Polštářek na snubní prstýnky, krabička nebo podnos?

Představu o tom, jak přibližně probíhá svatební obřad, mají snad úplně všichni. Poté, co snoubenci řeknou své „ano“ a vstoupí tím do manželství, následuje nezbytná výměna snubních prstýnků.

Ty oddávající (anebo třeba družička) zpravidla nabídne na jednoduchém tácku nebo talířku. Pokud chcete, aby tento slavnostní akt působil ještě lépe, stojí za to pořídit polštářek na prstýnky nebo jiný vkusný doplněk.

Polštářek na snubní prstýnky

Polštářek na snubní prstýnky

Polštářek na prstýnky

Polštářek, na který se umístí snubní prstýnky, je asi vůbec nejběžnější alternativou nahrazující obyčejné univerzální tácky či talířky, které jsou v dispozici na úřadech a v kostelech.

Výhodou je, že na výběr je celá řada nejrůznějších designů, proto není problém pořídit takový polštářek, který se bude skvěle hodit k celkovému charakteru vaší svatby jako takové a zároveň s ní bude příjemně ladit i barevně.

Velmi oblíbený je například elegantně vypadající saténový polštářek, který bývá navíc ozdobně převázaný, a to většinou taftovou, organzovou nebo šifonovou barevnou stuhou. Dekorován může být ale třeba také jemnou romantickou krajkou, textilními nebo opravdovými květy, případně štrasovou broží. Převažují polštářky jednoduchého čtvercového tvaru, ale mohou být rovněž formované do tvaru srdce.

Pro rustikální a venkovsky zaměřené svatby se hodí přírodní polštářek z juty neboli pytloviny, který je často ještě dozdobený krajkou či pouze drobnou mašličkou.

Jakým způsobem jsou snubní prstýnky na takovém polštářku uchyceny? Zpravidla je to prostřednictvím špendlíku – buď jednoduchého, nebo se zdobenou perlovou hlavičkou, mohou být ale také přivázány tenkou stužkou.

Nemůžete si z nabídky na trhu vybrat polštářek na prstýnky, který by vás opravdu nadchnul? Pokud jste zručnější, stačí se podívat na internet pro inspiraci. Naleznete tam totiž spoustu nápadů, jak si vyrobit svůj vlastní, který bude zcela originální a přesně podle vašich představ. V galanterii a výtvarných potřebách jsou většinou běžně dostupné všechny základní pomůcky včetně saténových stuh či přírodní juty.

Podnos nebo podložka pod prstýnky?

Originálním způsobem, jakým může nabídnout oddávající novomanželům k výměně snubní prstýnky, je podnos. Pokud nesledujete nejnovější svatební trendy, možná přesně nevíte, co si pod ním představit.

Kovový podnos pod prstýnky

Prstýnky můžete přinést také na kovovém podnosu s gravírováním

Jeho vzhled je variabilní, ale asi nejčastěji se lze setkat s dřevěným podnosem, který je ozdobně vyřezávaný či vypalovaný. Může nést například jména novomanželů, datum jejich sňatku nebo klidně i celý zamilovaný verš z básně. Prstýnky se pak na podnos jednoduše položí.

Podobně působivá je také podložka pod prstýnky, která vypadá určitě zajímavěji než klasický kovový tácek. Také ona je podobně jako v případě podnosu (někdy se tyto dva pojmy překrývají) většinou dřevěná a může na ní být gravírovaný text dle vlastního přání.

Mívá například tvar srdce, kolečka či čtverce s ozdobnými okraji. Navíc jsou v ní mělké otvory, do kterých se snubní prstýnky vloží, aby při manipulaci s podložkou nesklouzly na zem

Nepřehlédnutelně a na svatebních fotkách úchvatně vypadá podnos či podložka vyložená opravdovým zeleným mechem, uprostřed něhož se budou svatební prstýnky nádherně vyjímat. Místo mechu je možné použít třeba také narůžovělé krystalky himálajské soli, vždyť sůl má obrovský symbolický význam.

Luxusně vypadají snubní prstýnky usazené uprostřed drobných lesknoucích se polodrahokamů.

Krabička na prstýnky

Další možností, jak si od oddávajícího či jiné určené osoby převzít snubní prstýnky, je použití krabičky. A to takové, jakou známe z nákupů šperků v klenotnictvích. Zajímavě vypadá například dřevěná krabička ve tvaru srdce, která má na horní straně vyryté iniciály nastávajících manželů, případně také datum jejich sňatku, takže zároveň zůstane milou připomínkou svatebního dne.

Krabička na snubní prstýnky

Krabička se snubními prstýnky

Samozřejmě lze využít i jakoukoliv jinou ozdobnou papírovou nebo plastovou krabičku na šperky. Výhodou je, že tyto klenotnické krabičky na prstýnky mají vesměs molitanovou vložku se zářezy, takže se z nich svatební kroužky snadno vyndávají i v případě, kdy jste při slavnostní chvíli roztřesení.

A možností, kam v průběhu svatebního obřadu uložit snubní prstýnky, je samozřejmě ještě mnohem více, fantazii se meze nekladou. Můžete se držet tradice nebo být naopak neotřelí, záleží totiž jen na vás a na vašem vkusu.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend