Svatební placky – nejnovější svatební trend pod drobnohledem

Myrta nebo jiný vývazek v klopě kvádra nebo na levé straně šatů či jakéhokoliv jiného svatebního úboru, to je jeden z nejstarších a nejrozšířenějších svatebních zvyků. Bez myrty nebo vývazků se neobejde prakticky žádná pořádná svatba, i když v poslední době je tato tradice modernizována.

Namísto nepraktických vývazků, které se kvůli bujarému svatebnímu veselí stejně většinou nedožijí nadcházejícího svítání, se do klop svatebčanů připevňují svatební placky.

Svatební placky iOznámení.cz

Svatební placky iOznámení.cz

Jak vypadá svatební placka?

Svatební placka je kulatý kovový odznáček, který se na klopu připevňuje zavíracím špendlíkem. Svatební placka může mít nejrůznější vzhled. Na svatební placku můžete nechat vytisknout datum vaší svatby, ale třeba také jména svatebčanů, nebo nějaký originální obrázek.

Fantazii se meze nekladou a svatební placka může být skvělým doplňkem, který vám dá do ruky další možnost udělat ze své svatby ten nejkrásnější den!

K čemu slouží svatební odznáčky?

Jak bylo zmíněno v úvodu, svatební odznáčky jsou moderní obdobou myrty či dalších vývazků. Na rozdíl od nich se však nemusí použít pouze pro označení svatebčanů, ale může plnit i další důležité funkce.

Svatební placka pro novomanžele

Svatební placka pro novomanžele doplněná o datum svatby

Svatební odznáčky jsou pro svou neutralitu nikdy neutichajícím zdrojem možností. Někteří novomanželé se je rozhodli použít jako pozvánku na svatbu, případně pouze na hostinu, když je přiložili ke svatebnímu oznámení.

Jiní pak na svatebních odznáčcích založili celovečerní svatební hru.

Svatební placky – výhody

Svatební placky mají jen samé výhody. Na rozdíl od myrty a dalších úvazků jsou pevné, takže se nemusíte strachovat, že by se poškodily během převozu na svatbu nebo přímo při svatebním veselí. Naopak. Svatební placka vám vydrží navždycky.

Placky na svatbu

Proto si je bez velkých starostí můžete schovat na památku do šuplíku, nebo si je připnout na lednici, kde vám budou už navždy na očích (svatební placka s magnetem), bez ztráty tvaru a barvy.

Na svatební placky lze vytisknout cokoliv. Vedle jména a data vaší svatby to mohou být jména svatebčanů, citáty nebo obrázky

Lze použít i rozdílné barevné podklady, díky čemuž se dá z jednoho stejného zadání vytvořit desítky či stovky různých variací.

Placky lze proto použít k označení příbuzenských linií a kamarádských vztahů stejně jako týmů, které se během bujarého svatebního veselí budou účastnit nejrůznějších her. Ostatně se svatebními plackami si můžete užít spoustu zábavy ještě před svatbou.

Svatební placky a pozvánka ke svatbě - iOznámení.cz

Svatební placky můžete sladit se svatebními pozvánkami a dalšími tiskovinami

Placky na rozlučku se svobodou

Jelikož jsou svatební placky značně flexibilní a nehrozí u nich, že by se rozbily, lze je použít už na rozlučce se svobodou. Placky na rozlučku se svobodou mohou opět sloužit jako vstupenka do baru, kde se rozlučka koná, nebo jako rozlišovací prostředek pro vaše nespoutané hry. A to ať už se rozlučka se svobodou odehraje v kruhu nevěsty či ženicha.

Abyste placky rozlišily, můžete je rozdělit na dvě skupiny – placky pro tým ženicha a placky pro tým nevěsty. Placky v základu mohou být stejné, to znamená mohou mít stejné popisky či obrázky, lišit se mohou pouze pozadím (modrá vs růžová atd.). Jsou ovšem i další možnosti.

Placky tým ženicha

Placky pro tým ženicha mohou mít modrou barvu, či jiný podklad, který zdůrazňuje ženichův původ, jeho povahu nebo zvyky. Nabízí se například podkladový obrázek panáčka v kvádru, nebo malého chlapečka, závodní autíčka, vláčky, motorky a další.

Placky tým nevěsty

Placky pro tým nevěsty mohou mít růžovou nebo sněhobílou barvu, či jiný podklad, který zdůrazňuje nevěstin původ, její povahu nebo zvyky. Nabízí se například podkladový obrázek květin, srdce, nebo malé panenky v bílých šatech.

Odvážnější nevěsty mohou pro svůj tým zvolit obtisk rtů a tak podobně. Jak už bylo řečeno, placky jsou maximálně flexibilní a tudíž se jedná o další prostředek, díky němuž můžete vyjádřit svou osobnost a odlišit se od ostatních novomanželů.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend