Hry na rozlučce se svobodou rozproudí zábavu

Rozlučky se svobodou se těší velké oblibě. Není se čemu divit, je to totiž skvělá možnost, jak se symbolicky rozloučit se svobodným stavem před samotným vstupem do svazku manželského.

A způsobů, jak tuto zábavnou akci pojmout, je obrovské množství. Ideálním způsobem, jak celou akci oživit a zabránit případné nudě, je příprava her na rozlučku.

Hry na rozlučku se svobodou

Úkolem her na rozlučku se svobodou je pobavit všechny její účastníky

Základní seznámení s rozlučkou

Jak již napovídá sám název celé události, rozlučka se svobodou se odehrává před samotným sňatkem. Její organizace se chopí buď samotní snoubenci, ale častěji jejich přátelé nebo rodinní příslušníci. Cílem je, aby se celá skupina pobavila, užila si příjemný společný čas a především, aby tato akce byla nezapomenutelným zážitkem pro budoucí nevěstu nebo ženicha.

V nejčastějším případě si užívá nevěsta dámskou jízdu a její partner tráví rozlučku pro změnu ve společnosti svých přátel. Někdy se ale také domluví a uskuteční akci společnou, nejčastěji v případě, že mají spoustu společných známých. Jak je ale vidět, žádná formální pravidla tedy neexistují – což je dobře, protože to dává volnou cestu fantazii a způsobů, jak celou akci pojmout, je tak nekonečné množství.

NÁŠ TIP: Podívejte se na náš článek o přípravě rozlučky se svobodou.

Hry dokážou zahnat nudu a oživit program

Rozlučku se svobodou lze strávit například příjemným wellness pobytem v hotelu, dobrodružným výletem v pronajatém sportovním autě či limuzíně nebo třeba ve vinném sklípku s odborně řízenou degustací. V takových případech většinou na doplnění programu o různé hry ani není prostor.

Mnohem častěji ale probíhá rozlučka se svobodou například v salónku oblíbené restaurace, v baru, na pronajaté chatě či chalupě nebo také doma. A právě tehdy je lepší mít raději nějakou hru v záloze. Jsou vlastně základní dvě možnosti, jak jich využít:

  • právě hry budou tvořit hlavní náplň celé akce a budou stěžejním bodem programu,
  • hry budou spíše doplňkem pro oživení zábavy, případně mohou být „poslední záchranou“ v případě, když začne akce upadat a nudit.
Úkoly na rozlučku se svobodou pro ženicha

Úkoly na rozlučku se svobodou pro ženicha – ženich musí vyzvat k tanci cizí ženu

Pět nápadů na hry na svatební rozlučku

Stopovaná
Budoucí nevěsta či ženich si užijí opravdové dobrodružství. Existuje mnoho variant na tuto oblíbenou hru, proto uveďme alespoň jeden konkrétní případ.

„Oslavenec“ dostane mapku města, na níž jsou označeny očíslované body, kam se má dostavit. K mapce navíc obdrží obnos peněz, který bude sloužit pro nákup určitého zboží.

První bod může představovat například vinárnu, úkolem bude vybrat si láhev dobrého vína. Dalším bodem může být třeba obchod s luxusním dárkovým zbožím, také tam si dotyčná nebo dotyčný bude moci něco hezkého koupit.

Pro zpestření může jeden z bodů představovat sexshop, a jak se samo nabízí, úkolem bude vybrat si pro sebe nějako erotickou pomůcku. Poslední bod pak bude totožný se samotným místem konání akce.

Výhodou je, že tímto zábavným způsobem si vlastně nevěsta nebo ženich sami vyberou dárky podle svého vkusu.

Activity – oblíbená desková hra
S touto hrou se už někdy setkal snad úplně každý. Často dokáže zachránit zábavu, a to při nejrůznějších společenských příležitostech – na vánočním večírku, na oslavě s kolegy z práce nebo třeba při oslavě narozenin.

Proto se nebojte tuto hru vzít i na rozlučku se svobodou, možná vás dokonce mile překvapí, kolik legrace si nakonec ve výsledku užijete.

Pokud přece jen nevíte, o čem je řeč, zde je alespoň krátké seznámení. Hra Activity obsahuje různé slovní pojmy na kartičkách, kdy hráč má za úkol je vysvětlit ostatním za pomoci pantomimy, opisu slovy nebo kreslení (v posledních dvou případech nesmí použít mluvené slovo). Spoluhráči se pak snaží pojem uhodnout.

Karaoke
Ať už jste doma nebo v restauraci, připravte si večer s karaoke a zpíváním písniček. Nikdo z nás neumí zpívat, a právě v tom tkví ta největší zábava. Na konec celé zábavy doporučujeme nechat zazpívat nevěstu písničku od Petry Janů – Už nejsem volná.

Společný kvíz s botou
Tento kvíz se skvěle hodí pro rozlučku se svobodou, které se účastní oba dva snoubenci. Usadí se na židle zády k sobě před ostatní a každý dostane do ruky botu. Tu zvednout, pokud si budou myslet, že je odpověď: „Já“. Ostatní jim kladou různé otázky, které si dopředu připraví.

Mohou znít například takto:
Kdo častěji vynáší koš?
Kdo více vaří?
Kdo je náruživější v sexu?

Je legrace, když botu automaticky nahoru zvednou oba dva nebo když se nedokážou shodnout téměř v ničem.

Poznávací kvíz pro novomanžele
Také tento zábavný kvíz je ideální pro akci, na které jsou přítomni oba snoubenci (případně si odpovědi můžete zjistit od protějšku předem). Každý z nich dostane dotazník, který obsahuje různé otázky. Cílem je zjistit, jak se partneři dobře navzájem znají a v čem se shodují.

Zde je příklad pokládaných otázek:
Kde proběhlo vůbec první rande?
Na kterém místě se odehrál první sex?
Jaké jídlo nevěsta úplně nesnáší?
Jak tráví ženich nejraději volný čas?
Jakou barvu má nevěsta nejraději?
Jaký typ žen se ženichovi nejvíce líbí?

NÁŠ TIP: Další otázky naleznete v našem článku o kvízu pro novomanžele.

Odpovědi se nakonec veřejně porovnávají. Pro zvýšení zajímavosti je možné například před vyhodnocením uzavřít sázky, v kolika odpovědích se budou snoubenci zcela shodovat.

Úkoly pro nevěstu a ženicha
Nevěsta či ženich v tomto případě dostanou seznam různých úkolů, které musí splnit. Aby byli motivováni, je vhodné zvolit také nějakou lákavou odměnu. Kamarádi se například složí na společný dárek v podobě masáže nebo víkendového wellness pobytu, ale předání je podmíněno právě splněním zadaných úkolů.

Pokud vás zrovna nenapadá, jaké úkoly vymyslet, přinášíme několik zábavných tipů:

  • během půl hodinu udělat pět selfie fotografií s osobami opačného pohlaví
  • získat od neznámé slečny/neznámého muže telefonní číslo
  • nechat se od neznámého muže pozvat na panáka
  • zatančit si s nejkrásnější přítomnou ženou (pro ženicha)
  • zatančit si s tím nejošklivějším přítomným mužem (pro nevěstu)

Kdy na hry raději zapomenout?

Pokud je budoucí nevěsta či ženich spíše introvert, pak raději upusťte od her, při kterých by na sebe museli příliš poutat pozornost. V takovém případě totiž hrozí, že by si rozlučku se svobodou neužili a samotné hry spíše protrpěli.

Stejně tak se různých zábavných her vyvarujte v případě, pokud víte, že jsou jejich odpůrci. Vězte, že „překvapení“ v podobě nejrůznějších úkolů, by je pravděpodobně vůbec nepotěšilo a měli by v té chvíli chuť vzít nohy na ramena.

Na závěr nezbývá než popřát, ať si bez ohledu na plánovaný program, celou akci patřičně užijete a ať je pro vás plná nezapomenutelných chvil.

A co vy, jaké hry na rozlučku se svobodou se vám osvědčily? Podělte se s námi v komentáři.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend