Jak darovat peníze jako svatební dar

Často novomanželé informují své svatební hosty o preferenci finančních prostředků před hmotnými svatebními dary. Pokud je to i váš případ a chystáte se darovat peníze, pojďte se s námi společně podívat, jak peníze vtipně zabalit a darovat.

Asi se všichni shodneme na tom, že pouhé darování peněz v obálce je příliš fádní a neosobní.

Obzvlášť, pokud máte k novomanželům velmi blízký vztah, je vhodné se nad darováním peněz alespoň chvilku zamyslet a zkusit přijít na originálnější způsob, než je pouhé předání bílé dopisní obálky.

Jak darovat peníze jako svatební dar

Nevíte, jak darovat peníze jako svatební dar? Poradíme vám!

Kolik peněz darovat jako svatební dar?

Tato částka samozřejmě závisí na vaší finanční situaci, ale také na tom, jak jste si novomanželským párem blízcí. čím jste si bližší, tím více se očekává, že darovaná částka bude vyšší.

Minimálně by se však mělo jednat o takovou částku, aby pokryla výdaje na vaši osobu, kterou museli manželé do vaší účasti na svatbě investovat.

1. Pirátská truhla

Asi každý z nás alespoň jednou v životě zatoužil po tom, aby našel poklad.

Sice novomanželé již svůj pravý poklad našli jeden ve druhém, přesto je možné jim darovat pravou „pirátkou“ truhlu plnou zlaťáků.

Truhla navíc můžete vysypat pískem, doplnit mušličkami a dalšími dekoracemi. A věřte tomu, že taková truhla plná písku, ta se pořádně pronese :).

Aby peníze v truhle uložené vypadaly jako opravdové zlaťáky, doporučujeme do ní umístit vyleštěné mince.

Pokud se vám nechce každou z mincí čistit ručně, můžete vyzkoušet jejich namočení přes noc do horké vody s rozpuštěným pracím práškem.

Mapa k uloženému svatebnímu pokladu

Mapa k uloženému svatebnímu pokladu

Pokud chcete tento nápad posunout ještě o kousek dál, můžete truhlu zakopat někde v okolí místa konání svatební hostiny a úkolem manželského páru bude nalezení truhly buď s pomocí mapy, indicií nebo s využitím detektoru kovů.

2. Deštník – ať neprší jen štěstí

Krásným a originálním nápadem je i barevný deštník, který dostanou manželé zatažený. Po jeho otevření na ně uvnitř bude čekat překvapení v podobě peněz přivázaných na barevné stužky.

Kromě zajímavého momentu překvapení mohou nevěsta s ženichem využít této dekorace i pro focení se svatebním fotografem.

3. Datum svatby – originální svatební dar z bankovek

Datum svatby má pro některé páry velkou symboliku. Proč toho tedy nevyužít i pro darování finančního svatebního daru?

Budou se manželé brát 1.8.2018?

Darujte jim tři navzájem svázané pytlíčky nebo krabičky a do nich postupně umístěte mince a bankovky v tomto složení: 1. pytlíček (1x 1 Kč), 2. pytlíček (8x 1 Kč), 3. pytlíček (1x 2.000 Kč + 1x 10 Kč + 8x 1 Kč).

Jak je vidět, dohromady dají tyto obnosy datum svatby :).

4. Peníze jako obraz

Originální nápadem jsou rovněž obrazy nebo rámy, ve kterých jsou peníze vyrovnány a poskládány do různých (vzhledných) obrazců.

Peníze můžete také kombinovat s namalovaným nebo v rámu zasazené fotografii, tedy dary, které po svatbě poslouží jako dekorace.

5. Kytice, strom plný peněz

Pokud jste se rozhodli pro darování kytice či menšího stromečku, můžete jej nechat ozdobit penězi, které mohou viset ze stromu jako plody, u kytice mohou dotvářet celkový vzhled.

6. Nafukovací balónky

Peníze můžete umístit buď dovnitř balónků, případně je můžete k balónkům přivázat pomocí stužek a konfet. Když balónky navíc naplníte héliem, mohou zároveň sloužit jako svatební dekorace.

7. Dort nemusí být jen sladký

Na svatbě bude určitě dostatek sladkých zákusků a dortů. Pojďte na to tedy jinak.

Vytvořte patrový svatební dort z toaletního papíru, z ručníků nebo pro páry s malými dětmi, dort z plenek. Tento „dort“ můžete doplnit barevnými stužkami, fotografiemi a samozřejmě penězi.

8. Motýlci

Papírové bankovky lze snadno poskládat na harmoniky, které lze uprostřed převázat stužkou a vzniknou tak motýlci. Ty je možné vložit jak na kytici, přivázat na papírového draka nebo na zmíněné nafukovací balónky.

9. Auto plné peněz

Název tohoto tipu vás zřejmě vyděsil, ale zcela zbytečně. Máme na mysli malý model autíčka, který však musí mít propracovaný jeden zcela důležitý detail, a sice musí disponovat otevíracím kufrem.

Po jeho otevření na obdarované vyskočí poskládané bankovky doplněné mincemi.

10. Tři oříšky pro popelku

Jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších pohádek asi netřeba popisovat. Co si i zde vzít inspiraci a nenásilnou formou otevřít tři velké ořechy (ideálně tzv. papíráky), vydlabat z nich obsah a ten nahradit složenými penězi.

11. Fotoalbum nejen na fotky?

Zažitou představu, že fotoalbum je určeno pouze pro fotografie můžete zcela zbořit naplněním alba něčím mnohem cennějším, a sice právě bankovkami. Manželé tak získají dva dary v jednom – finanční obnos a svatební fotoalbum.

Prasátko jako svatební dar

Pokladnička prasátko jako svatební dar pro novomanžele – to si můžete sami vyrobit

12. Prasátka, pokladničky a krabičky na peníze

Prasátko měl v dětství bezesporu každý. Proč jedno takové nedarovat i novomanželům, ať si spoří třeba na líbánky.

A nemusíte se upnout jen a pouze k prasátkům, můžete pořídit různé kasičky a krabičky na peníze pro novomanžele.

V nejhorším případě volte obálku, ale pouze takovou, která je přímo vyrobena pro darování peněz.

13. Kufr nejen na dovolenou

Kufr plný peněz, to je sen snad každého z nás.

Ať už koupíte kufr velký či dětský, doporučujeme připravit pro obdarované ještě menší rébus, a to v podobě kódového zámku.

Kód můžete nastavit například na datum svatby, datum seznámení nebo další číselné kombinace přímo spojené s manželským párem.

Ať si své peníze zaslouží!

14. Oborové a tematické dary

Je budoucí manžel traktorista nebo nevěsta zdravotní sestra? Není nic jednoduššího, než koupit v hračkářství traktor s návěsem a na něj narovnat ruličky peněz symbolizující dřevěné klády, případně naplnit sterilní injekční stříkačky (navíc doplněné textem: finanční injekce) či zkumavky na moč právě penězi.

Jak vidíte, kreativitě se meze rozhodně nekladnou a je jen na vás, jestli si dáte práci a připravíte nějaké originální darování peněžních darů či se spokojíte s předáním peněz v obálce.

My osobně se přikláníme k první variantě doplněné o přání, básničku či krátký text.

A co vy, máte nějaký originální a vtipný způsob, jak předat peníze na svatbě? Podělte se s námi v komentářích.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend