Svatební DJ nebo živá kapela? Toť otázka!

Ani ta nejmenší svatba se neobejde bez hudebního doprovodu a tak dříve nebo později budou snoubenci stát před otázkou, koho pro svou svatbu zvolit?

Hudba na svatbu

Hudba na svatbu

Dje nebo živou kapelu?

Obojí má něco do sebe, takže někdy může být rozhodování pořádně složité. Zvláště pokud chcete vyjít vstříc svým hostům. Ti mladší se dost možná budou rvát za DJe a dříve narození nedají dopustit na živou muziku.

Nároky na prostor

Vaše rozhodování může ovlivnit svatební místo, kde se svatební hostina bude konat. Smyčcové kvarteto bude zpravidla potřebovat mnohem více místa než duo s varhany nebo DJ. Pokud máte tedy svatbu v menším podniku, bude pro vás lepší volbou menší hudební formace maximálně o dvou lidech nebo DJ. Myslet si však, že DJ bude k jeho produkci stačit jeden malý stůl, je také poměrně naivní. Profesionální svatební DJ s sebou vozí reprobedny, mixážní pult, CD přehrávače a také světelnou soustavu. Takže ve finále může potřebovat stejný prostor jako živá muzika.

Cena za hudební produkci

Rozhodování vám může také usnadnit předběžný rozpočet svatby a cena, kterou chcete dát právě do hudby. Samozřejmě cena za vícečlenou kapelu je mnohdy vyšší než cena za jednoho zpěváka nebo DJ. Rozdíl mezi případnými výdaji za DJ nebo zpěváka už nejsou nikterak rozdílné. A zpravidla se průměrně pohybují kolem pěti tisíc korun.

Hudební repertoár a složení hostů

Při výběru hudební produkci dejte buď jen na svůj vlastní vkus a nebo si vezměte do ruky seznam hostů a podívejte se, s kýmže chcete svůj velký den oslavit. Máte-li na svatbě děti a mladší ročníky, pravděpodobně pro vás bude lepší DJ. Pokud však chcete udělat radost svým rodičům a prarodičům pozvěte na svatbu živou kapelu.

Dobře zpívající živá kapela jistě zajistí na svatbě tu správnou slavnostní atmosféru. Bohužel její nevýhodou je omezený repertoár, může se tedy stát, že na nejoblíbenější písničku budete muset zapomenout nebo si ji v okamžiku, kdy kapela nebude hrát, zazpívat sami. Chvíle, kdy bude na vaší svatbě ticho, budou častější než u DJ. Jeho hlasivky si na rozdíl od hrdla zpěváků nepotřebují odpočinout. Velkým plusem pro DJe je nepřerušovaná několikahodinová produkce a také mnohem širší hudební záběr.

Dejte na vlastní zkušenost, reference a osobní jednání

Jednodušší rozhodování máte také v případě, že máte s danou kapelou nebo DJem osobní zkušenosti. Vsadit můžete také na referenci svých známých, eventuálně se se skupinou nebo DJem domluvte, jestli by bylo možné je někde vidět hrát. Většina hudebníků nehraje jen na svatbách, ale alespoň čas od času mají veřejné vystoupení, takže pokud vybíráte s předstihem, máte šanci si je poslechnout.

Velký význam ve vašem rozhodování může mít také osobní sympatie. Je-li to možné, domluvte si nezávaznou schůzku, na které se navzájem oťukáte. Upřesníte si, co vše vám muzikant může nabídnout a hned budete mít jasno, jestli jste si padli do oka nebo je lepší jít o dům dál.

A pokud se přeci jen nemůžete rozhodnout a nebrání vám v tom finanční rozpočet, pozvěte si na svatbu kapelu a na pozdější večerní zábavu DJ. Váš den tak bude nezapomenutelný a se vším všudy.

Komentáře (1)

Anonym napsal:

Tak volba je jasná Živá hudba a jak dohraje DJ.(Pouštěš hudby) I kdyby sedl za klavír někdo z hostů vždy to bude větší přínos než pouštět jenom něco co si každý může kdykoli pustit z mobilu. Svatba je výjmečná věc a tak se mají dít výjmečné věci.Pokuď to mladí nechápou nepoznají rozdíl mezi Svatbou a diskotékou.Ps: Pro DJ. Každá kapela svede pouštět muziku z Pc a když umí zpívat a doprovázet tak i mluvit do mikrofonu.Otázka je proč by to dělal?Přeji pěknou Svatbu plnou nevšedních zážitků.

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend