Svatební spodní prádlo – buďte svůdná ve svůj svatební den

Snad každá žena touží po tom, aby byla nádhernou nevěstou. Věnuje proto patřičnou pozornost úpravě svého zevnějšku, volbě slavnostního účesu i make-upu a pochopitelně rovněž výběru krásných svatebních šatů, nezbytných bot a dalších doplňků. To vše je bezpochyby důležité, zapomínat by se však nemělo ani na svatební spodní prádlo.

Nevěsta v kombiné

Připravte se na svatební noc a překvapte svého manžela v sexy kombiné

NÁŠ TIP: Prohlédněte si nabídku spodního prádla e-shopu Astratex.cz.

Proč věnovat výběru spodního prádla pozornost?

Přestože spodní prádlo pro nevěstu není za běžných okolností vidět, neměla byste jeho výběr podcenit. I tyto pečlivě ukryté kousky oděvu dokáží při správné volbě pozvednout zdravé sebevědomí ženy. Navíc, která žena by nechtěla být právě o svatební noci pro svého muže tou nejkrásnější?

Dobře vybrané spodní prádlo dokáže velice chytře zdůraznit ženské přednosti, a naopak umně zamaskovat případné nedostatky.

Hlavní zásady při volbě spodního prádla

Nevěsty chtějí vypadat ve svůj svatební den, ale i o svatební noci svůdně a neodolatelně. Svatební spodní prádlo by samozřejmě mělo být vkusné a na pohled luxusní. Ale splňovat by toho mělo ještě mnohem více. Pojďme se tedy podívat na pět hlavních zásad, které mohou být užitečným pomocníkem při nákupu prádla.

  • Pohodlí především – svatební prádlo by neměla nevěsta v ideálním případě vůbec cítit. Nemělo by být tudíž příliš těsné nebo naopak volné. Zkrátka a dobře, mělo by na těle perfektně sedět. Strávit celý den ve špatně padnoucím prádle není nic příjemného a pro svatební den to platí dvojnásob. Je proto třeba dbát na to, aby mělo správnou velikost, bylo vyrobené z kvalitního a příjemného materiálu a bylo patřičně komfortní.
  • Nové – aby bylo prádlo pohodlné, neznamená to nutnost sáhnout po svých oblíbených kouscích do stávajícího šatníku. Naopak, svatební prádlo by nemělo být obnošené. Pro příležitost vlastní svatby se určitě vyplatí zainventovat do nového modelu. Je také dobré vzít s sebou do obchodu kamarádku nebo se nebát oslovit prodavačku, aby vám při nákupu poradily.
  • Příznivé pro ženské křivky – spodní prádlo by mělo jemným způsobem upozorňovat na přednosti a zároveň dokázat potlačit případné tělesné nedostatky, ať již plochý hrudník nebo třeba větší tělesné záhyby. Na trhu je v současnosti skutečně velký výběr modelů, které si s těmito požadavky hravě poradí.

    Ženy se nemusí obávat ani stahovacího prádla, které umí skvěle vytvarovat ženské křivky, dnes totiž existují i takové modely, které kromě své funkce velmi dobře vypadají.

  • „Neviditelné“ – nepsané pravidlo praví, že spodní prádlo by se mělo vždy vybírat až po pořízení svatebních šatů. Důvod je to čistě praktický. Teprve podle střihu šatů lze vybírat například podprsenku, a to variantu s ramínky, nebo bez nich. Také barva svatebních šatů přímo ovlivňuje skutečnost, jakou barvu bude spodní prádlo mít. To by nemělo být barevně výraznější, pak by totiž snadno mohlo nepěkně prosvítat skrze šaty.
  • Sladěné – zkuste vybírat soupravu spodního prádla. Budete tak mít zajištěn nejen stejný barevný odstín, stejnou úpravu a tentýž materiál. Jednoduše řečeno, všechny kousky spodního prádla by spolu měly dobře ladit.

Svatební podprsenka pod svatební šaty

Aby dekolt ve svatebních šatech dobře vypadal, byl svůdný a plný, je velmi důležité zvolit vhodnou svatební podprsenku. Oblíbené jsou proto zejména podprsenky s push-up efektem, které ňadra pozvednou, a navíc opticky zvětší až o dvě velikosti.

Podprsenku začněte vybírat až tehdy, když máte vybrané svatební šaty. Musí vám totiž pasovat do šatů. Podle jejich střihu a také typu postavy pak můžete volit tu nejlepší. Kromě push-upek jsou pro svatební den oblíbené podprsenky typu bardot (bardotky či někdy též balconette), které nejenže ňadra přirozeně nadzvednou, ale zároveň jim poskytují dostatečnou oporu a stabilitu. Bezpečné je i jejich nošení bez ramínek, a proto jsou ideální volbou především pro korzetové svatební šaty.

Jestliže jsou vaším snem šaty s odhalenými rameny, je nejlepší samodržící nebo žádná podprsenka. Pokud máte větší poprsí, měla byste volit pevnější modely s ramínky, aby vám prsa dobře držela. Pokud máte opačný problém, poohlédněte se po modelech podprsenkách s vycpávkami.

Volte spíše kousky, které nebudou příliš zdobné a nebudou tak pod šaty prosvítat. Barvu volte buď bílou nebo béžovou (tělovou).

Popřemýšlejte také, zda si budete pořizovat dvě různé podprsenky, jednu podprsenku pod svatební šaty a druhou zvlášť na svatební noc.

Svatební kalhotky

Velkou roli při výběru svatebních kalhotek hraje fakt, jakému střihu dává budoucí nevěsta přednost. Určitě se nevyplatí ve svatební den riskovat a volit typ, který byl nevěstě doposud zcela cizí. Maximálně komfortní jsou klasické kalhotky, u nich je ale možné, že budou přes šaty prosvítat obrysy lemů.

Pod šaty prakticky neviditelné, ale zároveň velmi pohodlné, jsou brazilky nebo francouzské kalhotky. Není proto divu, že se jedná snad o vůbec nejoblíbenější svatební kalhotky. V zadní části jsou vykrojené a bývají bez lemů či gumiček.

Posledním základním typem kalhotek jsou tanga, na jejichž zadní část je použito pouze minimum materiálu – pokud na nošení tohoto typu kalhotek nejste zvyklá, rozhodně jejich pořízení nedoporučujeme.

Jako každé prádlo, také svatební kalhotky musí být pohodlné a vyrobené z kvalitních materiálů. Měly by také ladit s ostatními kousky spodního prádla. Barva by opět měla být bílá či smetanová.

Svatební punčochy vypadají velmi přitažlivě

U punčocháčů určených pro svatební den je preferovaná tělová barva, která odpovídá přirozené barvě pleti nevěsty. Oblíbené jsou také bílé svatební punčocháče. V obou případech určitě vyhněte lesklým variantám a volte raději matnou úpravu.

U punčoch jsou kladeny nároky nejen na pohodlí, ale také na jejich dostatečnou pevnost. Bez úhony a nežádoucích ok by měly vydržet po celou svatbu. Běžně k dostání jsou také punčocháče se zeštíhlujícím efektem nebo zesílené modely, které dokáží zakrýt například rozšířené a popraskané žilky.

Pro svatební den doporučujeme zvolit samodržící punčochy, které mají ve své horní části skrytou silikonovou pásku, která zajišťuje, aby z nohy nesklouzly. A právě tato horní část je často tvořena zdobeným krajkovým lemem, jenž jim propůjčuje luxusní vzhled. Punčocháče je také možné přichytit k podvazkovému pásu. Ten je opatřen háčky nebo podobným mechanismem, kterým se punčocháče k pásu snadno připnou.

Svatební podvazek a jeho tradiční poselství

Nedílnou součástí svatebního spodního prádla je podvazek. Ten se podle svatební tradice navléká na pravou nohu a měl by mít modrou barvu, protože ta je symbolem věrnosti a oddanosti. Často dostane nevěsta podvazek od některé ze svých kamarádek darem, například v rámci rozlučky se svobodou.

Součástí oblíbené večerní zábavy bývá dražení podvazku za peníze. Novomanžel mívá také za úkol jej z nevěsty sundat bez použití rukou, ke všeobecnému veselí svatebčanů proto používá zuby nebo si snaží poradit dalšími způsoby.

Elegantní podvazek s modrou mašličkou

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek o svatebním podvazku.

Svatební body a korzet

Odvážnější nevěsty mohou sáhnout po svůdném svatebním body, které v sobě může mít zakomponovanou podprsenku, která tak již často není třeba. Vyhledávané jsou celokrajkové či částečně krajkované a vykrajované modely.

Svatební korzet má za úkol pozvednout ňadra, vytvořit útlý pas a vytvarovat dokonalou postavu. Korzet navíc většinou dokáže zamaskovat problematické partie. Nahradí nejen podprsenku, ale většinou také podvazkový pás, ke kterému můžete přímo uchytit punčocháče.

Nemusíte se však bát, že byste se pod korzetem nemohla nadechnout, dnes se dají sehnat modely, které budou navýsost pohodlné. Po svatební šaty se hodí zejména bílé a krémové modely. Korzet ocení také váš novomanžel při svatební noci.

Svatební noční košilka

Nevěsta by měla pamatovat i na pořízení noční košilky, která v pozdních večerních až nočních hodinách nahradí svatební šaty. Také v této oblasti je obrovský výběr krásných a luxusních modelů od saténového provedení až po sexy krajkové kousky. Ohledně barevnosti zde žádné pravidlo neplatí, a proto zde může žena klidně popustit uzdu své fantazii.

Prádlo na svatební noc

Zlí jazykové tvrdí, že svatební noc je přežitek a spíše oxymoron, jelikož jsou novomanželské páry po celém svatebním dni unaveni, navíc v dnešní době málokterý pár čeká na první sex až po svatbě.

I přesto by si nevěsta měla připravit nějaké speciální prádlo, ve kterém ji její partner ještě nikdy neviděl. V tuto speciální noc by vás měl manžel vidět jako tu nejkrásnější ženu na světě. Je jedno, zda si na sebe vezmete jednoduchý komplet, korzet či něco sexy krajkového. Hlavní je, abyste si společný večer opravdu užili a vy se cítila neodolatelná. Sexy průhledná košilka je na svatební noc ideální.

Svatební spodní prádlo by mělo být sexy a erotické. Mělo by zvýrazňovat vaši ženskost, podpořit křivky vašeho těla a posílit vaše sebevědomí. Každý muž si těší na to, až uvidí svoji novomanželku v negližé.

Svatební spodní prádlo pro speciální příležitosti

Na svatebním prádle byste neměla šetřit jen proto, že není příliš vidět a svatební noc většině párů stejně nedopadne. Pokud vsadíte na kvalitu, prádlo vám vydrží několik let a můžete v něm překvapit manžela při líbánkách, olsavě narozenin, výročích).

Nákup prádla rozhodně nepodceňujte a věnujte mu dostatek pozornosti v rámci plánování svatby.

Se správně vybraným spodním prádlem se budete cítit skvěle a věřte, že jej ocení i váš nastávající manžel. V dnešní době je již na trhu nepřeberné množství modelů, velikostí a barev, a tak doporučujeme vybírat opravdu pečlivě.

Svatební spodní prádlo

Svatební spodní prádlo

Vyberte si spodní prádlo!

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.