Jak zvládnout předsvatební přípravy? – 1. část

Váš vyvolený vás >požádal o ruku a najednou se vznášíte na růžovém obláčku. Cvak. Není to tak úplně pravda, aby mohl onen dlouho očekávaný den nastat, a vy jste jej oslavila se všemi blízkými, které máte ráda, tak se na něj musíte řádně připravit.

Jaký má být ale časový harmonogram příprav tak, aby na sebe všechno navazovalo a nenastal nějaký velký problém?

Předsvatební přípravy

Předsvatební přípravy

Je tu několik dobrých rad a tipů, jak pokračovat, abyste vy, váš nastávající a všichni svatebčané odcházeli ze svatebního dne s pocitem, že jste zažili něco jedinečného a neopakovatelného.

Ptejte se, čtěte, diskutujte

Nejprve je dobré se o svatbu začít zajímat a naplánovat si ji. Je vhodné začít na Internetu, kde naleznete nezměrné množství informací o oblasti, kterou zrovna řešíte.

Je vhodné si taky kromě článků přečíst i případné diskuse lidí, kteří se na svatební hostinu připravují, nebo těch, kteří ji již absolvovali. Mohou vás obohatit cennými radami, jako je to, na kterého fotografa si dát pozor, protože neplní přání snoubenců, a fotografie jsou rozmazané nebo zde nejsou požadované detaily.

Nebo která z restaurací vám dovolí vzít na hostinu domácí pálenku nebo láhve s nealkem.

To jsou položky, na kterých se dá hodně ušetřit a pokud má restaurace opravdový zájem o to, aby měla tržbu, pak většinou vyjde vstříc.

Začněte postupovat chronologicky

Jak tedy postupovat? Chronologicky. Sedněte si a napište si, co je potřeba všechno zařídit a potom postupujte chronologicky.

Termín svatby jako klíčový moment

Jako první je potřeba zajistit termín svatby. Pokud preferujete církevní svatbu, pak bude dobré zajít za duchovním otcem vaší farnosti a domluvit se na termínu, který vyhovuje vám a zároveň je volný. S farářem se také dohodněte na výzdobě kostela, na tom, kolikrát budete absolvovat ponaučení a v jakých termínech.

Pokud máte rádi nějakou svatební píseň, můžete požádat, aby vám ji kostelní sbor při svatbě zahrál. S farářem se také dohodnete na tom, jestli někdo z rodiny bude asistovat při podávání hostií a vína, či bude číst první a druhé čtení nebo přímluvy.

Pokud nechcete mít nebo nemůžete mít svatbu v kostele, pak budete mít civilní sňatek. Civilní sňatek můžete uzavřít na radnici nebo na jiném k tomu určeném oficiálním místě. Několik měsíců předem zajděte na patřičný úřad a dohodněte si termín obřadu. Příslušný úřad vás sdělí další nezbytné informace. Pokud plánujete sňatek od dubna do září, tedy v sezóně, pak je vhodné si termín zajistit alespoň půl roku dopředu. Tak se elegantně vyhnete omezení výběru data a času.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend