Kožíšek a pelerína – ideální řešení pro zimní svatby

Ne každá svatba se odehrává uprostřed horkého léta. V takových chvílích nevěsta ocení další hřejivou vrstvu, kterou si může obléknout na svatební šaty. A v tomto případě se nemusí jednat pouze o svatby konané mimo hlavní sezónu, protože také v červenci může někdy počasí nepříjemně překvapit.

Obecně je vrstva navíc vhodná také pro svatební obřad v kostele, tam je totiž dokonce nutností, aby měla nevěsta zahalená ramena a paže.

Šedý svatební kožich

Šedý svatební kožíšek

Mezi nejoblíbenější patří různé svatební kabátky, další možností jsou také šály nebo boa, tedy přehoz nošený kolem krku a přehozený přes ramena. Do opravdu chladných dnů se pak výtečně hodí svatební kožíšek nebo svatební pelerína.

Svatební kožíšek

Svatební kožíšek v zářivě bílé barvě, zdoj obrázku: {knotsvilla.com}

Svatební pelerína

Co si vlastně představit pod pojmem svatební pelerína? Její vzhled může být velmi variabilní, zjednodušeně ji lze popsat jako pláštík nebo přehoz.

Přehazuje se přes ramena, nemá rukávy. Její délka je různá, může zakrývat pouze krk, celá ramena a částečně paže nebo může být dlouhá až k zemi.

Svatební pelerína - kožíšek

Svatební pelerína s kožíškem v šedé barvě

Některé peleríny mají dokonce také kapuci. Vepředu může být volná, často však bývá také sepnutá v oblasti krku či dekoltu, aby při nošení nesklouzávala. Jako spínadlo slouží například ozdobná spona.

Nejběžnější barvou je pochopitelně bílá, případně odstíny krémové a smetanové. Pelerína by totiž měla ladit se svatebními šaty nevěsty.

Použitým materiál může být tenký tyl, satén nebo šifon. Do chladných dnů je však skvělou volbou pelerína s kožíškem, která šaty vkusně doplňuje a zároveň nevěstu zahřeje a ochrání před prochladnutím.

NÁŠ TIP: Plánujete svatbu v zimě? Podívejte se náš článek 4 důvody, proč se vdávat v zimě.

Svatební kožíšek

Rovněž svatební kožíšek může mít mnoho různých podob. Obecně je však ještě o něco hřejivější než pelerína, proto je ideální pro mrazivý svatební den.

Bílý svatební kožich

Svatební kožich můžete vhodně sladit se svatební kyticí

Svatební kožíšek sahá nejčastěji do půlky zad nebo je zakrývá celá a navíc je opatřený rukávy. A jak již sám název vypovídá, oproti svatebnímu kabátku je ušit z teplejších materiálů. Kožíšek můžete obléknout pouze přes svatební šaty, bez nutnosti oblékání dalších vrstev oblečení.

Tmavý kožich na svatbu

Tmavý kožich na svatbu

Často má chlupatý vzhled a je navíc zateplený, opatřený podšívkou. Může být rovněž s hřejivým límcem, například v podobě kožešinky, která působí něžně romanticky. A podobně jako je tomu v případě pelerín, také svatební kožíšky převažují ve světlých odstínech.

Pokud plánujete svatbu či svatební obřad v mrazivých dnech, určitě sáhněte po svatebním kožichu, který je nejteplejší možným oděvem pro zimní svatbu.

Kožíšky a peleríny mohou mít také vaše družiky nebo nejmenší návštěvníci vaší svatby, tedy děti.

Pokud se bojíte zvolit kožíšek, aby vám nehyzdil fotky ze svatebního dne, domluvte se zkušeným svatebním fotografem a uvidíte, že i z tohoto outfitu vytěžíte maximum a ve výsledku budete mít hezčí fotky, než kdybyste se vdávala v létě.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend