Výhody a nevýhody svatby ve všední den

Všimli jste si trendu poslední doby, a sice svateb ve všední den? Jelikož důvody pro konání svatby ve všední den jsou různé, připravili jsme pro vás seznam výhod a nevýhod svateb konaných právě v pracovní dny.

Svatba ve všední den

Svatba v pracovní den – víte, jaké jsou její výhody?

Výhody svatby ve všední den pro pár

Nižší náklady na svatbu – od pondělí do čtvrtka zpravidla nebývá o svatby až tak velký zájem, je tedy levnější rezervace a pronájem určitých svatebních míst.

Dostupnost svatebních dodavatelů – většina opravdu dobrých svatebních fotografů, cukrářů a dalších svatebních dodavatelů má víkendy plné celoročně, pokud uspořádáte svoji svatbu ve všední den, dostupných jich bude mnohem více.

Volba svatebního data – pro některé páry je datum svatby klíčové, pokud to vaše vysněné vyjde na všední den, není co řešit.

Kratší svatba – jelikož někteří z hostů musí druhý den po svatbě do práce, nezdrží se na svatbě dlouho a vy tak můžete připravit krátkou svatbu, s bohatým programem, kde se budou všichni náramně bavit.

Nevýhody pro pár

Kratší čas trávený s hosty – o víkendových svatbách hosté většinou nespěchají domů, jelikož mají druhý den volno. Zkuste proto svoji svatbu zahájit co nejdříve, ať si hosty pořádně užijete.

Odmítnutí pozvánky – ne všichni hosté si mohou vzít ve všední den volno, a tak je možné, že budou muset svoji účast na vaší svatbě odmítnout.

Výběr svatebního místa

Ve všední den si můžete své svatební místo vybírat

Výhody pro hosty

Možnost trávit víkend s rodinou a přáteli – mnoho svatebních hostů si přeje strávit víkend se svojí rodinou. Obzvlášť v létě se mnoha hostům nechce trávit celý víkend na svatbě.

Nevýhody pro hosty

Volno v práci – většina hostů si bude muset na vaši svatbu čerpat dovolenou. Pro hosty dojíždějící z daleka se může dokonce jednat i o vícedenní dovolenou.

Méně zábavy – jelikož část hostů bude ve všední den spěchat domů a nebudou tolik pít, dá se očekávat, že svatební veselí nebude tak energické. O to více doporučujeme promyslet svatební zábavu.

Ať tak, či tak, svatba v pracovní den má svá pro a proti a záleží jen na budoucích novomanželích, jaký den pro svoji svatbu zvolí.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend