Úvodní stránka / Svatební šaty a doplňky / Šaty pro družičky, víte, jak je sladit?

Šaty pro družičky, víte, jak je sladit?

Družičky nejsou jen tak nějací svatebčané, vážou se k nim různé pověsti, jako například, že v krásných šatech odhánějí zlé duchy a tím přináší štěstí nevěstě. Jejich róba by tudíž měla být také hezká a noblesní. V zásadě však neexistuje žádné pravidlo na přesný vzhled či barvu šatů.

Sladěné šaty družiček

Sladěné šaty družiček, Zdroj: Stylemepretty

Sladit šaty družiček nebo ne?

V poslední době se už i v našich končinách rozmohl fenomén ze západu, a to ten v podobě sladění celé svatby včetně oblečení svatebčanů do jedné barvy či jejich odstínů s cílem barevného sladění svatby.

Šaty pro družičky

S velkou oblibou nevěsty vybírají družičky z řad svých kamarádek, jelikož funkce družiček není pouze formální. Družičky by měly stát po boku nevěsty při obřadu, měly by pomáhat s přípravou a organizací svatby, v onen velký den ji pomoci od stresu a být nápomocné při oblékání svatebních šatů a připínání závoje.

Záleží také na tom, zda je svatba pod dohledem zkušené svatební organizátorky či ne. Pokud si budoucí manželé organizují svatbu sami, bude role družiček o to důležitější a podstatnější.

Družičky si buď šaty vybírají samy, pouze podle zadané barvy nebo se jim všem nechají ušít stejné šaty na míru. Jestli necháte výběr šatů na družičkách, měla byste jim dát informace o stylu, místě konání svatby a požadované barvě šatů. Dobré také je, aby družičky měly podobné účesy a styly šatů, vypadá to mnohem lépe, a to nejen na fotografiích.

Různě barevné šaty družiček

Různě barevné šaty družiček. Zdroj: greenweddingshoes.com

Ne každý touží po dokonale sladěné svatbě. Pokud preferujete spíše něco uvolněnějšího, chcete nechat vašim družbám větší prostor a sobě ušetřit práci s jejich koordinací a obavami, jak budou nakonec vypadat, zvolte například retro svatbu.

Tím pádem můžete nechat zcela na jejich fantazii výběr barev, vzorků, střihů i svatebních doplňků. Výsledkem bude krásná, tematická a originální svatba bez zbytečného shonu kolem dokonalého sladění.

Možnou variantou pro sladění šatů je výběr jedné látky, ze které si nechají družičky samy ušít šaty dle své libosti. Neboť každá z vašich kamarádek má svůj styl, osobitou postavu a co by slušelo jedné, nemuselo by slušet druhé. Takhle budou vypadat všechny dokonale a hlavně se budou ve svých šatech cítit dobře. Na jediném byste však měla lpět, a to to na délce šatů, která nenásilně sjednotí vzhled různých střihů šatů.

Dívčí šaty pro družičku

Dívčí šaty pro družičku, Zdroj: stylemepretty.com

Dětské šaty pro družičky

Družičky můžete také vybrat mezi nejmladšími členkami úzké rodiny (sestřenice, neteře, nebo pokud už máte své děti, pak je).

Sice vám malé družičky nepomůžou s organizací a průběhem svatby, ovšem když jsou na svatbě malé dívky v rozkošných princezniných šatech, vytváří to pohádkově kouzelný dojem. Je s nimi jistě větší starost, i díky jisté roztomilosti a bezprostřednosti, však doporučujeme o této variantě alespoň přemýšlet.

Pro další inspiraci šatů pro družičky můžete nahlédnout do naší fotogalerie.

Sdílejte článek s přáteli


Šaty pro družičky, víte, jak je sladit?
5 (100%) 1

2017-09-22T18:11:47+00:00

2 komentáře

  1. Anonym 28.4.2016 at 13.45 - Reply

    luxusni clanek o družičkách, to musí psát někdo se zájmem a pečlivostí! good job 🙂

    • SvatebníAsistentka.cz 29.4.2016 at 7.59 - Reply

      Děkujeme za pochvalu, předáme ji kolegyni, která článek napsala :).

Leave A Comment

ZAVŘÍT

E-book: 20 tipů na svatbu snů
ZDARMA

Přihlaste se k odběru svatebních novinek a získejte e-book se zaručenými tipy pro svatbu snů.

ZAVŘÍT

Děkujeme za přihlášení

k odběru novinek.

Sledujte naše novinky na sociálních sítích. 

Pošlete odkaz na článek přátelům