Žádost o ruku – požádejte o ruku originálně

Už jste nějaký ten pátek spolu, zažili jste společnou dovolenou, hádky a usmiřování nebo dokonce spolu bydlíte? Jakou větší zkoušku chcete podstoupit, než je společné bydlení?

Máte společné sny a cíle? Pak si patrně pohráváte s myšlenkou žádosti o ruku.

Nevíte si s žádostí rady? poradíme vám.

Žádost o ruku

Máte již svojí žádost o ruku připravenou?

Co musíte před žádostí o ruku připravit?

Jelikož se jedná o významný krok, který není radno podceňovat, měl byste postupovat takto:

  1. vybrat zásnubní prsten
  2. vybrat termín a zařídit místo, kde chcete o ruku žádat
  3. připravit si řeč, kterou pronesete
  4. pokud vše dobře dopadne a vaše milá řekne ano, měl byste požádat o ruku také její rodiče

Výběr zásnubního prstenu? Nelehká záležitost

Víte, jaké nosí vaše přítelkyně oblíbené šperky, má raději bílé zlato, upřednostňuje stříbro nebo chirurgickou ocel? Víte velikost jejího prstene, případně víte, jak ji určit a změřit?

Pokud ne, v níže uvedených článcích vám poradíme.

Kdy požádat o ruku?

Jistě znáte rčení „do roka a do dne“, které říká, že by doba mezi žádostí o ruku a vlastní svatbou neměla překročit délku jednoho roku. Pokud jste se tedy již se svojí přítelkyní předběžně bavili o tom, kdy by se měla vaše svatba uskutečnit, termín vybírejte podle toho.

Pokud vaše milá žádost nečeká, berte v potaz fakt, že většina svateb se odehrává v obdodí od května do září a většina nastávajících nevěst chce mít na svatební přípravy minimálně půl roku. Hodně mužů i z tohoto důvodu žádá o ruku na Vánoce.

Pokud jste si svým záměrem 100 % jistý, pak pro žádost o ruku připravte nějakou zajímavou, neokoukanou a originální formu.

Zásnubní prstýnek

Víte, jaký zásnubní prstýnek vybrat?

Kde požádat o ruku – Paříž, Benátky nebo společná dovolená u moře?

Víte o místě, které má vaše přítelkyně ráda a kam se ráda vrací? Máte krásné vzpomínky na vaše prvním rande nebo první společnou dovolenou? Mluví vaše přítelkyně o místě kam by se ráda podívala, chce vidět naživo svoji oblíbenou hudební skupinu?

To všechno jsou místa, kde můžete svou milou překvapit a požádat ji o ruku.

Požádejte o ruku originálně

Požádejte o ruku originálně

Samozřejmě můžete přemýšlet i o společném výletě či dovolené spojené s romantickou večeří v Paříži, Benátkách či dalších oblíbených městech. Tato města poskytují nejedno místo, jak stvořené pro zamilované páry.

Prstýnek můžete předat v rámci večeře, při noční procházce městem nebo po pláži.

Žádost by měla vždy reflektovat přání a sny vaší přítelkyně, vaše společné koníčky nebo zážitky. Snad každý pár má „něco unikátního“ – zkuste tohoto faktu využít při svém vyslovení.

Jak požádat o ruku?

Samozřejmě nesmíte zapomenout na starý zvyk – poklekněte a žádejte o ruku z pozice na kolenou. Nic nedojme ženu víc, než milující muž, který toto gesto neopomene.

V rámci žádosti o ruku si můžete připravit krátkou řeč nebo proslov, ty nadanější z vás mohou přednést báseň. Ať tak, či tak, i pouhé pokleknutí spojené s prostým vezmeš si mě udělá na vaši milou dojem.

Zásnubní prsten navlečený na prsteníčku levé ruky

Až pokleknete, navlékněte vaší přítelkyni zásnubní prstýnek na prsteníček levé ruky

Žádost o ruku muže

Některé ženy nechtějí čekat a zajímá je, jak mohou požádat o ruku muže. Ač se to zdá velmi neobvyklé, tento akt se zejména v poslední době těší stále větší oblibě.

V tomto případě žena nepokleká a nepředává svému partnerovi zásnubní prsten, ale jen vyjádří své city, které spojí s „nenápadnou žádostí o ruku“. Pokud chcete při této příležitosti svému protějšku darovat nějaký šperk, doporučujeme sáhnout po přívěscích, náramcích či řetízcích.

Žádost o ruku u rodičů

Stále více opomíjený začíná být zvyk žádosti rodičů o ruku jejich dcery. Pokud chcete zůstat věrni tradici, a my to vřele doporučujeme, využijte například společného oběda s rodiči partnerky, kde je zdvořile požádejte o ruku jejich dítěte.

Mamince při této příležitosti doporučujeme předat květiny, tatínkovi předejte například láhev kvalitního alkoholu.

Jedná se o především o formální akt, který vám o rodičů může získat kladné body k dobru. A to se počítá :).

Máte už o žádosti o ruku jasno? Vyberte prstýnek!

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.