Plavba lodí po Karibiku

Rozhodujete se kam vyrazit na svatební cestu a chcete zažít něco nevšedního a dobrodružného? Nechcete na líbánkách zůstat na jednom místě a doslova je prožít „na cestách“? Jednou z velmi zajímavých možností je strávit start svého společného života na luxusní lodi ve vodách exotického Karibiku. Poměrně zásadní otázkou, na kterou byste si měli ale odpovědět hned na začátku je, zda náhodou netrpíte mořskou nemocí, aby z vaší vytoužené cesty nezůstalo jen jediné přání a to, aby cesta co nejrychleji skončila.

Chcete vyrazi lodí do Karibiku?

Prohlédnout nabídku plaveb 

Plavba lodí po Karibiku

Užijte si plavbu lodí po Karibiku

Krásy Karibiku

Karibik je snem mnoha lidí a není se čemu divit. Krásné bílé pláže, nekonečné modré obzory, kde moře splývá s nebem, překrásná příroda hýřící všemi barvami, rozmanitá fauna a zároveň zajímavá koloniální města, kde na vás zkrátka všude dýchá úžasná atmosféra dálek a nepřeberných možností. K tomu přátelští lidé, kteří si umí užívat života, hudba a výborné koktejly.

Jak se z katalogů cestovních kanceláří dozvíte, výletní plavby se v Karibiku pořádají do jeho východní a západní části. Ve východním Karibiku vás proudy zavedou na ostrovy Velkých a Malých Antil a Bahamských ostrovů, takže můžete objevovat krásy ostrovů jako např. Barbados, Portoriko, Martinik, Svatá Lucie, Antiqua, Svatý Kryštof a řady dalších. Zatímco v západním Karibiku vás uchvátí např. Jamajka, Kajmanské ostrovy nebo Mexiko, Honduras či Belize se svou mayskou historií.

Navštivte například nejkrásnější pláž Barbadosu – Bottom Bay

Většina plaveb začíná na Floridě. Vyplouvá se obvykle z Miami nebo Fort Lauderdale. Důvod je prostý, letenky jsou totiž pro Evropany nejlevnější. Jde o velké přístavy, kde je provoz těchto lodí opravdu obrovský.

Dalšími možnými přístavy ve Spojených Státech jsou New Orleans, Tampa nebo Jacksonville. Chcete-li ale poznat co nejvíce ostrovů, musíte se přiblížit více do srdce Karibiku a vyplouvat např. ze San Juanu nebo Santo Dominga, hlavního města Dominikánské republiky. Cíl cesty je pak čistě jen na vás. Cestovní kanceláře mají širokou nabídku okruhů, jak do složení, délky plavby, tak i nabídky zážitků.

Trajekty v přístavu na ostrově Svatý Tomáš

Trajekty v přístavu na ostrově Svatý Tomáš

Lenošit či nelenošit?

Rozhodnete-li se pro tuto dovolenou, věřte, že se rozhodně nudit nebudete. Při vaší okružní plavbě můžete lenošit a využívat komfort zaoceánských lodí, ale když už se vydáte do těchto míst, jistě si nenecháte ujít z řady nabízených aktivit ať už na moři nebo na souši.

Zastavuje se ve vybraných přístavech a každý nabízí úžasné zážitky. Z vodních aktivit vás bude lákat windsurfing, vyjížďky na katamaránu, potápění za krásami podmořského světa a k historickým vrakům, šnorchlování, projížďky na mořském kajaku nebo nezapomenutelné plavání s delfíny či želvami.

Pro sportovní nadšence, kteří si i na svatební cestě potřebují doplnit trochu toho adrenalinu, budou v nabídkách cyklovýlety, slanění v kaňonech nebo jízdy na koni. Jiní se mohou za krásami ostrovů dovézt v džípech a vyhledávanou atrakcí stále zůstávají procházky v korunách stromů zelených a tajemných pralesů po visutých chodnících.

Uvidíte vše z neznámé ptačí perspektivy, fauna a flora se bude předhánět a společnost vám bude dělat houf pestrobarevných papoušků. Nebo si budete moci prostě jen užívat na pláži ve stínu palem se zručně namíchaným karibským koktejlem. Větší romantiku najdete už jen málo kde.

Vyznavače historie si nejspíš získá především západní Karibik se svými tajemnými a úchvatnými mayskými památkami, ke kterým se dostanete z některého z přístavů Mexika, Belize nebo Hondurasu.

Koloniální památky vás naopak přivítají v kubánské Havaně, hlavním městě Portorika San Juanu nebo jamajském Falmouthu. Neopakovatelná atmosféra, procházky ruku v ruce historickými uličkami, vůně koření i zajímavé suvenýry určitě vdechnou vaší svatební cestě to výjimečné kouzlo.

Když budete mít štěstí a dobře si zvolíte, dostanete se i na místa, kam zavítá jen málo kdo. Jde o soukromé ostrovy ve vlastnictví některých lodních společností. Například společnost Norwegian Cruise Line vás dopraví na ostrov Great Stirrup, který patří do bahamských ostrovů, nebo společnost Royal Caribbean International obohacuje plavbu o svůj ostrůvek Coco Cay či Labadee (Haiti). Společnost Carnival vás pro změnu vezme na svůj bahamský ostrov Half Moon Cay.

Lodní společnosti a královny moře

Širokou nabídku okruhů napříč Karibikem vám nabídne řada renomovaných lodních společností. Mezi nejznámější patří již zmíněný Carnival, Norwegian Cruise Line, Royal Caribbean nebo Princess Cruises. Z těch evropských je třeba zmínit především MSC a Costa. K vašemu rozhodování může přispět také výběr lodi. Největší krásky, které brázdí vody Karibiku, jsou luxusní lodě Norwegian Breakaway, Oasis of the Seas nebo Allure of the Seas.

Důležitý je také výběr kajut. Liší se především rozlohou, vybavením a také balíčkem služeb, které k nim patří. Od těch nejmenších vnitřních kajut, přes vnější kajuty s oknem, balkónové kajuty až po ty luxusnější ve vyšší kategorii či třídě, které již zahrnují exkluzivní služby, ke kterým klienti z jiných kategorií přístup nemají.

Na těchto lodích jsou samozřejmostí restaurace, bary, diskotéky, dětské herny, bazény, obchůdky, knihovny, kina, posilovny, wellness požitky či kosmetické salóny. Rozhodně budete mít veškerý komfort, který si na líbánkách zasloužíte a vám tak nebude nic chybět.

Kdy a na jak dlouho na plavbu vyrazit?

Na líbánky se lodí přes Karibiku můžete vydat téměř po celý rok. Nejoblíbenější termíny jsou samozřejmě v období zimy, kdy tam panuje příjemné počasí. Námi oblíbený měsíc pro svatby srpen a září ovšem není ideální pro naplánování cesty, neboť v karibských zeměpisných šířkách právě panuje období tornád.

Délka plavby se pohybuje od těch kratších 3-8 denních, až po ty dlouhé 14 denní, které často spojují dva okruhy. Pokud vám stačí zažít alespoň střípek nevšedních zážitků, sáhněte po kratších plavbách lodí, chcete-li si ale užít líbánky se vším všudy a zažít a prozkoumat co nejvíc z toho, co Karibik nabízí, zvolte potom dlouhé okružní plavby po Karibiku.

Svatební cesta Dominikánská republika

Bělostné pláže Karibského moře

Cenová dostupnost plavby po Karibiku

Otázkou jsou také samozřejmě finance. Krátké plavby se dají pořídit levně za ceny již od 10 tis., týdenní se pohybují kolem 20-40 tis. a cena za ty dlouhé bude začínat na 40-50 tis. s ohledem na vámi vybrané kajuty a balíčky služeb.

Cenu vám také příznivě ovlivní doba, jak moc dopředu si cestu zajistíte. Počítejte ale také s tím, že si budete muset připlatit za letenku do a z přístavu, odkud bude vaše loď vyplouvat, víza či vstupní poplatky, jsou-li v dané zemi třeba a další případné poplatky. To vše se ale dozvíte v rozepsaných cenách, které cestovní kanceláře ve svých nabídkách uvádí.

Na těchto cestách často nečekejte českého delegáta, ale již některé české cestovní kanceláře tuto možnost do své nabídky zařazují. Jistě vám to některé věci na vaší cestě usnadní. Stačí se ale také zeptat, že jste si plavbu vybrali pro své líbánky. I na to jsou některé cestovní kanceláře připraveni a nabídnou vám speciální romantické balíčky.

Shrneme-li nezapomenutelné zážitky z úžasného prostředí plného exotiky, polibky a večeře při západu slunce, pohoda a klid v objetí širokého oceánu, nové objevování s každým přístavem, to vše vám určitě splní očekávání, která u romantických líbánek dozajista jsou.

Prohlédnout nabídku plaveb 

Absolvovali jste okružní plavbu po Karibiku? Podělte se o svoje zkušenosti a napište krátkou recenzi pro ostatní.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend