Svatební body – elegantní a sexy svatební doplněk

Předsvatební přípravy se z velké části točí okolo výběru svatebních šatů. Budoucí nevěsta obvykle věnuje značné množství svého času výběru jejich vzhledu, střihu, barvě i materiálu. Mnohdy však pozapomene na spodní prádlo a není neobvyklé, že jej řeší až na poslední chvíli těsně před svatbou.

Přestože je nevěstino svatební prádlo před zraky svatebčanů pečlivě skryto, také jeho výběr je velmi důležitý a není radno ho podcenit.

Bílé svatební krajkové body

Svatební body je neuvěřitelně sexy

Zajímavou verzí spodního prádla určeného pro svatební den, respektive noc, je svatební body. Více než klasický set podprsenky a kalhotek se hodí pro výjimečnou slavnostní událost, navíc existuje celá řada variant a provedení, takže svého favorita si mezi nimi najde prakticky každá nevěsta.

Spousta žen nemá s tímto kouskem spodního prádla žádnou osobní zkušenost. Pojďme si ho proto blíže představit, rozhodně není třeba se jej obávat, má totiž celou řadu výhod, které stojí za pozornost. Zjednodušeně řečeno je body přiléhavým kouskem prádla, který spojuje funkci podprsenky a kalhotek v jediný celek. Ač se to na první pohled nezdá, jeho oblékání není ve skutečnosti nikterak složité, zapíná se jednoduše (obvykle) v oblasti rozkroku, a to na háčky.

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek na téma svatební spodní prádlo.

Vůbec nejčastěji lze sehnat dámské body v bílé nebo černé barvě, na trhu jsou však běžné i kousky v tělovém odstínu, v červeném, tmavomodrém, béžovém nebo třeba vzorovaném provedení. Body může mít úzká či širší ramínka, krátký nebo dlouhý rukáv. Některá body jsou hladká, jiná naopak krajková, mnohdy také mívají aplikace například v podobě nášivek, třpytek a podobně.

Svatební stahovací body v tělové barvě

Chcete zakrýt tělesné nedostatky? Vyzkoušejte stahovací body v tělové barvě!

V neposlední řadě existují svůdné střihy s hluboce vykrojenými otvory pro prsa či kousky z průhledného materiálu, které vše odhalují. Ženy, které nemají zcela perfektní postavu nebo je trápí nějaké to kilo navíc, jistě ocení, že právě dámské stahovací body má schopnost postavu lehce formovat a rafinovaně zakrýt případné nedostatky.

Výjimkou nejsou ani body, která mají tento úkol přímo v „popisu práce“ – jedná se o takzvané stahovací prádlo, které vytváří zeštíhlující efekt.

Zakomponovaná podprsenka může být bez kostic nebo vyztužená. Kalhotková část může být prodloužená nebo naopak velmi střídmá, co se množství použitého materiálu týče.

Proč zvolit na svatební bodýčko?

Odpověď je jednoduchá. Ženě tento sexy kousek zvedne sebevědomí, pro svého nastávajícího muže bude ještě přitažlivější. Navíc je body velmi pohodlnou záležitostí. V případě přiléhavějších šatů je vhodné zvolit elegantní bezešvé body, které nikde nepříjemně netlačí a neprosvítá. Pro svatbu v chladnějším období má ještě bonusovou výhodu – na rozdíl od košilky se nevyhrnuje a chrání náchylnou oblast ledvin.

Hlavní zásady výběru svatebního spodního prádla

Mějte na paměti, že v první řadě je třeba myslet především na pohodlí nevěsty – spodní prádlo by rozhodně nemělo nikde tlačit, škrábat nebo jakkoliv jinak překážet a obtěžovat. Právě svatební body přináší v tomto případě velký klad, bývá totiž opravdu pohodlné a někdy se dokonce označuje za „druhou kůži“, protože takřka není cítit.

Svatební spodní prádlo je primárně určeno pro svatební noc novomanželů, zrakům ostatních svatebních hostů během dne by tudíž mělo zůstat ukryto. Pří výběru je tudíž zapotřebí zohlednit střih a barvu svatebních šatů (spodní prádlo by nikdy nemělo být tmavší a výraznější).

I pohodlné spodní prádlo může být ve své podstatě rafinované a svůdné. Vedle pohodlí nezapomínejte ani na tento důležitý aspekt. I když nebude během svatby vidět, budete se cítit jistější, sebevědoměji. A samozřejmě budete vědět, že vaši drahou polovičku čeká večer příjemné překvapení…

Ke spodnímu prádlu náleží také podvazek, kterému je připisován značný symbolický význam, a proto by neměl rozhodně chybět.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend