Bronzová svatba – kdy se slaví toto výročí?

Svatební den je pro mnohé tím vůbec nejkrásnějším okamžikem v životě. Ovšem svatbou manželský život teprve začíná. Každoroční připomínkou svatby je její výročí. A přestože největší pozornost budí kulatá svatební výročí, slavit by se mělo každé z nich. Platí to i v případě výročí bronzové svatby.

Kytice šeříku k výročí bronzové svatby

Žena by měla dostat kytici šeříku

Po kolika letech se slaví bronzová svatba?

Bronzové výročí svatby slaví manželé po 8 letech v manželství. Toto výročí se někdy označuje také jako plechová svatba.

Na samotném názvu však až tak nesejde, v každém případě to znamená, že manželé spolu vydrželi již hezkých pár let. A to je rozhodně důvod k oslavě.

Protože se nejedná o výročí kulaté, většinou se manželé rozhodnou spíše pro menší oslavu. Záleží pochopitelně pouze na nich, zda celý tento den stráví v slavnostním duchu, případně pouze vyrazí třeba na dobrou večeři. Doporučit lze i návštěvu místa, kde se svatební obřad odehrával.

Tipy na dárek k výročí bronzové svatby

Po 8 letech od svatby se již manželé většinou velmi dobře vzájemně znají, tudíž není příliš obtížné trefit se do vkusu toho druhého a vybrat vhodný dárek k výročí. Mnoho lidí však neví, že bronzová svatba se pojí s konkrétní květinou a darem.

Trumalínové šperky jako dárek k výročí bronzové svatby

K výročí bronzové svatby se hodí je vhodným dárkem turmalínový šperk

Pro ženu

Podle tradičních zvyklostí by měla manželka dostat od svého muže kytici šeříků. Šeřík má krásné fialové či bílé květenství a velmi podmanivě voní. Jeho nevýhodou je skutečnost, že kvete poměrně krátce. To znamená, že jen málokterý manželský pár slaví své výročí právě v době jeho rozkvětu. Ač tedy tuto tradici není vždy možné dodržet, ženu jistě potěší i jakákoliv jiná květina.

K osmému výročí svatby by se měl dávat také šperk s turmalínem. Tento oblíbený šperkařský minerál, který vzniká za velkého rozpětí tlaků a teplot, má nespočet různých barevných variant. Může být temně černý, načervenalý, modrý, zelený, hnědý, žlutý, vícebarevný i čirý. Jeho vzhledová pestrost je bezesporu výhodou, protože lze vybrat šperk s turmalínem dle oblíbené barvy manželky.

Pro muže

Oba výše uvedené tradiční dary jsou svých charakterem určeny spíše ženskému protějšku.

Čím potěšit muže?

Může to být třeba dárkový poukaz na adrenalinový zážitek, lahev kvalitního alkoholu, předplatné oblíbeného časopisu nebo klidně nová kravata či manžetové knoflíčky. Možností je zkrátka nekonečně mnoho.

Existují však i takové dary, které potěší oba dva. Není divu, že v manželství trvajícím osm let již obvykle existuje spousta stereotypů.

A právě výročí svatby je skvělou příležitostí, jak na chvíli zapomenout na každodenní rutinu a vyrazit například na společný wellness pobyt. Manželé budou mít skvělou možnost si nejenom odpočinout od běžných starostí, ale rovněž si připomenout období největší zamilovanosti.

Další výročí svatby

Před výročím bronzové svatby manželé slaví svatbu vlněnou, tedy dobu, kdy jsou spolu 7 let. Po bronzové manželé slaví výročí hliněné svatby, kdy jsou spolu 9 let.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.