Jak vybrat zásnubní prsten – průvodce výběrem

Romantické místo pro žádost o ruku už máte vymyšlené a potřebujete poradit s výběrem zásnubního prstenu? Pak jste na správném místě, s pomocí našeho článku chybu při výběru rozhodně neuděláte.

Mnohé ženy po svatbě nosí zásnubní prsten společně s prstenem snubním, je proto nutné být při jeho výběru důsledný a nic nepodcenit. Vaše milá může totiž nosit tento prsten po celý život.

1. Materiál zásnubního prstenu

Ihned přejdeme k tomu nejdůležitějšímu, co musíte zjistit a s čím vám bohužel žádný článek nepomůže.

Zlatý zásnubní prsten DF 2931

Měli byste zjistit, jaké materiály a typy šperků vaše přítelkyně ráda nosí a podle toho byste měli volit i prsten.

Nosí vaše přítelkyně spíše decentnější nebo robustnější šperky? Jaké barvě a materiálu kovu dává přednost? Upřednostňuje šperky a bižuterii zdobenou kameny?

Doporučujeme proto podrobně zkoumat její oblíbený styl a podle toho volit styl prstenu. Chybu špatného výběru tak značně eliminujete.

Zde přinášíme seznam materiálů používaných pro zásnubní prsteny (řazeno dle oblíbenosti):

2. Zásnubní prsten s kamenem nebo bez něj?

Jak vybrat zásnubní prsten

Pojďme společně vybrat správný zásnubní prsten

Znáte to, když zásnubní prsten, tak jedině s diamantem (respektive s briliantem).

Nemusíte se ale bát, že byste v případě nákupu tohoto typu prstenu zatížili vaši peněženku.

Prsten s menším diamantem se dá pořídit za několik málo tisíc.

Pokud je prsten s pravým diamantem mimo váš plánovaný rozpočet, můžete se poohlédnout po kousku se syntetickým diamantem nebo po dalších prstenech s kamenem. V nabídce najdete prsteny s: rubínem, ametystem, smaragdem, modrým či růžovým safírem, se zirkony nebo pravou perlou.

3. Cena zásnubního prstenu

Zároveň byste si měli stanovit cenu zásnubního prstenu, kterou jste ochotni investovat. Cena se liší podle použitého materiálu (podle jeho váhy) a typu použitých kamenů.

Pokud si určíte částku, kterou chcete do nákupu zásnubního prstenu vložit, a zároveň budete mít rozmyšlený i výběr materiálu, škála dostupných prstenů se vám značně zúží.

Jste limitování cenou a rádi byste pořídili zásnubní prsteny levně? I zde není problém. Ty nejlevnější prsteny se dají pořídit za částky okolo několika stovek korun, naopak pro ty nejdražší si budete muset připravit desítky a stovky tisíc korun.

Nejlevněji vyjdou zásnubní prsteny z chirurgické oceli, následované výrobky ze stříbra. Pokud si raději připlatíte, doporučujeme volit nesmírně populární bílé zlato.

Víte, že: by se svatba měla konat do roka od žádosti o ruku?

4. Určení správné velikosti prstenu

Pravděpodobně budete řešit velikost prstenu, který padne vaší přítelkyni jako ulitý. Sepsali jsme proto pro vás podrobný článek, jak změřit velikost prstenu.

Obecně je vždy doporučováno volit spíše větší velikost prstenu, jelikož následné zmenšení je podstatně jednodušší.

Bojíte se, že vyberete správný prsten, ale ne už velikost? Doporučujeme vybírat prsteny u obchodníků, kteří nabízejí úpravu velikosti zdarma. Prsten s upravenou velikostí bývá zpravidla zhotoven do několika málo dní, vy zaplatíte pouze poštovné.

Stále se bojíte, abyste vybral správně?

Existuje možnost, kdy vyberete pouze kámen a zbytek výběru necháte na samotné partnerce. Sice tím pokazíte část překvapení, ale ušetříte si mnoho nervů při výběru toho správného prstenu a vaše milá získá prsten přesně podle svých představ a snů.

Pokud si nevíte sami rady, můžete si vzít na pomoc s výběrem nejlepší kamarádku vaší přítelkyně, svědkyni nebo svoji sestru a maminku. Ale pozor, pomocníka vybírejte pouze takového, u kterého víte, že váš záměr neprozradí :).

Doporučení na závěr: nakupujte tam, kde šperkům rozumějí, nemají problém prsten upravit podle velikosti a rádi vám poradí s výběrem.

Za nás vám přejeme, ať vyberete ten nejlepší zásnubní prsten, se kterým pro svou milou připravíte nezapomenutelný zážitek, na který bude vzpomínat celý život.

Máte už o výběru zásnubního prstenu jasno? Vyberte si prstýnek!

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.