Svatební kameraman

Protože vzpomínky blednou a my si nechceme nechat ujít detaily, které provázely náš velký den D, volíme svatební fotografy a kameramany, kteří nám svými záznamy dokáží přiblížit to, co by zůstalo po čase zasunuto v záhybech naší mysli. A to by přece byla škoda.

Svatební kameraman

Svatební kameraman

Buďme připraveni, jistě se nám to oplatí

Proto je vhodné už několik měsíců před svatbou popřemýšlet nad tím, kterého svatebního fotografa a kameramana bychom si měli zamluvit. Je vhodné zjistit reference na takového profesionála jak od kamarádek a kamarádů, kteří už s takovým profesionálem pracovali, tak od příbuzných a co největšího spektra lidí.

Jedná se přece o to, jak bude zdokumentována naše velká svatební hostina, obřad a taky hodně detailů, které tento den provází. Záleží i na kameramanovi, jak na tento den budeme vzpomínat. Někdy je výběr kameramana oříškem, protože se snoubenci nemohou domluvit na jedné variantě. Pak je opravdu lepší spoléhat na reference ostatních lidí.

Není to pouhá rutina

Nejde jen o rutinní natáčení svatebních obřadů. Pro řadu kameramanů je svatba jakési podřadné a velice komerční téma – to ale předpokládá i velmi kýčovité a stereotypní zpracování, které opravnému umění nesahá po kotníky. Svatba je pro filmaře námět jako jakýkoli jiný a dá se natáčet dvěma způsoby – jenom dobře nebo špatně. Je to přece dokument, který má mapovat svatební den s celými jeho prožitky a detaily. Záleží na něm, jak tento způsob dokumentace pojme, jde přece o originální, jedinečnou a neopakovatelnou událost, a všichni aktéři této události jsou taktéž originální a neopakovatelní.

Čím můžeme svatební video obohatit

Je vhodné pak točit více kamerami a doplnit záznam fotografiemi z rodinných alb, titulky a hudbou, kterou by si měli snoubenci společně vybrat a podílet se na sestříhávání dokumentu tak, aby z něj nebyly vyloučeny momenty, které jsou pro ně osobně velmi důležité a na které se budou těšit, protože jim budou připomínat jedinečnost chvíle.

Dobrý kameraman je garancí kvality záznamu?

Dobrý svatební kameraman je garancí kvality a vstřícnosti k individuálním požadavkům obou snoubenců. Má profesionální kamerovou techniku, střižny, další potřebné zařízení, dokáže vhodně kombinovat záznamy podle přání ženicha a nevěsty. Je zárukou, že výsledkem bude unikátní, emocemi nabitý dokument, který zachytí jedinečnou atmosféru okamžiků svatebního dne a také bude nádhernou památkou na setkání s nejbližším členy rodiny a kamarády, a bude snímkem, ke kterému se budou oba svatebčané rádi vracet.

Co je také výhodné?

Výhodou je i rychlé dodání klipů a fotografií, znalost svatebních míst a ochotný a přátelský přístup a samozřejmě i možnost vkládání videí a fotek, dokumentující dosavadní život obou snoubenců či novomanželů.

Svatební video v HD rozlišení na Blu-ray

Svatební den je největší a nejdůležitější okamžik našeho života a je víc než jen hezkou vzpomínkou. Proto je vhodné si zařídit i profesionální záznam techniky a zajistit si tak video v HD rozlišení, neboli vysokém rozlišení, na Blu-ray.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend