Svatba v říjnu

Pokud jde o květiny, je svatba v říjnu nejlepší volbou, jak využít jejich pestrobarevnosti. Podzim se nese v duchu oranžové, hnědé, červené, žluté, ale i zelené. Práce s podzimními tóny a dekoracemi je kouzelná.

Svatba v říjnu

Při říjnové svatbě můžete využít netradičních svatebních květin, jako například bodlák

K oblíbeným podzimním kytkám patří sasanky, karafiáty, frézie, růže, lilie, orchideje, gerbery a další. Nicméně připravit lze i svatební kytice z citrusů, jablíček, hroznového vína. Samozřejmě dostupnost květin závisí na přesné sezóně, počasí i konkrétním květinářství. Květiny lze doplnit také o pestrobarevné listí, peříčka, bylinky. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Co si obléct na říjnovou svatbu?

Říjen je měsíc, kdy občas ještě bývají příjemné denní teploty. Noci jsou už však chladné. Podzim je pro konání svatby oblíbený zejména u lidí, kteří nemají moc v oblibě letní parna.

V říjnu by nevěsta měla mít uzavřenou obuv. Ne, že by vám obuv s otevřenou špičkou přivodila omrzliny prstů, ale zkrátka se mnohem více hodí k šatům i svrchnímu oděvu, který vás bude chránit před chladem. Oblíbená jsou bolerka, lehoučké chlupaté přehozy, stylová ponča nebo peleríny.

Oranžové a měděné tóny

K podzimu patří i podzimní barvy. Chcete-li uspořádat svatbu v přírodním duchu, pak vsaďte právě na přírodní podzimní barvy a dekorace.

Umíte si představit podzimní výzdobu bez dýní? My také ne, a i díky tomu se dýně staly velkým hitem posledních let a jsou předmětem netradičních svatebních dekorací. Tudíž místo váziček či květináčů doporučujeme použít vydlabané dýně.

Svatební kytice v dýni

Dýně natřená zlatou barvou

Dýně můžete dle libosti natřít nějakou barvou, aby vše vyhovovalo zvolenému barevnému schématu. Ani vnitřní část vydlabané dýně nemusí přijít vniveč. Výtečná je nejen dýňová polévka, ale i dýňové pyré, koláč nebo dezert. Se špetkou fantazie mohou zdánlivě obyčejné dýně nadělat víc parády, než byste pomysleli.

Svatební dekorace na podzimní svatbě

Svatební dekorace na podzimní svatbě

Holínky a deštníky

Stejně jako jaro hraje všemi barvami, také podzim je kouzelný, jen je o něco elegantnější. Jaro a podzim spojuje nejen barevná rozmanitost, ale i větší množství potenciálních dešťových srážek. Tudíž nejen na jarní svatbě lze využít barevných holínek a deštníků.

Pokud vám počasí pro fotografování venku nebude hrát do noty, využijte vnitřních prostor, kde si nechte připravit podzimní dekorace – listí, peříčka, podzimní úrodu, proutěné košíky a svíčky.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.