Brilianty.cz – e-shop: recenze a zkušenosti

Na stránkách e-shopu www.brilianty.cz lze nalézt bohatou nabídku šperkařské společnosti Danfil Jewellery, jejíž tradice sahá až do roku 1992. A jak již samotný název napovídá, jedná se o luxusní kolekce šperků z drahého kovu, které jsou osazeny jedním nebo i více diamanty.

Kromě online prodeje je možnost po domluvě navštívit také showroom nacházející se v Liberci a šperky si prohlédnout naživo.

Logo Brilianty.cz

úprava velikosti zdarma
doživotní záruka a servis
certifikát pravosti pro šperky s brilianty
možnost výroby šperku na míru
rytina zdarma

Do obchodu Brilianty.cz 

Přehled sortimentu

Samotný sortiment je pro rychlou orientaci rozdělen do čtyř základních kategorií. Jedná se o prsteny, náušnice, přívěsky a šperky. Poslední zmíněná kategorie ukrývá další rozčlenění podle doporučení (novinky, zboží v akci a podobně), druhu kovu a kamene, typu šperku (nechybí ani řetízky a dětské klenoty) a podle jednotlivých kolekcí.

V nabídce naleznete zásnubní a další prsteny, svatební prsteny v sortimentu zcela chybí. Zaměříme se proto právě na zásnubní prsteny, u kterých je k dispozici přibližně 200 různých modelů. Na výběr je z populárního bílého a tradičního žlutého zlata.

Zásnubní prsten Brilianty.cz

Brilianty.cz – přečtete si naši recenzi, zda koupit zásnubní prsten právě v tomto obchodě

Vzhledem k zaměření šperkařství převládá jejich osazení jedním či více diamanty, některé kusy jsou velmi luxusní a množství použitých diamantů se u nich počítá v desítkách. Kolekci „Light Collection“ tvoří skromnější tenké prsteny v jednoduchém designu s decentním diamantem. Většina prstenů s diamanty pak náleží do elegantní kolekce Danfil Diamonds.

Okrajově jsou zastoupeny také jiné druhy kamenů, jedná se zejména ametyst, safír (včetně jeho růžové varianty), rubín a smaragd. Zásnubní prstýnky s těmito dalšími drahokamy tvoří kolekci s názvem Colored Gemstones.

Doplňkové služby

Na všechny šperky je poskytován zdarma nadstandardní servis, který je možné uplatnit dokonce i po uplynutí záruční doby. Jedná se především o kontrolu šperku, obnovení původního stavu (čištění, leštění, obnova povrchové úpravy) a úpravu velikosti prstenů.

  • Na prsteny (ale také jiné šperky) si lze nechat vyhotovit libovolný gravírovaný text.
  • Ke všem šperkům je automaticky poskytován certifikát pravosti.
  • Brilianty.cz nabízí také službu vyhotovení zlatých šperků na míru, a to podle představ a přání zákazníka.
  • Zákazníka pak jistě potěší skutečnost, že doprava je zdarma.

Dodací lhůta a záruka

Mnohé šperky jsou skladem, v takovém případě jsou dodány do 3 dní od uskutečnění objednávky. Ostatní klenoty bývají většinou doručeny v termínu do 10 pracovních dní.

Záruční doba na všechny zakoupené šperky představuje 2 roky. Tak, jak je běžné jinde, je možné zboží také vrátit bez udání důvodu během lhůty 14 dnů od nákupu.

Subjektivní hodnocení

Kolekce zásnubních prstenů sází na osvědčenou klasiku, kterou představuje zlato (především jeho v současnosti nejžádanější bílá varianta) a diamanty. Není se čemu divit, právě zlatý prstýnek s diamantem má v zásnubních prstenech dlouhou tradici a patří mezi ty vůbec nejoblíbenější.

Zlatý zásnubní prsten DF 2940

Zákazník se může v nabídce zásnubních prstenů orientovat podle různých parametrů – druhu a barvy kovu, kamene, hmotnosti, kolekce, cenového rozpětí a typu (osazení jedním kamenem nebo solitérem s bočními kameny). Sortiment lze také jednoduše vyfiltrovat podle dostupnosti, akce, novinek a tipů. Konkrétní výběr je možné dále seřadit na základě oblíbenosti a ceny (vzestupně nebo sestupně).

Po rozkliknutí konkrétního zásnubního prstenu se zobrazí další informace, jedná se především o několikařádkový slovní a popis a uvedení podrobných parametrů.

Nechybí ani kvalitní fotogalerie, které jsou velmi zdařilé – zákazník si z nich udělá přehled, jak daný šperk vypad z několika úhlů či například přímo na ruce. Z fotografií se rovněž dozvíte, v jakém balení vám šperk přijde. Ještě bližší představu o samotném prstenu vám ukáže přiložené video.

Shrnutí výhod a nevýhod nákupu v tomto e-shopu

Výhody
Přehledné webové stránky s uživatelsky příjemným prostředím
Poměrně propracovaná funkce filtrování a vyhledávání šperků
Profesionální fotogalerie jednotlivých šperků, nechybí ani video
Nadstandardní balíček služeb i po záruční době

Nevýhody
Showroom pouze v Liberci
Sortiment neobsahuje snubní prsteny
Naprosto převládají zlaté šperky s diamanty, jiné kovy nejsou zastoupeny vůbec, jiné drahokamy pouze okrajově

Zaujal vás tento obchod? Podívejte se na jejich celou nabídku.

Do obchodu Brilianty.cz 

Máte vlastní zkušenost s obchodem Brilianty.cz? Podělte se prosím s ostatními o své hodnocení či recenzi v komentářích.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend