Svatba v lese – řekněte si „ano“ při lesní svatbě

Svatba v lese je tím pravým svatebním místem nejen pro nenapravitelné romantiky a zarputilé ochránce přírody či skalní trampy, ale rovněž pro ty, kteří touží po tom, aby měl jejich svatební den neopakovatelnou atmosféru a byl na hony vzdálený od hektického ruchu civilizace.

A nejen nevěsta s ženichem na sňatek v lese nikdy nezapomenou, vzpomínat na tento neobyčejný zážitek budou jistě také všichni pozvaní svatební hosté.

Lesní svatba

Lesní svatba – troufnete si na ni?

Proč se vzít v lese?

 • Jedinečná atmosféra
  Tento bod není třeba příliš rozebírat. Každá svatba, která se odehrává venku, má zvláštní kouzlo. A pokud probíhá svatební obřad dokonce v přírodě, kde se okolo tyčí majestátní jehličnany, je zážitek ještě mnohem silnější.
 • Opravdová romantika
  Krása přírody si podmaní snad každého. A také svatební den v lese skýtá pořádnou dávku romantiky.
 • V lese můžete uspořádat také svatební obřad

 • Kouzelná vůně přírody
  Čerstvý vzduch, čistá a svěží příroda, mechový koberec, statné kmeny stromů a jehličí. Autentická vůně lesa sama o sobě navodí tu správnou náladu a do duší všech svatebčanů přinese klid a harmonii.
 • Výjimečné svatební fotografie
  Samotná příroda disponuje těmi nejkrásnějšími kulisami, které si můžete přát. Pokud se vám navíc podaří sehnat schopného fotografa, budou vám odměnou nádherné svatební fotografie.
 • Dostatek soukromí bez zvědavých pohledů
  Jestliže se rozhodnete vzít například na zámku, nevyhnete se často nevítanému publiku, protože objekt je v drtivé většině i nadále přístupný veřejnosti.

  Například při focení v zámeckém parku se tak často stává, že se vytvoří celé hloučky zvědavých přihlížejících. Nic podobného se vám v lese pravděpodobně nestane.

NÁŠ TIP: Přečtete si náš článek o šiškách a chvojí na svatbě.

Na co je třeba pamatovat

 • Pečlivá příprava a organizace svatebního dne
  Aby byla svatba v lese veskrze příjemným a dokonalým zážitkem, je třeba ji pečlivě zorganizovat. Dá se dokonce říci, že přípravy budou o něco náročnější oproti běžné svatbě například na úřadě nebo v kostele.

  Na druhou stranu je však třeba dodat, že toto úsilí se vyplatí a odměnou bude jedinečný a nezapomenutelný svatební den.

 • Svatba v lese

  Při svatbě v lese můžete využít četné dřevěné a rustikální dekorace

 • Počítejte s případným deštěm
  Podobně jako je tomu u všech venkovních svateb, je třeba počítat s vrtochy počasí a mít přichystaný záložní plán pro případ, kdy se rozprší nebo náhle citelně ochladí.

  Pamatujte, že i když předpověď počasí hlásí horký slunečný den, může vás nemile překvapit nenadálá bouřka.

 • Zajistěte si potřebná povolení
  Určitě vás bude čekat cesta na matriku, kde oznámíte svůj záměr vzít se pod širým nebem. A zavčas si také zajistěte souhlas majitele lesa, kde se bude vaše svatba odehrávat.

  V opačném případě by vás mohly čekat nepříjemnosti, které by zcela zkazily váš svatební den.

 • Svatební brána na podzimní svatbě

 • Nezapomeňte na dopravu na místo
  Pokud pojedete auty, pravděpodobně i přesto budete muset šlapat závěrečný úsek pěšky. V takovém případě o tom zavčas informujte svatební hosty. A pokud je místo v lese poměrně dobře „ukryté“, přiložte raději i názornou mapu, jak se tam dostat.

  Pamatujte rovněž na to, že při vjezdu do lesa bývají umístěny závory, jejich odemčení si dopředu domluvte s majitelem lesa.

 • Svatební hostina v lese

  Svatební hostina v lese má neopakovatelnou atmosféru

 • Mějte volně k dispozici repelent
  Lesní svatba by mohla mít velice nepříjemnou tečku, když by někdo ze svatebních hostů onemocněl boreliózou nebo klíšťovou encefalitidou.

  Dejte proto volně k dispozici repelent proti klíšťatům a komárům, aby jej mohli případní zapomnětlivci použít.

 • Pohodlná obuv
  Mít vhodné boty, to se může zdát jako nepodstatný detail, přesto však dokáže špatně zvolená obuv svatební den velice znepříjemnit.

  Obzvláště nevěsta a ostatní ženy by měly dát namísto jehlových podpatků přednost například pohodlnějším svatebním balerínám či jiným pohodlnějším botkám.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend