Náušnice z chirurgické oceli

Nabídka šperků je v dnešní době obrovská a zahrnuje pestrou paletu všech možných druhů, tvarů, velikosti a designů. Jsou šperky dámské, pánské i dětské, drobné i výrazné, levné i luxusní či dokonce velmi drahé. A velká rozmanitost platí také v případě použitých materiálů, výběr v obchodech zahrnuje mnohem více než pouze šperky ze zlata, stříbra a levného bižuterního kovu.

Jedním z kovů, který si drží své stále místo v žebříčku popularity, je bezesporu chirurgická ocel. Má mnohé výhody a krásné jsou z ní například dámské náušnice.

Náušnice chirurgická ocel

Náušnice z chirurgické oceli se zirkony


Proč zvolit chirurgickou ocel?

Šperky vyrobené z chirurgické oceli jsou vyhledávané nejen pro svůj zajímavý vzhled, ale žádané jsou také pro své vlastnosti. Tento materiál je slitinou železa a dalších prvků, především uhlíku a chromu. Někdy jsou do směsi přidávány ještě další kovy, nejčastěji se jedná o mangan a nikl, případně také molybden. S chirurgickou ocelí se lze setkat pod označením 316L, které udává čistotu oceli.

Dříve se z této slitiny vyráběly chirurgické nástroje, právě odtud získal kov své pojmenování. Dodnes se používá například ve farmaceutickém průmyslu.

Proč jsou šperky z chirurgické oceli tolik oblíbené?

  • Extrémní odolnost kovu zabraňuje snadnému poškození,
  • relativně nízká hmotnost zajištující pohodlné nošení,
  • vysoká tvrdost kovu, odolává oděru, škrábancům apod.,
  • hypoalergenní materiál – bez nežádoucích reakcí při kontaktu s pokožkou (pokud je chirurgická ocel bez příměsi niklu),
  • odolnost vůči oxidaci a korozi,
  • atraktivní lesklá temně kovová barva,
  • příznivá pořizovací cena,
  • trvalý lesk, nedochází k nežádoucímu zkalení či zmatnění,
  • časem nemění barvu, udržují si svůj vzhled,
  • snadná údržba a čištění.

Dámské náušnice z chirurgické oceli

Z chirurgické oceli se dělají nejrůznější druhy šperků – prsteny, náramky, masivnější řetízky na krk, přívěsky a dokonce také piercing. A ve výčtu nechybí ani dámské náušnice.

Nejběžnější typy náušnic z chirurgické oceli:

Kruhy
Právě tvar kruhu či kroužku ocelovým šperkům obzvláště sluší. Tento nadčasový tvar náušnic, který má své stále příznivce, může mít různé provedení – masivní nepřehlédnutelné kruhy, jednoduché tenké kroužky, povrch hladký leštěný, pískovaný nebo kroucený, s vroubky nebo s vyrytým vzorem. Kruhy mohou být také osazeny kameny a jejich povrch může být upravený do jiného barevného odstínu, populární je například sytě černá barva.

Visací
Také visací náušnice z chirurgické oceli mohou být různý design. Mohou to být například různé geometrické nebo jiné tvary zavěšené na dlouhém i kratší řetízku. Řetízek může být jednoduchý prostý nebo bohatě ověšený různými ozdobami. Visací náušnice dostupné na trhu jsou jak elegantní, něžné a jemné, tak i barevné a odvážné. Záleží tedy pouze na vkusu konkrétní ženy, každá si v této kategorie jistě najde to „své“.

Ocelové visací náušnice s perlami

Ocelové visací náušnice s perlami

Pecky
Zapomenout nesmíme ani na oblíbené pecky, které zapínání drží v blízkosti ucha, a proto nepřekážejí například při sportu a jiných aktivitách, necuchají se ani do vlasů. Přestože jsou velmi praktické, působí velmi elegantně a žensky. Také pecky z chirurgické oceli mohou mít nejrůznějších vzhled a provedení – od velmi jednoduchých decentních až po bohatě zdobené či zbarvené do výrazných barev.

Asymetrické
Jedná se o pár náušnic, kdy je každá z páru jiná. Často se navzájem doplňují a svým vzhledem tak upoutají pozornost.

Opět je celá paleta variant, pro názornost uveďme alespoň příklady, jak mohou asymetrické náušnice vypadat: hvězdička a měsíček, otazník a vykřičník, zrcadlově obrácené provedení každé z náušnic, tvar zámku a klíče a mnoho dalších…

Také z chirurgické oceli se dělají náušnice dvojité (které lze nosit na více způsobů, nejčastěji jako pecky nebo s přívěskem jako visací) i jiné méně tradiční náušnice různých tvarů.

Dětské náušnice z chirurgické oceli

Právě pro své zajímavé vlastnosti, především minimální riziko vzniku alergické reakce, si našla chirurgická ocel své místo také mezi dětskými šperky. Z chirurgické oceli jsou vyhledávané například dětské náušnice, je pro ně charakteristický velmi nízký obsah niklu a navíc speciální úprava, která uvolňování niklových solí zabraňuje. Proto jsou tyto šperky bezpečné již pro ty nejmenší slečny.

Dětské náušnice z chirurgické oceli upoutají i svou krásou, temným odstínem kovu a povrchovým leskem.

Malým holčičkám sluší například náušničky ve tvaru srdíček, kytiček, čtyřlístků, mašliček nebo třeba jednoduchých perliček. Velikost těchto náušnic je uzpůsobena dětskému oušku a vesměs jsou opatřeny bezpečnostním zapínáním, nejčastěji na tzv. dětský patent tak, aby si dítě nemohlo šperk samo rozepnout a z ouška vytáhnout.

Také pro větší slečny je nabídka náušnic z chirurgické oceli široká, oblíbené jsou například počáteční písmena jména, tvar zipu, tlapky, smajlík a mnoho dalšího. Mohou být osazeny drahými kameny či krystaly Swarowski. Povrch může být pozlacený nebo prostřednictvím speciální úpravy zbarven prakticky do jakéhokoliv barevného odstínu.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Pošlete odkaz na článek přátelům