Svatební cesta Dubaj

Dubaj, futuristické, moderní a největší město Spojených arabských emirátů, láká návštěvníky z celého světa svým neopakovatelným vzhledem a luxusem.

Pokud máte rádi megalomanskou moderní architekturu v jejích nejšílenějších podobách, toužíte po špičkových službách, teplých krajích a v neposlední řadě máte na svatební cestu vyhrazenou pořádnou finanční částku, je Dubaj místem právě pro vás.

Vyjížďka na velbloudech Dubaj

Užijte si v Dubaji romantickou vyjížďku na velbloudech

Město leží na pobřeží Perského zálivu v místě původní rybářské osady. Jedno rameno zálivu se zařezává hluboko do vnitrozemí a tvoří ideální místo pro přístav. Z původního malého městečka se během posledního půlstoletí vyvinulo supermoderní velkoměsto. Za pohádkové bohatství místních šejků mohou, jak známo, ohromná ložiska ropy. Díky velkým investicím do infrastruktury a výstavby vzniklo skvělé zázemí pro turisty a zajímavé moderní stavby. To ve spojení s množstvím obchodních center, hotelů, širokými možnostmi zábavy a sportu láká mnoho lidí z celého světa. Nezanedbatelnou předností tohoto velkoměsta je také to, že je zde velmi bezpečno.

Svatební cesta Dubaj

Navštivte při své svatební cestě moderní město Dubaj

Jak je uvedeno výše, leží Dubaj na pobřeží Perského zálivu na Arabském poloostrově. Ač se to návštěvníkům nezdá, nachází se ve vyprahlé poušti. Město má mnoho zelených ploch. Ulice a prostranství jsou lemovány palmami a plochami šťavnatých trávníků. Všechna ta svěží zeleň je však výsledkem neúnavného zalévání odsolenou vodou. Klima je zde velmi horké a dusné, a proto je ideální dobou pro návštěvu období od října do dubna, kdy je zde příjemné teplo. Naproti tomu v létě pocitová teplota dosahuje i šedesáti stupňů. Pokud byste rádi v zimě unikli nevlídnému počasí, jistě se zde zahřejete. Cestovní kanceláře obvykle nabízejí cca týdenní zájezdy.

Noční Dubaj, pohled na věž Burj Khalifa

Noční Dubaj, pohled na věž Burj Khalifa

V Dubaji můžete obdivovat mnoho výškových budov. Nachází se zde například nejvyšší mrakodrap světa, Burj Khalifa (někdy též nazvývaný Burdž Chalifa), vysoký 828 m. Pokud netrpíte závratí, můžete vyjet výtahem do jeho špice a kochat se výhledem z bezmála kilometrové výšky. Spatřit můžete mimo jiné i uměle vytvořené ostrovy ve tvaru palmy (Palm Islands). Na nich se nacházejí kilometry písečných pláží, hotely i soukromé vily. Dalším lákadlem je Dubai Mall, největší obchodní centrum světa s více než 1200 obchody, obrovským mořským akváriem, vodopádem a zimním stadiónem. To však nejsou jediná „nej“, kterými se toto fantastické město pyšní. Dalšími jsou například největší cukrárna a nejluxusnější hotel světa ve tvaru plachetnice, který prý má sedm hvězdiček, což je na pětihvězdičkové stupnici opravdu na pováženou. Pokud byste byli ochotni vydat za noc částku odpovídající levnějšímu novému autu, můžete zde prožít romantiku v prostředí skutečně vhodném pro opravdovou princeznu a prince z pohádky tisíce a jedné noci.

Písečná pláž Dubaj

Relaxujte na písečné pláži v Dubaji

Hotel Burdž al-Arab

Pohled na hotel Burdž al-Arab Jumeirah – luxusní pětihvězdičkový hotel, zvaný též „plachetnice“

Pokud si i během svatební cesty chcete dopřát trochu sportu, můžete vyzkoušet sand surfing, surfování na písečných dunách, nebo si zalyžovat na jediné kryté sjezdovce světa, která je vybudovaná v poušti. V místním delfináriu si můžete také zaplavat s delfíny, nebo si samozřejmě můžete i docela obyčejně zaplavat v moři.

Cestovní kanceláře nabízejí i výlety do pouště na offroadech a projížďku v nich po dunách. Také se můžete svézt na hřbetu korábu pouště, na velbloudovi. Mimochodem dostihy velbloudů jsou velice oblíbenou zábavou místních šejků.

I přes svou modernitu a liberálnost jsou Spojené arabské emiráty muslimskou zemí. Je proto vhodné přizpůsobit oblečení místním zvykům a nenosit například odhalená ramena, minisukně a podobně. Vyhnete se tím nepříjemným pohledům a poznámkám místních mužů.

V restauracích si můžete vybrat z pestré škály nabídek například libanonské, indické a jiné orientální kuchyně. Žije zde mnoho různých národností a jak pestrá je skladba lidí, tak různorodá je i nabídka jídla. Ve srovnání s jinými arabskými zeměmi není o strach najíst se v menším podniku na ulici, hygiena je zde na špičkové úrovni a stále se hlídá.

Pro novomanžele, kteří si mohou dovolit neřešit příliš to, kolik za svatební cestu utratí, rádi si užívají luxus a mají rádi supermoderní prostředí s nádechem romantiky Orientu, je Dubaj ideální destinací. Zažijete zde špičkové služby, pokocháte moderní architekturou a užijete si spoustu krásných společných zážitků, na které budete vzpomínat, až se vrátíte do šedi běžných dní.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend