Filmy se svatební tématikou

Chystáte svatbu a rádi byste se inspirovali, ať už v pozitivním či negativním slova smyslu v některého filmu zaměřeného na svatby?

Pak jste na pravém místě. Přinášíme vám seznam filmů se svatební a předsvatební tematikou, řazených podle data vydání. Pojďte se tedy podívat na seznam nejlepších romantických filmů a komedií.

Holky na tahu (2017)

Originální název: Rough Night

Pět bývalých spolužaček se po letech opět setkává, aby společně oslavili rozlučku se svobodou jedné z nich. Rozlučka se rychle zvrtne, když nešťastnou náhodou zabijí striptéra.

Jak si s celou situací dámy v čele se Scarlett Johansson poradí?

Film Holky na tahu, Rough Night

Svatby v Benátkách (2014, 2015)

Český seriál přináší sérii romantických příběhů z prostředí Benátek nad Jizerou. Děj se točí okolo majitelky svatebního salonu Olgy Drozdové, která neustále hledá toho pravého, přes pracovní a rodičovské povinnosti, ale stále neúspěšně.

Ráda by si zařídila také vlastní svatbu. Podaří se jí to?

Seriál Svatby v Benátkách

Navždy svoji (2013)

Dokumentární seriál nahlížející do období příprav tří zcela rozdílných nastávajících manželských párů.

Který z párů má podle vás největší šanci na úspěch v budoucím manželství?

Zarytí křesťané, bývalá pornoherečka s nerudným přítelem či svéhlavá Běla neustále peskující svého milého Jardu?

Seriál Navždy svoji

Holky na tahu (2012)

Originální název: Bachelorette

Tři nejlepší kamarádky zjistí, že jejich korpulentnější kamarádka bude mít svatbu, a to dříve než ony. Všechny jsou na svatbu pozvány jako družičky, a tak pro nastávající nevěstu přichystají velkolepou rozlučku se svobodou, které se samozřejmě vymkne kontrole…

Film Holky na tahu, Bachelorette

Čertova nevěsta (2011)

V království kde krále zajímá pouze lov, prosí královna všechny svaté o požehnání miminkem. Nakonec jí dojde trpělivost, obrátí se svojí prosbou na čerta a slaví úspěch – narodí se jí dcera.

Narozená princezna vyrůstá po boku syna komorné, do kterého se postupem času zamiluje.

Nikdo ale netuší, že královna podepsala s čertem smlouvu, která ji zavazuje ke sňatku s Luciperem.

Král s královnou proto přichystají ples, kde si má princezna vybrat prince, který ji odvede z království. Mezi hosty je i sám Luciper, který je princeznou odmítnut, začaruje ji proto do přízraku. Osvobodí princeznu některý z udatných hrdinů?

Film Čertova nevěsta

Láska, svatba, manželství (2011)

Originální název: Love, Wedding, Marriage

Manželská poradkyně Mandy je šokována, když zjistí, že se její rodiče rozvádějí, ač se jejich manželství navenek jevilo, jako ideální.

Následuje celá řada situací, kdy se snaží zachránit manželství svých rodičů a pomalu začne ohrožovat manželství vlastní.

Film Láska, svatba, manželstí - Love, Wedding, Marriage

Ženy sobě (2011)

Originální název: Bridesmaids

Annie je smolařka, která má ve svém životě spoustu problémů, a k tomu všemu nemůže stále najít toho pravého.

Její nejlepší kamarádka se právě zasnoubila a společně s dalšími kamarádkami mají vyrazit na rozlučku do Vegas. Zůstanou kamarádkami i po návratu?

Film ženy sobě

(K)lamač srdcí (2010)

Originální název: L’Arnacoeur

Hlavní hrdina Alex provozuje firmu, která pomáhá rozbíjet partnerské vztahy na objednávku.

Jednoho dne získá zakázku od muže, který není spokojen s ženichem své dcery. Na tuto „zakázku“ však má pouze týden, poručí lásce?

Film K(l)amač srdcí, Heartbreaker

Naše rodinná svatba (2010)

Originální název: Our Family Wedding

Mladý vysokoškolský pár řeší problém se svými otci, kteří jsou zcela odlišní. Zabrání velké rozdíly mezi rodinami lásce dvou mladých lidí? Aneb při svatbě si bereš i celou rodinu.

Film Naše rodinná svatba, Our Family Wedding

Válka nevěst (2009)

Originální název: Bride Wars

Nejlepší kamarádky si nevědomky zvolí stejné datum své svatby. Co všechno jsou ochotné udělat proto, aby svatba té druhé nevyšla? Skončí kvůli tomu i jejich dlouholeté přátelství?

Film Válka nevěst

Návrh (2009)

Originální název: The Proposal

Vlivné redaktorce Margaret (Sandra Bullock) hrozí deportace do Kanady. Aby tomu zabránila, vymyslí si zásnuby se svým asistentem Andrewem (Ryan Reynolds), ze kterého si dělala celé roky jen poskoka.

Andrew nakonec se svatbou souhlasí a společně vyrážejí na Aljašku, aby poznali jeho rodinu.

Za patami mají imigračního úředníka, přesto se rozhodnou, že budou v celé šarádě nadále pokračovat.

Film Návrh

Pařba ve Vegas (2009)

Originální název: Hangover

Dnes už kultovní snímek je ukázkou toho, jak může dopadnou nevinná rozlučka se svobodou konaná ve Vegas, kde neexistují žádné hranice a zábrany.

Film Pařba ve Vegas - Hangover

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Originální název: Ghosts of Girlfriends Past

Úspěšný fotograf Connor (Matthew McConaughey) je proslulý sukničkář, který má bývalky na každém rohu. Změní tento jeho životní styl svatba jeho bratra Paula, který je naopak spíše romantik?

Film Bejvalek se nezbavíš

Film Bejvalek se nezbavíš

Jak ukrást nevěstu (2008)

Originální název: Made of Honor

Úspěšný Tom (Patrick Dempsey) si užívá života plnými doušky a ví, že se kdykoli může opřít o svoji nejlepší kamarádku Hannah (Michelle Monaghan). Jednoho dne Hannah odjede pracovně do Skotska a Tom si začne uvědomovat, jak prázdný bez ní jeho život je.

Po jejím návratu se rozhodne ji požádat o ruku, ale předběhne ho Skot, kterého Hannah potkala. Získá Tom nakonec Hannah pro sebe?

Film Jak ukrást nevěstu - Made of Honor

27 šatů (2008)

Originální název: 27 Dresses

Krásná Jane (Katherine Heigl) byla už 27x na svatbě a vždy jako družička. Viděla už tolik štěstí druhých, ale na ní jako by se stále neusmálo. I když je tajně zamilovaná do svého šéfa.

Jane se zhroutí celý svět, když zjistí, že si její šéf bude brát její vlastní sestru. Zůstane navždy družičkou nebo se nakonec i ona dočká své svatby?

Film 27 šatů - 27 Dresses

Mamma Mia! (2008)

Muzikál Mamma Mia! plný písniček od skupiny ABBA pojednává o budoucí nevěstě Sophii (Amanda Seyfried), kterou na jednom z řeckých ostrovů vychovává její divoká matka (Meryl Streep).

Sophie, která nezná identitu svého otce dostane ztřeštěný nápad a na svoji svatbu pozve tři muže (Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård), se kterými se její matka v inkriminovanou dobu stýkala.

Film Mamma Mia

Jen přes její mrtvolu (2008)

Originální název: Over Her Dead Body

Henry (Paul Rudd) si měl brát Kate (Eva Longoria), ta ale v den svatby zemřela. Zlomený Henry začne navštěvovat psycholožku Ashley (Lake Bell), ke které postupem času začne něco cítit. Nově vznikajícímu vztahu ale stojí v cestě duch zesnulé Kate.

Film Jen přes její mrtvolu - Over Her Dead Body

Film Jen přes její mrtvolu – Over Her Dead Body

Svatba na bitevním poli aneb Hodiny před slávou (2008)

Do malého moravského městečka, kde místní chlapi žijí historickými bitvami z dob Napoleona, se vrací syn místního kronikáře, aby zde oslavil svatbu se svojí snoubenkou, Francouzkou.

Plánovaná svatba je veřejným tajemstvím, a tak se místní rozhodnou uspořádat během svatby pravou bitvu za účasti samotného Napoleona.

Film Svatba na bitevním poli

Rachel se vdává (2008)

Originální název: Rachel Getting Married

Kym (Anne Hathawayová), která posledních deset let svého života trpí těžkými traumaty a pobývá víceméně v léčebně, přijíždí na svatbu své sestry Rachel. Hlavní herečka byla za tuto roli nominována na Oscara.

Film Rachel se vdává - Rachel Getting Married

Svatební horečka (2008)

Originální název: Bridal Fever

Nešťastně zamilovaná editorka Gwen Greenová dostane za úkol pracovat s nejslavnějším spisovatelem zamilovaných románů a zdá se, že našla perfektního muže.

Pravé kouzlo lásky ale tkví v tom, že nic není tak perfektní, jak se zdá na začátku.

Film Svatební horečka

Sex 100+1 (2007)

Originální název: Sex and Death 101

Roderick Blank (Simon Baker) je úspěšný mladý muž, který má skvělou kariéru a překrásnou snoubenku Fionu.

Životem proplouvá s úsměvem, a to do chvíle, kdy mu dorazí podivný e-mail, kde je uveden seznam žen, se kterými spal. Na seznamu je ale uvedeno 2x více žen, než se kterými spal doopravdy.
Opustí tedy svoji snoubenku a začne spát s dalšími ženami uvedenými na podivném seznamu, kde je mimo jiné uvedena i tajemná vražedkyně přezdívaná Smrtící Nell (Winona Ryderová).

Film Sex 100+1, Sex and Death 101

Kněz je poděs (2007)

Originální název: License to Wed

Robin Williams jako kněz Frank, který má dát požehnání nastávajícím novomanželům.

Vynasnaží se však připravit mladý pár na sňatek skutečně neotřelou metodou, a to ve snaze zabránit případnému budoucímu rozvodu.

Film Kněz je poděs, License to Wed

Good Luck Chuck (2007)

Originální název: Good Luck Chuck

Mladý Charlie (Dane Cook) hraje s partou kamarádů flašku, která ukáže na mladou gothičku. Charlie ale zklame a je mladou dívkou proklet.

V dospělosti má úspěchy u žen, avšak stále nemůže narazit na pravou lásku. Povede se mu kletbu zlomit s krásnou Cam (Jessica Alba)?

Film Klikař Charlie, Good Luck Chuck

Svatba podle Margot (2007)

Originální název: Margot at the Wedding

Spisovatelka Margot (Nicole Kidman) se vydává se synem na svatbu své sestry. Jak to tak mezi sestrami bývá, emoce jiskří a Margot vnese do mysli své sestry semínko pochybnosti – má si nezaměstnaného Malcolma (Jack Black) vzít?

Film Svatba podle Margot, Margot at the Wedding

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Originální název: I Now Pronounce You Chuck and Larry
Prvotřídní hasiči Chuck Levine (Adam Sandler) a Larry Valentine (Kevin James) jsou kamarádi na život a na smrt. Chuck, vdovec a otec dvou dětí potřebuje pro životní pojistku partnera, a tak se domluví právě s Larrym, že spolu vstoupí do registrovaného svazku.

Zdánlivě nevinná záležitost se nakonec rozroste do obřích rozměrů, které zasáhnou celý hasičský sbor.

Film Když si Chuck bral Larryho, I Now Pronounce You Chuck and Larry

My dva a křen (2006)

Originální název: You, Me and Dupree

Molly (Kate Hudson) si užívá líbánky se svým manželem Carlem (Matt Dillon), když se objeví kamarád Dupree (Owen Wilson), který je bez práce a nemá kde bydlet. Novomanželé se jej tedy ujmou.

Po sérií patálií, které vyvrcholí až požárem je Dupree kamarády opět vyhozen na ulici.

Nebyli by to, ale opravdoví kamarádi, kdyby se jej neujmuli a nevzali jej zpátky. Do doby, než Carl začne podezřívat Dupreeho, že má pletky s jeho ženou.

My dva a křen

Amorův úlet (2006)

Originální název: Wedding daze, The Pleasure of Your Company

Když dostanete skvělý nápad a v převleku andělíčka jdete požádat svoji snoubenku o ruku, nemusí to být vždy ten nejlepší nápad. Může se vám totiž stát, že dostane infarkt.

Když už si myslíte, že hlavní hrdina nemůže další ztřeštěný nápad provést, překvapí vás, když zcela neznámou zrzku požádá o ruku a ona řekne ano…

Film Amorův úlet, Wedding daze

Svatby jako řemen (2006)

Originální název: Confetti

Tři zcela odlišné páry jsou vybrány do soutěže o nejlepší svatbu. Který z nich cenu ukořistí, romantický pár ze staré školy, tenisoví profesionálové nebo „děti země“, kteří odmítají nosit oblečení?

Film Svatby jako řemen - Confetti

https://www.csfd.cz/film/187255-svatby-jako-remen/prehled/

Svatba ve třech (2005)

Originální název: Imagine Me & You

Hlavní hrdinka Rachel se ve svůj svatební den zamiluje do jednoho ze svatebních hostů. Je její nastávající manžel Heck ten pravý? To nezjistí, pokud to spolu nezkusí.

Film Svatba ve třech,  Imagine Me & You

Dokonalá partie (2005)

Originální název: The Wedding Date

Nezadaná Kat Ellis hledá toho pravého. Ten však musí splňovat mnoho požadavků: musí být inteligentní, společenský, elegantní, zdvořilý, musí rád cestovat.

Požadavky má tak vysoké, jelikož hledá partnera na svatbu své nevlastní sestry. Na svatbu, kde se objeví její ex-přítel.

Podaří se jí najít toho pravého, kterého jí budou všichni závidět?

Film Dokonalá partie, The Wedding Date

Zpověď americké nevěsty (2005)

Originální název: Confessions of an American Bride

Hlavní hrdinka Sam, která se brzy stane nevěstou řeší dilema, zda dát šanci staré lásce ze školy, která se jí nyní opět objevila v životě nebo zůstat se svým snoubencem.

Koho si nakonec vybere?

Film Zpověď americké nevěsty - Confessions of an American Bride

Nesvatbovi (2005)

Originální název: Wedding Crashers

John (Owen Wilson) a Jeremy (Vince Vaughn) jsou dlouholetí přátelé, kteří navštěvují cizí svatby a často velmi zásadně ovlivní jejich průběh. A to ve snaze o jediné – získat co nejvíce zhrzených dam z řad svatebních hostů.

A nebyla by to pravá romantická komedie, kdyby se nakonec oba přátelé na svatbě nezamilovali a neohrozili své dlouholeté přátelství.

Nesvatbovi - Wedding Crashers

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Originální název: Corpse Bride

Animovaný příběh zasazený do 19. století vypráví příběh mladého muže Viktora, který je vtažen do podsvětí a je oženěn s mrtvou nevěstou. Přitom na něj ve skutečném světě čeká jeho pravá nevěsta Viktorie.

Dokáže se Viktor dostat zpět ke své pravé lásce?

Film Mrtvá nevěsta Tima Burtona - Corpse Bride

Zbožňuju svatby (2005)

Originální název: Cake
Pipa, která je svobodná a o lásku a manželství moc nestojí, se neustále účastní svateb jako družička.

Navíc musí převzít redakci svatebního časopisu po svém otci, kde jí padnou do oka hned dva nápadníci. Zůstane pouze u nezávazných vztahů nebo konečně dosáhne něčeho hlubšího?

Film Zbožňuju svatby - Cake

Monster-in-Law (2005)

Originální název: Monster-in-Law

Charlotte (Jennifer Lopez) hledala celé roky toho pravého. Teď, když ho konečně našla, zjišťuje, že se bude muset vypořádat i s jeho matkou, která se svého syna nechce vzdát.

Film Příšerná tchýně, Monster-in-Law

Bláznivá svatba (2004)

Originální název: I Do (But I Don’t)

Lauren pracuje jako svatební agentka, kdy zorganizovala již několik desítek svateb. Nyní má připravit jednu z nejsledovanějších svateb v Chicagu. Pokud se jí vše povede, může se dostat na obálku prestižního časopisu Nevěsta, zajistí si i vyšší plat.

Zamiluje se však do hasiče Nicka a zjistí, že její profesionální dráha nejde s láskou příliš dohromady.

Film Bláznivá svatba

Indická svatba (2004)

Originální název: Bride and Prejudice

Velkolepá svatba svede dohromady dva zcela odlišné lidi, s jiným pohledem na svět a rozdílnou kulturou. Komedie plná humoru o střetu východní a západní kultury.

Film Moje velká indická svatba

Deník princezny 2: Královské povinnosti (2004)

Originální název: The Princess Diaries 2: Royal Engagement

Princezna (Anne Hathaway) bude brzy v Genovii korunována na královnu. Staré zákony však nařizují, aby byla před korunovací provdána.

Vybere si z široké plejády nápadníků?

Film Deník princezny 2 - královské povinnosti

Vdavky, sňatky, svazky (2004)

Originální název: Mariages!

Ve svatební den Johanny a Benjamina plánuje matka nevěsty každý detail, aby příchozí hosté na tuto svatbu nikdy nezapomněli. Mezitím se Benjamin probouzí z rozlučky se svobodou, ze které si ale nic nepamatuje. Rozlučky se účastnil svědek, Alex, který je ve stejný den požádán jeho ženou o rozvod. Alex se opije a na svatbě začne pronášet slova, která by raději měla zůstat nevyřčena.

Film Vdavky, sňatky, svazky, Mariages!

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Originální název: American Pie: The Wedding

Jim a Michelle se chtějí vzít, ale s ohledem na nemocnou Jimovu nemocnou babičku mají na uspořádání svatby pouhé dva týdny. Do toho Stifler plánuje poslední loučení se svobodou…

Prci, prci, prcičky 3: svatba, American Pie: The Wedding

Starý, nový, půjčený a modrý (2003)

Originální název: Se til venstre, der er en svensker

Katrine se má vdávat, když se u jejích dveří objeví její bývalý přítel Thomsen, který se právě vrátil z Keni.

Katrine stráví po Thomssenově boku dva hektické dny plné překvapení, kdy zjistí, že tradiční čtyři věci, které má mít každá nevěsta, mohou být překvapivě různé. Novým může být její účes, starým toulavý pes, modrým nové pilulky dovezené z Holandska.

Starý, nový, půjčený a modrý, Se til venstre, der er en svensker

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Originální název: In-Laws, The

Nastávající tchánové Steve (Michael Douglas) a Jerry (Albert Brooks) se potkávají na předsvatební oslavě svých dětí. Jerry rád předchází stresu a má vše naplánované, to Steve je pravým opakem.

Jak dopadne jejich dobrodružná cesta, která může skončit smrtí obou z nich? A bude to mít vše vliv na konanou svatbu?

Film Dokud nás smrt nerozdělí, The In-Laws

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Originální název: My Big Fat Greek Wedding

Když se Ian zamiluje do Touly, Kanaďanky řeckého původu, ještě netuší, že ho čeká křest ohněm, když se bude muset stát členem řecké rodiny se vším všudy. Přes tradice, až po jídlo, které může být také velký problém: Ian je totiž vegetarián

Film Moje tlustá řecká svatba, My Big Fat Greek Wedding

Holka na roztrhání (2002)

Originální název: Sweet Home Alabama

Melanie (Reese Witherspoon) je mladá, krásná, úspěšná, ke všemu navíc zamilovaná do mladého, krásného a úspěšného syna starostky, který ji právě požádal o ruku. Pro mnohé jistě radostná událost, ne však pro Melanii, která je stále vdaná za Jaka.

Podaří se jí rozvést a začít nový život po boku nového muže?

Holka na roztrhání, Sweet Home Alabama

Nevěsta přes Internet (2001)

Originální název: Birthday Girl

Bankovní úředník (Ben Chaplin) si přes internet vybere krásnou ženu – Rusku Nadiu (Nicol Kidman). Oba se nakonec potkají, když Nadia přiletí a začnou spolu žít. Vztah je ideální do doby, než Nadiu dorazí navštívit její gangsterští bratranci.

Je Nadia skutečně ta, za kterou se celou dobu vydávala nebo je vše úplně jinak?

Film nevěsta přes Internet, Birthday Girl

Svatby podle Mary (2001)

Originální název: The Wedding Planner

Mary (Jennifer Lopez) je nejlepší plánovačkou svateb v San Franciscu. Teď má nadejít vrchol její kariéry, když má organizovat svatbu magnátky Fren.

Jednoho večera je zachráněna pohledným doktorem (Matthew McConaughey) před neštěstím a následně s ním prožije překrásnou noc.

Pomalu začne věřit na lásku, když zjistí, že právě její zachránce je nastávající manžel magnátky, které má připravovat svatbu.

Film Svatby podle Mary, The Wedding Planner

Bouřlivá svatba

Originální název: Monsoon Wedding (2001)

Film se odehrává během čtyř dní, které přecházejí dohodnuté svatbě dvou mladých lidí z indického Dillí. Hemat je počítačový expert žijící v USA, Aditi už má pro změnu plné zuby slibů svého ženatého milence.

Během hektických příprav na svatbu se objevují rodinná tajemství, ale také odhalují jednotlivé charaktery lidí.

Jak dopadne míchání původních tradic s moderním životním stylem?

Film Bouřlivá svatba - Monsoon Wedding

Son of the Bride (2001)

Originální název: Hijo de la novia, El

Film nominovaný na Oscara získal více než 30 dalších nominací a ocenění na festivalech v různých zemích světa. Vypráví příběh Rafaela, kterého sled neočekávaných událostí přinutí změnit svůj přístup k životu, a přitom také pomůže splnit sen své matky: nechat se oddat v kostele.

Syn nevěsty

Syn nevěsty

Fotr je lotr (2000)

Originální název: Meet the Parents

Greg, zdravotní bratr, konečně nalezl dívku svých snů Pamelu, kterou jede žádat o ruku její rodiče, a hlavně otce Byrnese, tehdejšího agenta CIA. Podezřívavý Byrnes není s Gregem spokojený, a tak si jej nechá řádně proklepnout.

Podaří se mu proti Gregovi poštvat i svoji dceru Pamelu?

Film Fotr je lotr

zdroj obrázků: IMDB.com, část obsahů filmů převzata: ČSFD

Chybí vám v naše seznamu nějaké svatební filmy? Podělte se s námi prosím – rádi je přidáme.

Komentáře (1)

Božena napsal:

Hledám film Svatební dar.
Dva novomanželé dostanou od podniku jako svatební dar dekret na rodinný domek. Na stavební parcele ale stojí tank. Takže okolní domky jsou postavené. ale tady se to stále řeší.
Nakonec to novomanželé vyřeší originílně – jinak by se domku nedočkali.
Hezký film.

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.