapení pro novomanžele.

Prohlédnout designové svatební dary 

Koláž z fotografií jako dar

Vyberte z fotografií ty nejlepší

Vtipné svatební dary

Mají vaši novomanželé dobrý smysl pro humor? Tak proč je nepobavit i na jejich vlastní svatbě? Vyberte vtipný dárek na svatbu, který může být buď hlavním darem, nebo jen jako zábavný doplněk.

Volit můžete z originálních kusů oblečení s potiskem s vtipnými texty a motivy.

Pokud má pár rád fotografie, můžete vybrat fotografii, která charakterizuje jejich vztah a vykouzlí jim pobavený úsměv na tváři kdykoli se na ní podívají, tu pak můžete nechat zarámovat.

A co zajít do nahrávacího studia nebo natočit video a pořádně se u toho vyblbnout?

Můžete připravit řadu rozhovorů s kamarády a známými, kteří budou závidět nevěstě její proklatě dlouhé nohy nebo ženichovi jeho široký úsměv. Výsledné dílo pak může být promítáno v rámci svatebního veselí a může pobavit i všechny svatební hosty.

Bude společné příjmení něčím zajímavé? Zkuste jej využít pro váš nápad na svatební dar. Budou se jmenovat manželé Králíkovi nebo Zajícovi? Co jim koupit dvojici králíků, nehledě nato, že se do bytu jaksi nehodí 🙂

Milion korun: tomu říkáme pořádný svatební dárek novomanželům. Ale přeci jen se shodneme na tom, že málokdo má finanční prostředky na to, aby tuto částku skutečně daroval.

Co si tak zkusit pohrát s dvěma tisícovými bankovkami které lze vzájemně na sebe složí tak, aby čísla daly 6 nul. Tyto bankovky můžete zarámovat a darovat finanční obnos neskutečné hodnoty.

Pokud si troufáte na složení básničky či svatebního přání, můžete zkusit něco zkomponovat a své dílo přečíst v rámci svatební zábavy.

Kdy svatební dárek předat?

Odpověď na tuto otázku není jednoznačná, protože předávání svatebních darů se může lišit například podle regionálních zvyklostí a vždy také záleží na konkrétní svatbě, především pak na tom, jak mají novomanželé svůj den zorganizovaný.

Kdy předat svatební dar

Kdy předat svatební dar – nápady a tipy

Asi vůbec nejčastěji se lze setkat s tím, že se dary předávají až odpoledne či k večeru, kdy se svatebčané přesunou do místa, kde probíhá raut a volná zábava.

Ti nejbližší, kteří jsou pozváni ještě dříve na slavnostní oběd, někdy předají svůj dar již tam. Další možností pak je poblahopřát a obdarovat novomanžele záhy po uzavření sňatku, tedy jakmile skončí samotný svatební obřad.

Ideální je pochopitelně, jestliže se obřad i následující program odehrává na jediném místě. To je ale spíše vzácné, a častější se všichni účastníci svatby v průběhu dne přesouvají.

Proto se obecně doporučuje předat dary až tam, kde bude svatební den završen, aby neměli novomanželé ještě starosti navíc s přesunem darů z místa na místo.

Kam s ním aneb kam dárek ke svatbě dát?

Jelikož se vám může sejít mnoho dárků, doporučujeme již předem vymyslet místo, kde budou svatební dary v průběhu dne položeny. A to i tehdy, když si zamilovaný pár přeje místo různých hmotných dárků finanční hotovost.

Pro tyto účely je ideální vyčlenit si nějaký stůl v místě, kde se koná svatební hostina či raut. Dobré je dopředu připravit také alespoň jednoduchý popisek ve stylu: „Na svatební dary a blahopřání“. Na finanční hotovost se pak skvělé hodí nějaká truhlička nebo pokladnička, která bude určena právě na peníze.

Hlavně od srdce

Nezapomeňte, že ať už zvolíte jakýkoli svatební dar, ve výsledku stejně nejde o jeho hodnotu a přílišnou originalitu, ale o moment radosti a možnosti jejího sdílení s novomanželi. Protože právě vy jste těmi nejbližšími, se kterými chtěli novomanželé strávit jeden z nejdůležitějších dnů v životě.

Send this to a friend