Verše a citáty na svatební oznámení a svatební blahopřání

Protože je svatební den zejména vnímán jako demonstrace lásky, kterou k sobě snoubenci cítí, pak taky svatební verše, které překypují romantikou, něžným citem, mají v tento den své velké opodstatnění.

Svatební blahopřání

Svatební blahopřání – záleží jen na vás, jakou formou jej pojmete

Mohou být součástí svatebního oznámení, které snoubenci posílají svým svatebním hostům, aby jim dali vědět, že se hodlají oddat jeden druhému po všechny dny svého života a zároveň tak vhodnými veršíky podtrhují význam tohoto svatebního dne a také společného života, který je čeká.

Také mohou být i součástí svatebních blahopřání, která snoubenci či mladí novomanželé dostávají od všech z rodiny, od přátel, od kolegů a známých, jakož i sousedů, kteří je mají rádi a kteří jim chtějí co nejsrdečněji popřát, aby se jim na jejich společné cestě životem šlo co nejlépe a aby jejich láska, která je k sobě pojí, vydržela a časem přerostla do trvalého citového pouta, které jim nedovolí, aby se v budoucnu rozdělili.

Svatební blahopřání

Svatební blahopřání

Pokud si troufáte, můžete složit verše s vlastním textem, kde můžete být vtipní a vaše svatební přání novomanželům může být humorné.

Příklady svatebních veršů a citátů vhodné pro svatební oznámení či svatební blahopřání

Nádhernými glosy, které propagují celoživotní lásku, mohou být následující verše:

  • Milovati a milován býti, je největší štěstí na světě. J. W. Goethe
  • Slovy tu něhu vyslovit nelze, na strunách by se dala jen hrát… Tichounce, tiše, docela tiše srdce chce z lásky se zpovídat. S. K. Neumann
  • Já osud svůj dnes do rukou tvých svěřuji ti. J. Seifert
  • Milovat znamená žít životem toho, koho milujeme. L. N. Tolstoj
  • Mnoho zmůže síla duše, mnoho víra, více naděje, ale všechno zmůže láska. J. Vrchlický
  • Nemiluje ten, kdo nemiluje vždy. Aristotelés
  • Hledali jsme štěstí a našli jsme sebe. John Lennon
  • Milovat znamená dívat se jedním směrem. A. de Saint-Exupéry
  • Láska nás svedla, láska nás spojí v lásce a věrnosti budeme svoji.
  • Když zazní ano obou nás a varhan tichá melodie, sliby nám splynou v jeden hlas: Jsem Tvůj a Ty jsi navždy moje na celý život, ne na čas.

NÁŠ TIP: Prohlédněte si podrobný ucelený seznam svatebních citátů na svatební oznámení.

Nejsou takové verše kýčem?

To, co by v nějakém případě mohlo jistým lidem připadat jako kýč, je na svatební oznámení a svatební blahopřání vhodné, protože to dokáže v několika slovech obsáhnout celkový duševní stav snoubenců, jejich myšlenkové pochody, jejich očekávání od společného života, který spolu hodlají strávit, ale také jejich obavy a romantické rozčarování, jakož i kouzlo lásky, která je nejvíce patrná mezi lidmi, kteří se berou z lásky a kteří tak před světem, před Bohem a sami před sebou projevují tento cit, který je podle některých dán jenom lidem.

Proto ani verše, které deklamují hlubokou lidskou pravdu a cit, mají v den svatby svůj velký význam a své opodstatnění. Vždyť to nejsou veršíky zamilovaného kloučka, který prvně projevuje lásku k dívce, ale jsou výrazem úcty, lásky a porozumění, které projevuje zralý muž své ženě.

Komentáře (4)

Jarka napsal:

Máte pravdu Aničko,je to krásné. Jestli se to někomu zdá kýčovité,tak proč sem teda leze co?

Anička napsal:

Není to kyčovite… Záleží jak kdo berelasku a komu co stačí tohle bylo odjakživa a je to krásné. Náš ten den čeká teď 21.zari 2019 a nemohu svého dočkat, je to utvrzeni lásky, ucty a věrnosti a dodání srdce jeden druhému.. Pro někoho je to kus papíru a trapné kycove věci kolem ale pro někoho a že jich je ještě naštěstí na světě dost. Je to furt něco cim je spojení se v jednoho posvátné a cti to… A za to jsem šťastná že tací lidé existují hezky den preji všem Anička

jitka sladkovská napsal:

Je to kýčovité a pořád obehrané ,nic nového pod sluncem, což takhle Věříme, že dokážeme spolu žít. Dokázali jsme to už 15 let a to bude zítra 25 10. máme skleněné výročí,j

SvatebníAsistentka.cz napsal:

Jitko,
gratulujeme a přejeme vám minimálně dalších 15 let!

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.