Svatební hry a soutěže

Pokud chcete mít svatbu plnou humoru a zábavy, svatbu, na kterou budou všichni ještě dlouhá léta vzpomínat, doporučujeme nepodcenit přípravu doplňkového programu v podobě svatebních her a soutěží.

Svatební hry a soutěže

Svatební hry a soutěže – jakou svatební zábavu zvolíte vy?

Svatební hry po obřadu

Máte po svatebním obřadu, a možná i po společném obědě a rádi byste, aby se hosté začali bavit a po vydatném obědě nezačali usínat.

Někdy se dobrá svatební zábava rozjede sama od sebe, někdy se zábavy ujmou rodinní baviči, kteří roztančí sál nebo vymyslí vlastní zábavu.

Ať tak či onak, pro jistotu si připravte aktivity na svatbu, které můžete v případě váznoucí zábavy hned využít.

Někoho baví sledování okolí, tančících hostů, pojídání různých dobrot a ochutnávání rozličných nápojů. Jiný si zase rád zahraje zábavnou hru, kvíz nebo se připojí do skupinového tance.

Každý si z hostů by si tak na vaší svatbě měl najít to své, připravte proto několik různorodých svatebních her a úkolů.

S počtem svatebních soutěží to příliš nepřehánějte, aby celá svatba nepůsobila příliš organizovaně, strojeně a hlavně kouskovaně.

Manželský kvíz

Zábava na svatbu pro všechny, to je novomanželský kvíz

Pokud si nevíte rady, jak zabavit hosty na vaší svatbě, využijte našich tipů na vtipné, nejlepší a nejoblíbenější svatební hry pro svatebčany i hry pro novomanžele.

Hra Popelka

Svatební DJ pozve na parket 12 žen a 12 mužů, kteří se zapojí do této hry. Do pytle odevzdá každá z žen jednu ze svých bot, druhou botu dají bokem, aby to muži neměli tak jednoduché. Přítomní muži si bez dívání do pytle vylosují jednu botu a jdou hledat nožku, na kterou bota padne.

Jakmile najdou padnoucí střevíček, s dotyčnou se dají do tance. Prohrává ten, kdo skončí jako poslední.

Hra s písmeny

Svatební hosté se rozdělí na týmy. Z klobouku se postupně losují písmena (např.„P“) – jednotlivé týmy musí ve stanoveném limitu na výchozí místo přinést co nejvíce věcí, jejichž název začíná právě na toto písmeno, tedy P (ponožka, pytel, punčochy nebo podprsenka). Přitom se počítá pouze jedna jediná věc od daného předmětu.

Na začátku je také dobré stanovit meze, aby vám hosté nenosili inventář restaurace a nesundávali například závěsy nebo obrazy ze zdi.

Hra se hodí zejména na začátek svatebního veselí, kdy se hosté příliš neznají a vzájemnou spoluprací v týmech se alespoň trochu poznají.

Důležitá je nepřetržitá svatební zábava

Doufáme, že vám náš seznam svatebních her a soutěží pomůže rozproudit to pravé svatební veselí, a to jak v případě, kdy připravíte zábavu v rámci svatební hostiny, tak i při začlenění do večerního programu.

Pokud máte oblíbené jiné originální hry na svatbu, napište nám je prosím do komentáře a podělte se s ostatními.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Pošlete odkaz na článek přátelům