Úsměv k nevěstě patří – jak na zdravé a krásné zuby
Co by to bylo za nevěstu, kdyby se na každého okolo nesmála? Široký úsměv je tou nejkrásnější dekorací, jakou může nevěsta disponovat.
Navíc na svatební fotografie, které si budete za mnoho a mnoho let společně prohlížet, patří šťastné úsměvy nevěsty a ženicha. Čím zářivější, tím lepší. Jak docílit oslnivě bílých zubů?
Babské rady
Na internetu se to jen hemží babskými radami, jak docílit krásně bílých zubů za pomocí jedlé sody, citronu či octa. Je pravdou, že jedlá soda dokáže zuby pořádně vyčistit, ale chvíli to trvá. Rozhodně nestačí vyčistit si takto zuby pouze jednou.
Na druhou stranu pravidelné a časté čištění zubů tímto způsobem naleptává zuby a zvyšuje jejich citlivost.
Bělení zubů jedlou sodou je tedy metoda spíše vhodná pro občasné vyčištění zubů a zbavení se skvrn z kávy či vína. Zářivý úsměv vám tato procedura spíše nezaručí.
Bělení zubů kokosovým olejem
Další z možností, jak částečně zesvětlit zuby je kokosový olej. I zde se opět jedná o běh na dlouhou trať.
Počítejte s tím, že minimálně měsíc potrvá, než uvidíte výsledky. Kokosový olej je pro ústa a zuby učiněný balzám, ale velmi oslnivých výsledků s ním také nedocílíte.
Domácí bělení zubů
Existují bělící zubní gely a pasty, kterými si zuby vybělíte doma. Opět počítejte s tím, že celý proces zabere minimálně dva týdny. Zuby zbavíte různých fleků a o něco málo se zesvětlí, ale zcela nevybělí.
I z vlastní zkušenosti můžu jednoznačně doporučit produkt Crest 3D Whitening, který zuby v relativně krátké době velmi dobře vybělí. Daní za bělení je občasná citlivost zubů, na kterou si někteří uživatelé Crestu stěžují. Sama jsem se zvýšenou citlivostí měla také problémy.
Řešením je na krátkou dobu bělení přerušit, případně si začít čistit zuby pastou na citlivé zuby. Mně osobně se osvědčila zubní pasta Elmex Sensitive (zelené balení).
Profesionální bělení zubů – ordinační
Každý z nás má jiný odstín zubů, proto je vždy nejlepším řešením, jak docílit bělejšího odstínu zubů, svěření se do péče odborníka – dentálního hygienisty nebo zubního lékaře.
Někdy stačí zuby ošetřit pomocí pískování, které ze zubů neinvazivně odstraní nečistoty, jako jsou skvrny od kávy, čaje nebo zubního kamene. Většinou už tento zákrok zuby výrazně rozzáří. Před zahájením bělení se na něj proto informujte.
Bělení je v pravém slova smyslu zásah stomatologického odborníka (např. pomocí laseru), který dokáže změnit barvu zubů – podobně, jako vám u kadeřníka například odbarví hnědé vlasy na blond.
Máte-li svůj odstín zubů nažloutlý, můžete je čistit čímkoliv a jejich barvu nezměníte. Zbavíte se pouze usazených nečistot a fleků. Chcete-li tedy na své svatbě zazářit oslnivě bílými zuby a širokým úsměvem, domluvte se s vaším zubařem. Ne vždy se bělení doporučuje. To vám však poradí zubní lékař.
Máte s bělením zubů zkušenosti? Podělte se s ostatními o svých názorech, případně připište recenzi vámi vyzkoušených produktů.
Komentáře (0)