Svatební kvíz pro novomanžele i pro svatební hosty

V poslední době se velké oblibě těší svatební hra novomanželský kvíz, která ukáže, jak dobře se oba manželé znají, případně, jak vnímají jeden druhého.

Do kvízu můžete navíc zapojit i přihlížející svatební hosty a vytvořit tak fantastickou a veselou náladu.

Svatební kvíz pro novomanžele | Svatební kvíz pro hosty | Svatební kvíz – otázky

Manželský kvíz

Manželský kvíz – načerpejte inspiraci pro otázky pro nevěstu i ženicha


Nespornou výhodou této svatební hry, je relativně nízká časová náročnost na přípravu a také na potřebné finance. Stačí totiž pouze věnovat určitý čas přípravě otázek, které si můžete buď sestavit sami nebo můžete si můžete vytisknout námi navržené otázky, které uvádíme níže.

V podstatě rozlišujeme dva druhy kvízů, které slouží pro pobavení svatebních hostů: kvíz pro novomanžele a týmový kvíz pro hosty.

NÁŠ TIP: Podívejte se na další svatební hry a soutěže.

Svatební kvíz pro novomanžele

Hlavními aktéry prvního kvízu jsou výlučně novomanželé, kteří si sednou na parket na židle zády k sobě a navzájem si vymění jednu botu.

V jedné ruce tak budou držet botu svou, v druhé ruce botu svého protějšku.

Svatební DJ, moderátor či některý ze svatebních hostů následně pokládá novopečeným novomanželům záludné otázky, na které manželé odpovídají pomocí zdvižení dané boty.

Zdvihat mohou svoji botu, botu milovaného partnera nebo boty obě.

Vždy je lepší mít otázky pro novomanžele předem připravené, než je vymýšlet spontánně na místě. Pro inspiraci zde uvádíme seznam nejzábavnějších a nejpoužívanějších otázek pro páry:

 1. Kdo z páru lépe vaří?
 2. Kdo drží rodinnou kasu?
 3. Kdo je větší bordelář?
 4. Kdo doma více uklízí?
 5. Kdo je větší mamánek?
 6. Kdo víc žárlí?
 7. Kdo dělá hysterické scény?
 8. Kdo se jako první usmiřuje?
 9. Kdo má nebo musí mít poslední slovo?
 10. Kdo lépe řídí?
 11. Kdo při řízení více nadává?
 12. Kdo při řízení nejčastěji zabloudí?
 13. Kdo je ve vztahu vůdčí?
 14. Kdo koho první oslovil/sbalil?
 15. Kdo začal první mluvit o svatbě?
 16. Kdo tráví více času v koupelně?
 17. Kdo bude v noci vstávat k plačícímu dítěti?
 18. Kdo mluví více sprostě?
 19. Kdo je větší bavič?
 20. Právě teď, koho milujete nejvíc na celém světě? Pokud je otázka správně pochopena, měli by oba novomanželé zvednout botu svého protějšku.

Ke hře si navíc dovolíme vložit drobnou vsuvku k obuvi. Pokud se oba manželé v průběhu celého svatebního dne nepřevlékají nebo naopak převlékají do něčeho pohodlnějšího a to včetně obnošené obuví, postarejte se o „náhradní“ obuv, která bude sloužit jen a pouze pro účely novomanželského kvízu. Vyhnete se tak možnému trapnému momentu, který by mohl vzniknout při výměně nepříliš vonících bot :).

Nastartujte svatební veselí pomocí manželského kvízu, který pobaví všechny svatební hosty.

Svatební novomanželský kvíz

Svatební novomanželský kvíz s botami

Svatební kvíz pro hosty (svatebčany)

Druhá varianta je určena pro týmy složené pouze ze svatebčanů. Jak nevěsta, tak ženich si vyberou do svého vlastního týmu hosty (ideálně počet členů týmu je 4-8) zpravidla z řad svých kamarádů a přátel o kterých vědí, že je dobře znají.

Moderátor následně oběma týmům pokládá otázky týkající se novomanželů. Všichni členové v daném týmu následně mají předem vymezený čas na společnou poradu a zapsání odpovědi. Ty se následně vyhodnocují.

Který z týmů nasbíral více správných odpovědí, vyhrál. A prohraný tým může například společně zazpívat nebo zatančit novomanželům :).

 1. Kde se novomanželé poprvé potkali?
 2. Kdo koho sbalil?
 3. Kolik je novomanželům let?
 4. Jak dlouho jsou novomanželé spolu?
 5. Sepsali si novomanželé předmanželskou smlouvu?
 6. Jaké bylo první zaměstnání obou manželů?
 7. Jakou školu studovali manželé po dokončení základní školy?
 8. Mají novomanželé něco vyryto na snubních prstýncích? Pokud ano, co tam mají?
 9. Kde bydleli novomanželé na začátku vztahu?
 10. Kdo vybíral místo svatby?
 11. Kdo měl lepší známky ve škole?

Uvidíte, že podobných otázek vymyslíte bezpočet. Otázky by měly být jak vtipné, aby pobavily všechny přítomné, tak i jasně definované, aby na ně bylo možné jednoznačně odpovědět.

Čemu se vyhnout při přípravě otázek?

Při výběru skladby otázek kvízu byste také měli brát v potaz založení rodiny a skladbu hostů. Obecně bychom příliš nedoporučovali dotýkat se otázek spojených se sexem (či s předchozími partnery), někomu naopak nemusí příliš sedět otázky spojené s financemi.

Rovněž se vyvarujte příliš zdlouhavému seznamu otázek, mohlo by se tak snadno stát, že by se přihlížející hosté mohli začít nudit. Ideální délka této zábavy by měla trvat okolo 5 – 10 minut.

Pokud chcete připravit jak novomanželský kvíz, tak i kvíz pro svatebčany, obě části určitě oddělte časově a uspořádejte je v různé fázi večerního veselí.

Ideální dobou, kdy s tímto druhem zábavy začít, je moment, kdy jsou hosté lehce opojeni alkoholem a zábava je uvolněná. Uvidíte, že mnoho z otázek a odpovědí bude doprovázeno bouřlivými salvami smíchu, což vám pomůže rozjet pořádnou svatební zábavu.

Komentáře (4)

Mila napsal:

Super rady na svadbu můžu jen doporučit

SvatebníAsistentka.cz napsal:

Milo,
děkujeme za pochvalu 🙂

Mila napsal:

Super super

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Pošlete odkaz na článek přátelům