Svatební spodní prádlo – buďte svůdná ve svůj svatební den

Snad každá žena touží po tom, aby byla nádhernou nevěstou. Věnuje proto patřičnou pozornost úpravě svého zevnějšku, volbě slavnostního účesu i make-upu a pochopitelně rovněž výběru krásných svatebních šatů, nezbytných bot a dalších doplňků. To vše je bezpochyby důležité, zapomínat by se však nemělo ani na svatební spodní prádlo.

Náš článek vám s výběrem vhodného a správně padnoucího prádla poradí.

Nevěsta v kombiné

Nevěsta v kombiné

Proč věnovat výběru spodního prádla pozornost?

Přestože spodní prádlo není za běžných okolností vidět, neměla byste jeho výběr podcenit. I tyto pečlivě ukryté kousky oděvu dokážou při správné volbě pozvednout zdravé sebevědomí ženy. Navíc, která žena by nechtěla být právě o svatební noci pro svého muže tou nejkrásnější?

Dobře vybrané spodní prádlo dokáže mimo jiné velice chytře zdůraznit ženské přednosti, a naopak umně zamaskovat případné nedostatky.

Hlavní zásady při volbě spodního prádla

Nevěsty chtějí vypadat ve svůj svatební den, ale i o svatební noci svůdně a neodolatelně. Svatební spodní prádlo by samozřejmě mělo být vkusné a na pohled krásné. Ale splňovat by toho mělo ještě mnohem více. Pojďme se tedy podívat na pět hlavních zásad, které mohou být užitečným pomocníkem při nákupu prádla.

 • Pohodlné
  Svatební prádlo by neměla nevěsta v ideálním případě vůbec cítit. Nemělo by být tudíž příliš těsné nebo naopak volné. Zkrátka a dobře, mělo by na těle perfektně sedět. Strávit celý den ve špatně padnoucím prádle není nic příjemného a pro svatební den to platí dvojnásob. Je proto třeba dbát na to, aby mělo správnou velikost a bylo patřičně komfortní.
 • Nové
  Aby bylo prádlo pohodlné, neznamená to nutnost sáhnout po svých oblíbených kouscích do stávajícího šatníku. Naopak, svatební prádlo by nemělo být obnošené. Pro příležitost vlastní svatby se určitě vyplatí zainventovat do nového modelu. Je také dobré vzít s sebou do obchodu kamarádku nebo se nebát oslovit prodavačku, aby vám při nákupu poradila.
 • Příznivé pro ženské křivky
  Spodní prádlo by mělo jemným způsobem upozorňovat na přednosti a zároveň dokázat potlačit případné tělesné nedostatky, ať již plochý hrudník nebo třeba větší tělesné záhyby. Na trhu je v současnosti skutečně velký výběr modelů, které si s těmito požadavky hravě poradí.

  Ženy se nemusí obávat ani stahovacího prádla, které umí skvěle vytvarovat ženské křivky, dnes totiž existují i takové modely, které kromě své funkce velmi dobře vypadají.

 • „Neviditelné“
  Nepsané pravidlo praví, že spodní prádlo by se mělo vždy vybírat až po pořízení svatebních šatů. Důvod je čistě praktický. Teprve podle střihu šatů lze vybírat například podprsenku, a to variantu s ramínky, nebo bez nich. Také barva svatebních šatů přímo ovlivňuje skutečnost, jakou barvu bude mít spodního prádlo. To by nemělo být barevně výraznější, pak by totiž snadno mohlo nepěkně prosvítat skrze šaty.
 • Sladěné
  Ideálně by mělo spodní prádlo představovat soupravu, která má nejen stejný barevný odstín, ale je z téhož materiál a má stejnou úpravu. Jednoduše řečeno, všechny kousky spodního prádla by spolu měly dobře ladit.

Tipy pro jednotlivé součásti svatebního spodního prádla

Svatební podprsenka pod svatební šaty

Aby dekolt ve svatebních šatech dobře vypadal, je velmi důležité zvolit vhodnou svatební podprsenku. Oblíbené jsou proto zejména podprsenky s push-up efektem, které ňadra pozvednou, a navíc opticky zvětší až o dvě velikosti.

Snad ještě vyhledávanější jsou pro svatební den podprsenky typu bardot (bardotky či někdy též balconette), které nejenže ňadra přirozeně nadzvednou, ale zároveň jim poskytují dostatečnou oporu a stabilitu. Bezpečné je i jejich nošení bez ramínek, a proto jsou ideální volbou především pro korzetové svatební šaty.

Popřemýšlejte také, zda si budete pořizovat dvě různé podprsenky, jednu podprsenku pod svatební šaty a druhou zvlášť na svatební noc.

Svatební kalhotky

Velkou roli při výběru svatebních kalhotek hraje fakt, jakému střihu dává budoucí nevěsta obecně přednost. Určitě se nevyplatí ve svatební den riskovat a zvolit typ, který jí byl doposud zcela cizí. Maximálně komfortní jsou klasické kalhotky, u nich je ale možné, že budou přes šaty prosvítat obrysy jejich lemů.

Pod šaty prakticky neviditelné, ale zároveň velmi pohodlné, jsou brazilky nebo francouzské kalhotky. Není proto divu, že se jedná snad o vůbec nejoblíbenější svatební kalhotky. V zadní části jsou vykrojené a bývají bez lemů či gumiček. Posledním základním typem kalhotek jsou tanga, na jejichž zadní část je použito pouze minimum materiálu – pokud na nošení tohoto typu kalhotek nejte zvyklá, rozhodně jejich pořízení nedoporučujeme.

Punčocháče a jejich uchycení

U punčocháčů určených pro svatební den je preferovaná tělová barva, která odpovídá přirozené barvě pleti nevěsty. Oblíbené jsou ale i bílé punčocháče. V obou případech určitě volte matnou úpravu povrchu.

Nároky na punčochy jsou kladeny nejen na pohodlí, ale také na jejich dostatečnou pevnost. Bez úhony a nežádoucích ok by měly vydržet po celou svatbu. Běžně k dostání jsou také punčocháče se zeštíhlujícím efektem nebo zesílené modely, které dokážou zakrýt například rozšířené a popraskané žilky.

Pro svatební den doporučujeme zvolit samodržící punčochy, které mají ve své horní části skrytou silikonovou pásku, která zajišťuje, aby z nohy nesklouzly. A právě tato horní část je často tvořena zdobeným krajkovým lemem, jenž jim propůjčuje luxusní vzhled. Punčocháče je také možné přichytit k podvazkovému pásu. Ten je opatřen háčky nebo podobným mechanismem, kterým se punčocháče k pásu snadno připnou.

Podvazek

Nedílnou součástí svatebního spodního prádla je podvazek. Ten se podle svatební tradice navléká na pravou nohu a měl by mít modrou barvu, protože ta je symbolem věrnosti a oddanosti. Často dostane nevěsta podvazek od některé ze svých kamarádek darem, například v rámci rozlučky se svobodou.

Součástí oblíbené večerní zábavy bývá jeho dražení podvazku za peníze. Novomanžel mívá také za úkol jej z nevěsty sundat bez použití rukou, ke všeobecnému veselí svatebčanů proto používá zuby nebo si snaží poradit nějak jinak.

Elegantní podvazek s modrou mašličkou

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek o svatebním podvazku.

Body a korzet

Odvážnější nevěsty mohou sáhnout po svůdném body. To v sobě může mít zakomponovanou podprsenku, která tak již často není třeba. Vyhledávané jsou celokrajkové či částečně krajkované a vykrajované modely.

Svatební korzet má za úkol pozvednout ňadra a zároveň vytvořit útlý pas. Navíc většinou dokáže zamaskovat problematické partie. Nahradí nejen podprsenku, ale většinou také podvazkový pás, ke kterému můžete přímo uchytit punčocháče.

Noční košilka

Nevěsta by měla pamatovat i na pořízení noční košilky, která v pozdních večerních až nočních hodinách nahradí svatební šaty. Také v této oblasti je obrovský výběr krásných a luxusních modelů od saténového provedení až po sexy krajkové kousky. Ohledně barevnosti zde žádné pravidlo neplatí, a proto zde může žena klidně popustit uzdu své fantazii.

Prádlo na svatební noc

Máte v plánu užít si svou svatební noc naplno? Pak se rozhodně poohlédněte po nějakém sexy svatebním spodním prádélku nebo kombiné, které bude pro vašeho nového manžela třešničkou na dortu.

Každá nevěsta by měla dbát na to, aby se pod šaty skrývalo něco, čemu její nový manžel jen tak neodolá.

Správně zvolené prádlo na svatební noc totiž dokáže divy. Svatební spodní prádlo by mělo být sexy a erotické. Mělo by zvýrazňovat vaši ženskost, podpořit křivky vašeho těla a posílit vaše sebevědomí.

Svatební spodní prádlo

Svatební spodní prádlo

Se správně vybraným spodním prádlem se budete cítit skvěle a věřte, že jej ocení i váš nastávající manžel. V dnešní době je již na trhu nepřeberné množství modelů, velikostí a barev, a tak doporučujeme vybírat opravdu pečlivě.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Pošlete odkaz na článek přátelům