Žádost o ruku – požádejte o ruku originálně

Už jste spolu nějaký ten pátek, zažili jste společnou dovolenou, hádky a usmiřování nebo dokonce spolu už bydlíte? Jakou větší zkoušku chcete podstoupit, než je společné bydlení? Máte společné sny a cíle? Pak si patrně pohráváte s myšlenkou žádosti o ruku.

Možná je i nejvyšší čas, protože zasnoubení je teprve prvním krokem ke vstupu do společného života.

Žádost o ruku

Máte již svojí žádost o ruku připravenou?

Od doby, kdy požádáte svou vyvolenou o ruku, by neměl uplynout více, jak jeden rok a svatba by se měla konat „do roka a do dne“. Na svatební přípravy tak máte celý rok.

Máte tak dostatek času konečně si uvědomit, že zbytek svého života strávíte se svou láskou v dobrém i zlém. Že jde o významný krok ve vašem životě, vás oba čeká zatěžkávací zkouška. Přípravy svatby jsou tím nejlepším druhem stresu, který váš vztah dozajista řádně prověří.

Na co se připravit?

Na maraton. Budete se svou milou sledovat filmy se svatební tématikou, budete zasypávání neobvyklými a někdy se opakující dotazy na svatební výzdobu, šaty, dorty, …

Zásnubní prstýnek

Víte, jaký zásnubní prstýnek pro požádání o ruku vybrat?

Vašim úkolem je být jí oporou a tím nejlepším parťákem. Společně prohlížejte svatební magazíny, blogy a čerpejte společnou inspiraci pro váš velký den.

Příprava svatby může trvat 2 měsíce, ale klidně i zmíněný rok. Záleží na tom, co vše chcete do toho významného dne zahrnout a zda si vše zařizujete sami například s pomocí svatební agentury.

Ale nebudeme přeskakovat.

Už víte, co vše vás čeká a přesto si ji chcete vzít? Tak směle do toho… přinášíme pár tipů na originální zasnoubení.

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat zásnubní prsten.

Překvapte ji…

Pokud jste si 100 % jistý, že vás chce a neodmítne, pak pro žádost o ruku připravte nějakou zajímavou, neokoukanou a originální formou. O ruku žádejte jen tehdy, máte-li jistotu toho, že vaše partnerka po svatbě touží a už delší dobu o ní možná i mluví.

V opačném případě si způsobíte citová zranění a trapas sobě i jí. O ruku ji můžete požádat na večírku mezi přáteli, ale stejně tak i v narvaném obchodním domě mezi hromadou cizích lidí, kteří budou nevěřícně žasnout nad vaší odvahou.

Kde požádat o ruku? Vyberte její oblíbené místo

Místo, které má ráda a kam se ráda vrací je určitě perfektní nápad, jak ji požádat o ruku. Vezměte ji tam, kde jste byli třeba na prvním rande nebo první společné dovolené. Pokud to bylo u moře, můžete prstýnek vložit do mušliček a vylovit ji i s prstýnkem jakoby ze dna moře.

Požádejte o ruku originálně

Požádejte o ruku originálně

Paříž – město lásky

Řekněte jí, že jste koupil pro vás dva výlet a zajistil romantickou večeři v Paříži. Bude se těšit určitě jako malá holka. Tam ji požádejte o ruku a dejte prstýnek, po kterém víte, že už její srdce dávno touží.

Samozřejmě nezapomínejte na starý zvyk – poklekněte a požádejte ji z pozice na kolenou. Nic nedojme ženu víc, než milující muž, který toto gesto neopomene.

Tři oříšky pro popelku

Projevte trochu kreativity a vtipu. Vložte prstýnek do oříšku a dejte jí misku s oříšky, že v jednom se něco ukrývá. S napětím bude louskat oříšky jeden za druhým. Louskáček ať nepoužívá – mohla by prstýnek poškodit.

Proto oříšky jen lehce k sobě přilepte, aby šly snadno louskat. Mohou být prázdné, pouze v jednom bude prstýnek. Dále už je to na vás. Poklekněte a požádejte ji o ruku.

V rámci žádosti o ruku si můžete připravit krátkou řeč či proslov, ty nadanější z vás mohou přednést báseň. Ať tak, či tak, i pouhé pokleknutí spojené s prostým vezmeš si mě udělá na vaši milou dojem.

Žádost o ruku u rodičů

Stále více opomíjený začíná být zvyk žádosti rodičů o ruku jejich dcery. Pokud chcete zůstat věrni tradici, a my to vřele doporučujeme, využijte například společného oběda s rodiči partnerky, kde je zdvořile požádejte o ruku jejich dítěte.

Mamince při této příležitosti doporučujeme předat květiny, tatínkovi předejte například láhev kvalitního alkoholu.

Jedná se o především o formální akt, který vám o rodičů může získat kladné body k dobru. A to se počítá :).

Máte už o žádosti o ruku jasno?

Vybrat zásnubní prstýnek 

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Pošlete odkaz na článek přátelům