Svatební cesta Spojené Arabské Emiráty

Vybrat destinaci, kam jet na svatební cestu, je často velmi nelehký úkol. Každý má nějakou představu o tom co by na takové cestě chtěl zažít. Naštěstí existují místa, která nabízí nepřeberné množství aktivit a hlavně neopakovatelných zážitků. Jedním z nich jsou i Spojené Arabské Emiráty.

Pokud bychom měli tuto zemi v krátkosti charakterizovat, nesměli bychom opomenout slova slunce, teplo, moře, luxusní hotely a restaurace, sporty, nakupování a poznávání nových kultur. To vše dává dohromady perfektní příležitost pro vytváření nových a nezapomenutelných vzpomínek na společně strávený čas s osobou, jež je nám tak blízká.

Mešita Skeikh Zayed Mosque, Abú Dhabí

Mešita Skeikh Zayed Mosque, Abú Dhabí

Nejčastěji navštěvovaným městem v Emirátech je samozřejmě Dubaj… a má to své opodstatnění. Vždyť jaké jiné město se může chlubit tím, že celoročně provozuje sjezdovku uprostřed obrovské haly? Každý, kdo se do Dubaje vydá, by však měl vidět mnohem více. Počínaje od mešity Jumeirah Mosque, přes čtvrť Bastakiya, pevnost Al Fahidi Fort, až po návštěvu místních trhů s kořením a zlatem. Za prohlídku stojí také moderní část Dubaje s nekonečně vysokými mrakodrapy a uměle vybudovaným palmovým ostrovem. Celou návštěvu Dubaje lze završit romantickou večeří v nejvyšší budově světa, kde se ve 122. patře nachází restaurace nabízející výhled, o jakém se Vám doposud pouze zdálo.

Hlavní město Abú Dhabi (Abú Zabí)

Tak jako k návštěvě Prahy patří prohlídka Hradu, tak k Dubaji patří poušť. Výlety do pouště se většinou realizují v terénním autě, což je bohužel pouze lákadlo pro turisty, kteří si možná užijí jízdu autem, ale z pouště nakonec nemají téměř nic. Mnohem lepší je vyrazit o něco tradičněji – na velbloudovi. Užijete si tak mnohem více pouštní atmosféru a také ušetříte životní prostředí. Nehledě na fakt, že takový velbloud v Česku není, na rozdíl od aut.

Dalším městem, které bezpochyby stojí za pozornost je hlavní město Spojených Arabských Emirátů, tedy Abú Dhabi. Opět se jedná o naprostý skvost, kde se mísí historie s moderní dobou. V Abu Dhabi jsou dvě zastávky, tvořící naprosté turistické minimum. Opět se jedná o mešitu, nicméně tentokrát nese název Sheik Zayed – jednu z největších mešit světa, a o muzeum lidových tradic Heritage Village.

Mrakodrapy v Abú Dhabí

Mrakodrapy v Abú Dhabí

Pro nadšence vodních sportů bude jistě zajímavá nabídka potápění. Křišťálově čistá a příjemně teplá voda ukrývá bohatý podmořský život. Ti, co na takový adrenalin nejsou stavění, jistě ocení dlouhé písečné pláže, které přímo zvou k opalování.

Jelikož se jedná o muslimskou zemi, je nutno brát v potaz místní kulturu a zvyklosti. To se týče hlavně oblékání. Pokud chcete navštívit nějakou z mešit, bude po vás dokonce vyžadováno zahalit většinu částí těla, jinak nebudete vpuštěni dovnitř.

Jisté odlišnosti jsou také okolo kultury jídla. Je považováno za slušné na talíři nechat malý kousek pokrmu. Protože je levá ruka brána za nečistou, je zvykem používat při jídle ruku pravou. V hotelu to samozřejmě většinou není třeba řešit, neboť dostanete klasický příbor.

Rozhodně se nedoporučuje do Emirátů vyrazit uprostřed léta, místní teploty mohou vyšplhat až na spalujících 50 stupňů. Naopak na jaře a na podzim nabízí podmínky více než ideální, stupňů naměříme cca 30. Cesta tak může posloužit jako příjemný únik z české podzimní šedi. Srážek byste se v Emirátech dočkali jen těžko, zato sluníčko bude pálit téměř pořád. Nutností je dostatečná zásoba opalovacího krému.

Pevnost Al Fahidi Spojené arabské emiráty

Pevnost Al Fahidi Spojené arabské emiráty

Ideální počet dnů na líbánky ve Spojených Arabských Emirátech je 7 – 10. Záleží na tom, jak moc dokážete odolat plavání v moři a obrovským nákupním centrům. Jen se připravte na to, že jakmile uvidíte tento ráj na zemi, už se vám nebude chtít zpět.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend