Svatební cesta Dominikánská republika

Země bílých písečných pláží, národních parků, koloniálních památek a přátelských obyvatel. Dominikánská republika je díky své přírodní a kulturní rozmanitosti jednou z nejoblíbenějších destinací na světě a je jako stvořená pro vaši svatební cestu.

Ceny zájezdů Dominikánská republika | Počasí Dominikánská republika | Doklady, ubytování | Mapa Dominikánské republiky

Svatební cesta Dominikánská republika

Užijte si svatební cestu v Dominikánské republice na bělostných
plážích Atlantiku

Prohlédnout nabídku last minute zájezdů  

Přírodní krásy

Na území tohoto ráje na zemi je možné vidět deštné pralesy i mangrovy, vysoká pohoří s relativně nízkými teplotami i pláže zalité sluncem, kde se rozhodně zapotíte – abyste se mohli následně osvěžit v azurových vodách kolem ostrova.

Lákadlem je například národní park Los Haitieses, který nabízí plavbu mezi mangrovy, neuvěřitelné vodopády, které vám vykouzlí jedinečnou romantickou atmosféru a lesy plné exotické fauny a flóry.

Papoušek Red Macaw

Spatřit můžete i takto krásně zbarveného papouška Red Macaw

Rozmanitost zdejší přírody dosvědčují i extrémy v nadmořské výšce ostrova – nejnižším bodem je solné jezero Enriquillo, jehož hladina se nachází 44 metrů pod hladinou moře a nejvyšším bodem je v mlhách zahalená hora Pico Duarte se svými 3175 metry.

Letecký pohled na oblast Boca Chica

Letecký pohled na oblast Boca Chica

Historické památky

Pestrá je Dominikánská republika nejen z hlediska geografického ale i historického. Za svou existenci si toto území prošlo španělskou i francouzskou nadvládou, haitskou i americkou okupací a trvalo velmi dlouho, než došlo k jejímu osamostatnění. I díky tomu je zde k vidění množství unikátních historických památek.

Historické město Altos de Chavon

Historické město Altos de Chavon

Doklady, ceny zájezdů

Domácí měnou je peso, ale platit se dá i americkými dolary. Stravování i doprava, v soukromých minibusech guaguas, je pro cestovatele z ČR cenově velmi přijatelná.

Luxusní ubytování Dominikánská republika

Vybírat můžete z široké nabídky luxusních hotelů

Vstup na území je možný jen s platným cestovním pasem, který musí mít platnost minimálně 6 měsíců. Pokud cestujete na dobu kratší, než je 90 dní, nepotřebujete pro vstup víza.

Ihned při vstupu do země je ale nutné zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo), kterou si můžete vyzvednout na letišti či na konzulátu. Tato karta vám umožňuje pobyt v délce maximálně 30 dní. V opačném případě musíte zakoupit její prodloužení, které je možné až na maximální dobu 90 dní.

Očkování při cestách do Dominikánské republiky není nezbytné.

Ceny zájezdů do Dominikánské republiky

Ceny zájezdů do této exotické destinace se liší a to v závislosti na období, kdy cestujete, ale také na délce pobytu a úrovni vybraných služeb. Zájezdy All inclusive se dají pořídit okolo 30.000 Kč za osobu na týden. Doporučujeme však volit delší pobyty (i vzhledem k dlouhé době letu), ideálně 2 týdny, kdy se dá dovolená pořídit za ceny od 50.000 Kč za osobu.

Pokud chcete na dovolené ušetřit, doporučujeme vybírat z nabídek first a last minute, kde se dají objevit dovolené za výrazně vyšší ceny.

Prohlédnout recenze a zkušenosti z Dominikánské republiky  

Tradiční rum a doutníky

Při svém pobytu určitě nesmíte zapomenout vyzkoušet místní speciality, jako jsou doutníky, rum nebo káva. Na poctivou ruční výrobu tradičních doutníků se můžete podívat v Santiagu de los Caballeros. Zážitek je to skvělý i pro nekuřáky.

Zatímco přes den tedy můžete objevovat monumentální stavby, které zde postavili první evropští osadníci, večer si můžete v úžasném prostředí užívat společnosti své drahé polovičky a k tomu popíjet třeba některý z koktejlů nebo kvalitních rumů.

Dominikánci mají ke svému nápoji – rumu – podobný vztah jako Češi k pivu. Rum vyráběný z melasy má několik druhů – základem koktejlů je bílý rum blanco, samostatně se pije zlatý amarillo a tmavý anějo.

Typická dominikánská architektura plážových obydlí

Typická dominikánská architektura plážových obydlí

Dříve se místnímu rumu říkalo Mata-Diablo, což je v překladu Ďábel – zabiják. Dávejte si proto pozor, abyste to nepřehnali a nepřišli tak o některou z vašich milostných nocí.

Dominikánská republika je jako stvořená pro páry – kombinace přírodních krás, exotiky, služeb na vysoké úrovni a příjemně vysokých teplot vytváří romantickou a eroticky nabitou atmosféru.

Když koncem patnáctého století, prohlásil Kryštof Kolumbus, že není krásnějších končin na světě, měl pravdu! Užijte si proto líbánky v této exotické zemi i vy.

Průměrné teploty

V Dominikánské republice na vás čeká po celý rok krásné letní období. Je zde teplé tropické klima, teploty se zde pohybují i v zimním období kolem 25 stupňů a v letním okolo 30 stupňů.

I zde jsou však dvě období dešťů, a to od května do června a od října do listopadu. Těmto termínům se proto raději vyhněte. V červnu, srpnu a září navíc hrozí hurikány.

Průměrné teploty Dominikánská republika

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Dominikánská republika – Punta Cana

Dlouhodobá předpověď počasí Dominikánská republika

Zdroj: forecabox.com

Mapa Dominikánské republiky

Pokud se ptáte, kde Dominikánská republika leží, tak vězte, že spolu se spolu s Haiti rozkládá na ostrově Hispaniola, jenž je součástí Velkých Antil ležících v Karibském moři. Jedná se tedy o ostrov rozkládající se mezi Severní a Jižní Amerikou.

Tato země bývá právem nazývána jako Perla Karibiku – užijete si zde vzrušující a okouzlující dovolenou v tropickém ráji.

Komentáře (1)

Monča napsal:

My nejraději jezdíme na dovolenou do Dominikánské republiky začátkem roku, není zde tolik turistů a počasí je furt krásné 🙂

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend