Svatební cesta Benátky

Umíte si představit zajímavější a romantičtější místo pro svatbu či pro svatební cestu, než právě Benátky?

Užijte si romantickou svatební cestu při plavbě po kanálech lemujících více jak 100 ostrovů, které jsou navzájem propojeny stovkami mosty a můstky.

Ceny zájezdů do Benátek | Počasí v Benátkách | Doklady, očkování, bezpečnost | Mapa Benátek

Svatební cesta Benátky

>Užijte si svatební cestu v Benátkách například při romantické plavbě na gondole

Benátské památky

Benátky (Venezia), italské městečko nacházející se na pobřeží Jaderského moře v severovýchodní části Itálie. Město je proslulé svými četnými vodními kanál, které možné využít pro romantické plavby.

Nejvíce proslulým kanálem je Canal Grande rozdělující historické centrum Benátek. Plavbou po tomto kanálu poznáte ty nejvýznamnější památky, které město nabízí. V Čechách máme MHD, v Benátkách místo toho slouží jedinečné vodní autobusy (lodě), nazývané vaporetto.

Tip pro novomanžele: Legenda praví, že zamilované páry by měly na gondole doplout pod Most nářků, kde by se měly při západu slunce a za zvuku znějících zvonů navzájem políbit. Pak jejich láska zůstane věčná.

Pokud jste milovníci historie a chcete svoji svatební cestu obohatit prohlídkami okázalých kostelů, paláců v gotickém, barokním a renesančním stylu, podívat se na rozlehlá náměstí, navštívit četná muzea a galerie, jsou Benátky ideální volbou. Historické, umělecké a kulturní dědictví z nich dělá významné světové kulturní centrum, kam každoročně přijíždějí stovky tisíc turistů z celého světa. Ne nadarmo je historické centrum Benátek zapsáno na Seznamu památek UNESCO.

Barevné budovy na ostrově Burano, Benátky

Barevné budovy na ostrově Burano, Benátky

Jednou z nejvýznamnějších památek je náměstí Svatého Marka s chrámem a Dóžecím palácem postaveným v gotickém stylu.

Největším benátským náměstím je Piazza San Marco. Je to rušné centrum, kde se nachází ty nejvzácnější památky. Najdete zde slavné benátské budovy, jako je Basilica di San Marco, která je symbolem Benátek. Vidět dále můžete renesanční Knihovnu sv. Marka a téměř 100 metrů vysokou zvonici Campanilu poskytující úchvatný pohled na město a lagunu. Benátská romantika spočívá i v západech slunce právě nad touto lagunou.

Určitě si udělejte procházku malými uličkami přes úzké mosty okolo kanálů. Na mostě Academia můžete znovu stvrdit svou lásku a uzamknout zde váš partnerský zámek s iniciály nebo nějakým vzkazem. V galerii světového jména Gallerie dell’Accademia naleznete nejdůležitější a nejúplnější sbírku umění v Benátkách.

Benátské mosty

Vyjmenovat všechny benátské mosty by vydalo na samostatný a nepříliš přehledný článek. Vybrali jsme proto pro vás tři nejznámější a nejnavštěvovanější mosty, které musíte nutně vidět.

Ponte dei Sospiri – Most vzdechů (nářků) – vápencový most postavený v 16. století, který dříve spojoval budovu paláce s budovou vězení. Název dostal podle vzdechů, které vycházely z hrdel odsouzených, kteří putovali do místního žaláře.

Most Rialto vedoucí přes kanál Canal Grande

Most Rialto vedoucí přes kanál Canal Grande

Ponte di Rialto byl postaven nad Velkým kanálem (Canal Grande) a to už ve 12. století. Stavba postupně kapacitně nedostačovala, proto byl most přestavěn na most dřevěný, který vedl směrem k trhu Rialto (odtud část názvu). Most byl v dalším historickém běhu událostí částečně spálen, aby skoro o sto let později úplně spadl pod tíhou lidí, kteří z mostu sledovali průvod lodí.

Současná podoba mostu je dílem Antonio da Ponte (druhá část názvu mostu), který jej navrhl postavit z kamene. Památka je považována za jednu z klíčových ikon Benátek a láká nejeden zamilovaný pár.

Most Ponte dell’Accademia vedoucí přes Canal Grande byl původně postaven ve druhé polovině 19. století ze železa. Kvůli neutěšenému stavu byl most v průběhu let přestavěn na most dřevěný. V současné době době je konstrukce mostu opět kovová.

Je libo odpočinek u moře?

Kdybyste se chtěli osvěžit, můžete se vydat na místní pláž Lido di Venezia a oddávat se tak i obvyklým letním radovánkám jako je koupání a opalování. Přijet sem můžete jednoduše městskou vodní dopravou. Do moře je pozvolný vstup a pláže jsou typické svými písečnými dunami.

Karneval jako v Riu?

Jistě jste slyšeli o karnevalech konaných v brazilském Riu. Víte ale, že bujaré karnevaly se odehrávají i v Benátkách? Benátský karneval každým rokem navštíví miliony návštěvníků. Karneval se koná 40 dní před Velikonocemi. K vidění jsou zde velmi bizarní a netradiční masky a kostýmy, z nichž některé vypadají jak z filmových hororů.

Karnevalové masky při karnevalu v Benátkách

Karnevalové masky při karnevalu v Benátkách

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Benátky

Dlouhodobá předpověď počasí Benátky
Zdroj: forecabox.com

Průměrné teploty v Benátkách

Počasí v Benátkách je příznivější, než to naše. Ideální dobou pro návštěvu se tak jeví nejlépe pozdější jarní měsíce (od března do června) a dále od termíny od září do listopadu. Červenec a srpen jsou sice nejteplejší měsíce a dny jsou nejdelší, vyšší teploty ale bohužel mají neblahý vliv na zápach z kanálů, který dokáže být velmi nepříjemný a mohl by vám případný zážitek zkazit.

Průměrné teploty v Benátkách

Kolik stojí svatební cesta do Benátek? Orientační ceny zájezdů za osobu

Ceny zájezdů do Benátek se liší v závislosti na způsobu dopravy a organizace celé cesty. Nejlevněji vyjde jednodenní autobusový poznávací zájezd bez stravy, který pořídíte za ceny od 1.500Kč za osobu.

Pokud plánujete v Benátkách setrvat na prodloužený víkend nebo i delší dobu, doporučujeme vám sehnat si levné letenky a ubytování. Podobný balíček vás vyjde zhruba na 12.000Kč včetně ubytování se snídaní. Při výběru hotelu doporučuje přečíst recenze hotelů v Benátkách.

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, doporučujeme využít služeb cestovní kanceláře a pořídit last minute zájezd do Benátek.

Benátky letecky

Pokud nemáte rádi cestování automobilem, určitě si vyberete z široké nabídky dostupných levných letenek. Letět můžete buď na letiště Aeroporto Marco Polo Di Venezia nebo do na letiště Treviso, které je od Benátek vzdáleno cca 12 kilometrů.

Doba letu: 1,5 hodiny.

Ubytování v Benátkách

Při výběru ubytování se zaměřte na to, aby váš hotel ležel v centru Benátek, pak se můžete všude dopravit pohodlně pěšky. Zejména levnější hotely a hostely většinou leží na okolních ostrovech, ze kterých se poté musíte dopravovat každé ráno přívozem do samotných Benátek. Nižší cenu za ubytování potom stejně dorovnáte za dopravu a nepohodlným čekáním na spoje.

Benátky jsou vhodnou volbou zejména pro novomanžele, kteří nemůžou odjet na svatební cestu na delší dobu nebo za ni nechtějí utratit jmění. Na toto krásné italské městečko vám stačí prodloužený víkend (eurovíkend), který se dá pořídit za přijatelné částky.

Následně doporučujeme si v místě pobytu zarezervovat ubytování podle vašich preferencí například přes booking.com.

Benátky autem

  • Vzdálenost od Prahy: 815 km, čas na cestě: 9h
  • Vzdálenost od Brna: 750 km, čas na cestě: 7h 40m

Možnosti plavby v Benátkách

Pokud zvolíte plavbu gondolou, připravte si kolem 80€ za půlhodinovou projížďku. Pokud využijete přívoz (traghetto) nebo vodní autobus (vaporetto), můžete za plavbu výrazně ušetřit.

Slavné benátské kanály

Slavné benátské kanály

Svatba v Benátkách a případná svatební cesta, patří pravděpodobně mezi ty z nejluxusnější, nejzajímavější a nejromantičtější zážitky v Itálii a možná i na celém světě. Každý nastávající manželský pár sní o romantické plavbě po kanálu Canal Grande, pod úchvatným mostem Rialto (Ponte di Rialto), s možností zhlédnutí paláců a dalších menších mostů.

Jaké potřebuji doklady a musím se nechat očkovat? Je v Benátkách bezpečno?

Jelikož Benátky leží v Itálii, která je součástí Evropské unie a také Schengenského prostoru, stačí vám pouze platný občanský průkaz. Oficiálním jazykem je italština, měnou je Euro.

Speciální očkování není při cestách do Benátek vyžadováno.

Benátky jsou bezpečnou zemí, pozor si však dejte na své osobní věci, které by vám mohli zcizit kapsáři.

Benátky mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend