Svatební módní trendy našeho století

Svatba v 21. století má mnoho variant a nuancí. Důležité však je, aby svatební den byl podle představ ženicha a nevěsty. Měl by být krásný, romantický, silný a nezapomenutelný.

Kromě klasických výpravných svateb se často objevují i utajované svatby, či velmi jednoduché sňatky. Někdy se snoubenci rozhodnou uzavřít svatbu na exotické zahraniční dovolené, ke které lákají ostrovy Mauricius, Seychely nebo Dominikánská republika.

Svatební módní trendy

Svatební módní trendy

Jaký druh svatby máme zvolit?

Je na obou hlavních protagonistech, zda se rozhodnout svůj den D prožít v rodinném kruhu nebo si chtějí tento den vychutnat v naprosté intimitě v exotickém prostředí, kde si mohou uvolněně a bez jakýchkoliv předešlých příprav a rušivých prvků vychutnat svůj velký den. Mnozí nastávající svatebčané často zprvu preferují tento způsob svatby, nakonec se ale povětšinou rozhodnou pro tradiční svatební obřad, protože je k tomu nutí rodina, hlavně rodiče ženicha a nevěsty, kterým by bylo líto, že své děti neuvidí pro ně v takovou důležitou životní chvíli, jakou svatba beze sporu je.

Ti, kteří se rozhodnou pro utajenou svatbu a konají ji v tichosti, mohou odeslat svatební oznámení ex-post, tedy oznámení informující o tom, že již byli oddáni. Pokud zvolíte tuto variantu, je vhodné přidat krátký popis místa, kde se svatba konala, dále uvést datum konání svatby, spolu s krátkým komentářem ve stylu: užila jsem si svatbu na krásném ostrově Mauricius, dne 10.10.2020 a jsem ráda, že jsem se k tomu rozhodla. Neměla jsem žádné psychické vypětí a v klidu jsem si užila svou romantickou chvilku, kterou mi neměl kdo zkazit.

Netradiční destinace, na kterým řekneme své ANO

Díky novému zákonu, který umožňuje říct své ANO na jakémkoliv místě, se snoubenci rozhodují, zda budou svou svatbu konat kromě již tradičních zahrad, chalup, luk, zámků taky v poněkud netradičních prostředích, jako je například svatba ve vzduchu (při seskoku s padákem) nebo pod hladinou moře.

Po takových neformálních svatbách většinou následuje zahradní slavnost, která se koná v pronajaté chalupě či chatě, která je vybavena kuchyňským náčiním. Tam se dá grilovat sele nebo kuřata a snoubenci tak mohou oslavit svůj velký den dodatečně s těmi, které si sami pozvali.

Změnou místa konání svatebního obřadu se vytrácí řada složek, které dříve k tradiční svatbě patřily. Pokud je svatební veselí s hostinou pojato jako neformální posezení na zahradě s přáteli a úzkým kruhem rodiny, pak souvisí s jejich životním stylem a preferencemi a vyhovuje to jejím individuálním potřebám. Takovým svatbám jsou pak přítomni i domácí mazlíčci, jako psi a kočky, kteří bývají pro tuto chvíli hezky upraveni, bývají ozdobeni různými oblečky a mašlemi a hezky sestříháni.

Tradiční svatba

Pokud někdo na dodržení svatebních tradic trvá, pak věřte, že se rozhodně nejedná o přežitek z dob dávno minulých.

V různých částech naší republiky se tak můžete setkat s různými svatebními zvyky a tradicemi, které se při svatbách objevují v nezměněné podobě již několik stovek let.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend