Svatba v děšti – aneb když vám na svatbě prší štěstí

Každá nevěsta si přeje, aby v den její svatby bylo překrásné počasí. Nicméně počasí je něco, co se předem domluvit opravdu nedá. Je zkrátka nevyzpytatelné. Odehrává-li se svatba navíc v měsících, kdy se očekává více dešťových srážek, je vhodné se předem připravit.

Svatba v dešti

Déšť vám svatbu zkazit nemusí

Zvlášť plánujete-li venkovní svatbu. Jedno staré pořekadlo praví, že připravenému štěstí přeje. Mějte proto záložní plán a věřte, že i svatba v dešti může být velmi kouzelná a ojedinělá. Udělejte si z nevlídného počasí přednost. Jak na to vám prozradíme v dnešním článku.

Včasná příprava a záložní plány

Vždy je lepší mít několik záložních plánů. Ušetříte si tím starosti a zbytečné stresování. Plánujete-li svatbu venku včetně hostiny, ujistěte se, že v případě deště budete mít možnost přesunout se někam dovnitř, případně zajištěny svatební stany – ty mohou ostatně být i s vytápěním. Listopadová svatba venku není dnes už ničím zvláštním.

Svatební focení v dešti

Deště můžete využít také při svatebním focení

Stejně tak se ujistěte, že i váš fotograf bude mít záložní plán, nebude-li možné fotit venku. Případně si focení v dešti nechte až úplně nakonec, kdy vám rozteklý make-up a zplihlé vlasy nebudou tolik vadit.

Pokud vám na vaší svatbě bude pršet štěstí, vůbec si nenechte pokazit náladu. Kolik nevěst má fotografií pořízených právě v dešti? Moc jich není. Udělejte si z toho, co se na první dojem zdá jako pohroma přednost.

Děštníky na svatbě

Přejeme vám, ať deštníky využijete na svatbě jen jako svatební dekoraci

Roztomilé deštníky

Svatební dekorace a výzdoba je vždy pastvou pro oko. Stejně tak do výzdoby můžete zahrnout i barevně laděné pomocníky – deštníky, pláštěnky či gumáky, které budou barevně ladit s ostatní výzdobou. Budete překvapeni z toho, jak roztomilé fotografie mohou vzniknout a z obyčejného deště uděláte i hostům zábavu.

Deky, grog a špetka fantazie

Určitě se pokuste zajistit, aby všem svatebčanům bylo teplo a neměli mokré oblečení. Do svatebních pomůcek můžete zahrnout i roztomilé deky. Přestože budete sedět pod střechou, vyhlášeným teplomilům by mohla být zima. Alkohol sice krev v žilách rozproudí, ale nechcete mít přece na vlastní svatbě samé ochmelky a kýchající marody. Zkrátka připravte se vtipným a kreativním způsobem a ani déšť vás v tento nejšťastnější den nezaskočí.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.