Náušnice z chirurgické oceli

Nabídka šperků je v dnešní době obrovská a zahrnuje pestrou paletu všech možných druhů, tvarů, velikosti a designů. Jsou šperky dámské, pánské i dětské, drobné i výrazné, levné i luxusní či dokonce velmi drahé. A velká rozmanitost platí také v případě použitých materiálů, výběr v obchodech zahrnuje mnohem více než pouze šperky ze zlata, stříbra a levného bižuterního kovu.

Jedním z kovů, který si drží své stále místo v žebříčku popularity, je bezesporu chirurgická ocel. Má mnohé výhody a krásné jsou z ní například dámské náušnice.

Náušnice chirurgická ocel

Náušnice z chirurgické oceli se zirkony

Proč zvolit chirurgickou ocel?

Šperky vyrobené z chirurgické oceli jsou vyhledávané nejen pro svůj zajímavý vzhled, ale žádané jsou také pro své vlastnosti. Tento materiál je slitinou železa a dalších prvků, především uhlíku a chromu. Někdy jsou do směsi přidávány ještě další kovy, nejčastěji se jedná o mangan a nikl, případně také molybden. S chirurgickou ocelí se lze setkat pod označením 316L, které udává čistotu oceli.

Dříve se z této slitiny vyráběly chirurgické nástroje, právě odtud získal kov své pojmenování. Dodnes se používá například ve farmaceutickém průmyslu.

Proč jsou šperky z chirurgické oceli tolik oblíbené?

  • Extrémní odolnost kovu zabraňuje snadnému poškození,
  • relativně nízká hmotnost zajištující pohodlné nošení,
  • vysoká tvrdost kovu, odolává oděru, škrábancům apod.,
  • hypoalergenní materiál – bez nežádoucích reakcí při kontaktu s pokožkou (pokud je chirurgická ocel bez příměsi niklu),
  • odolnost vůči oxidaci a korozi,
  • atraktivní lesklá temně kovová barva,
  • příznivá pořizovací cena,
  • trvalý lesk, nedochází k nežádoucímu zkalení či zmatnění,
  • časem nemění barvu, udržují si svůj vzhled,
  • snadná údržba a čištění.

Dámské náušnice z chirurgické oceli

Z chirurgické oceli se dělají nejrůznější druhy šperků – prsteny, náramky, masivnější řetízky na krk, přívěsky a dokonce také piercing. A ve výčtu nechybí ani dámské náušnice.

Nejběžnější typy náušnic z chirurgické oceli:

Kruhy
Právě tvar kruhu či kroužku ocelovým šperkům obzvláště sluší. Tento nadčasový tvar náušnic, který má své stále příznivce, může mít různé provedení – masivní nepřehlédnutelné kruhy, jednoduché tenké kroužky, povrch hladký leštěný, pískovaný nebo kroucený, s vroubky nebo s vyrytým vzorem. Kruhy mohou být také osazeny kameny a jejich povrch může být upravený do jiného barevného odstínu, populární je například sytě černá barva.

Visací
Také visací náušnice z chirurgické oceli mohou být různý design. Mohou to být například různé geometrické nebo jiné tvary zavěšené na dlouhém i kratší řetízku. Řetízek může být jednoduchý prostý nebo bohatě ověšený různými ozdobami. Visací náušnice dostupné na trhu jsou jak elegantní, něžné a jemné, tak i barevné a odvážné. Záleží tedy pouze na vkusu konkrétní ženy, každá si v této kategorie jistě najde to „své“.

Ocelové visací náušnice s perlami

Ocelové visací náušnice s perlami

Pecky
Zapomenout nesmíme ani na oblíbené pecky, které zapínání drží v blízkosti ucha, a proto nepřekážejí například při sportu a jiných aktivitách, necuchají se ani do vlasů. Přestože jsou velmi praktické, působí velmi elegantně a žensky. Také pecky z chirurgické oceli mohou mít nejrůznějších vzhled a provedení – od velmi jednoduchých decentních až po bohatě zdobené či zbarvené do výrazných barev.

Asymetrické
Jedná se o pár náušnic, kdy je každá z páru jiná. Často se navzájem doplňují a svým vzhledem tak upoutají pozornost.

Opět je celá paleta variant, pro názornost uveďme alespoň příklady, jak mohou asymetrické náušnice vypadat: hvězdička a měsíček, otazník a vykřičník, zrcadlově obrácené provedení každé z náušnic, tvar zámku a klíče a mnoho dalších…

Také z chirurgické oceli se dělají náušnice dvojité (které lze nosit na více způsobů, nejčastěji jako pecky nebo s přívěskem jako visací) i jiné méně tradiční náušnice různých tvarů.

Dětské náušnice z chirurgické oceli

Právě pro své zajímavé vlastnosti, především minimální riziko vzniku alergické reakce, si našla chirurgická ocel své místo také mezi dětskými šperky. Z chirurgické oceli jsou vyhledávané například dětské náušnice, je pro ně charakteristický velmi nízký obsah niklu a navíc speciální úprava, která uvolňování niklových solí zabraňuje. Proto jsou tyto šperky bezpečné již pro ty nejmenší slečny.

Dětské náušnice z chirurgické oceli upoutají i svou krásou, temným odstínem kovu a povrchovým leskem.

Malým holčičkám sluší například náušničky ve tvaru srdíček, kytiček, čtyřlístků, mašliček nebo třeba jednoduchých perliček. Velikost těchto náušnic je uzpůsobena dětskému oušku a vesměs jsou opatřeny bezpečnostním zapínáním, nejčastěji na tzv. dětský patent tak, aby si dítě nemohlo šperk samo rozepnout a z ouška vytáhnout.

Také pro větší slečny je nabídka náušnic z chirurgické oceli široká, oblíbené jsou například počáteční písmena jména, tvar zipu, tlapky, smajlík a mnoho dalšího. Mohou být osazeny drahými kameny či krystaly Swarowski. Povrch může být pozlacený nebo prostřednictvím speciální úpravy zbarven prakticky do jakéhokoliv barevného odstínu.

Komentáře (1)

Ocelové náušnice napsal:

Nejsem sice malá slečna, ale také nosím nejraději pecky nebo nějaké menší jednoduché náušice. Renča

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend