Svatební pozvánky – dejte si na nich záležet

Je smutnou pravdou, že se v České republice neklade takový důraz na svatební pozvánky jako v zahraničí. Není se čemu divit. Doba je čím dál tím rychlejší a představa zalepování a nadepisování desítky obálek nám přijde nesmyslná. Někteří zajdou dokonce tak daleko, že zvou hosty na svatbu pomocí vytvoření události na Facebooku či rozesláním hromadného e-mailu.

Žluté svatební přání

Pak se ale nedivte, že se takové pozvánky nesetkají s velkým úspěchem. Vždyť co očekávat od svatby, jejíž pozvánka neobsahuje ani špetku osobního přístupu?

Slavnostnější možnost

Klasický způsob představuje samozřejmě papírová pozvánka na svatbu. V této oblasti máte nespočet možností, jak se pozvánek chopit. Lze si nechat vytisknout jen jednu stranu a druhou dopsat vždy ručně. Nebo si můžete nechat natisknout rovnou vše a mít to bez práce. V každé slušné tiskárně vám rádi poradí a pomohou s výběrem vhodných pozvánek pro vaši svatbu.

Pokud nechystáte velkou svatbu a chcete ušetřit, tak vám bohatě postačí sada barevných papírů a obálek.

Tam můžete jednoduše a krátce napsat vše, co bude třeba.

Moderní nápad

Moderní a o poznání levnější, ale přesto osobní variantu představuje video pozvánka. Připevněte kameru či digitální fotoaparát na stativ, posaďte se s partnerem na gauč a natočte pozvání pro všechny najednou. Příbuzní i přátelé budou naprosto nadšeni.

Tato cesta pozvání hostů je ideální pro ty z vás, kteří v sobě skrývají kousek umělce. Video se dá pojmout velice zábavně. Vytvoříte si tak nevšední památku, u které se zasmějí ještě vaše děti a vnoučata.

Při jakých příležitostech můžete pozvánek využít?

Vždy záleží na financích, které jste ochotni do své svatby investovat. Někteří novomanželé tak rozdělí celý svatební den na několik celků a podle toho vytvoří samostatné pozvánky. Část rodiny můžete pozvat společný oběd (kam je povětšinou zvána jen nejužší část rodiny), zbytek svatebčanů pozvete pozvánkou ke svatebnímu stolu (na raut, na svatební hostinu) nebo na svatební party.

Způsob odpovědi

Tradičně se na papírové pozvánky, případně přiloženou kartičku natisknou nebo namalují dvě okénka. Jedno pozvaný zaškrtne, pokud dorazí a druhé, pokud ne.

Pozvánku nebo jen přiloženou kartičku pak zašle zpět a je hotovo.

Jestliže si vyberete možnost video pozvánky, uděláte to vašim hostům ještě snazší. Hosté vám mohou jednoduše odpovědět zpět pomocí e-mailu.

A ještě poslední věc. Nezapomeňte pozvánky rozeslat, co nejdříve to půjde. Jedině tak budete mít jistotu, že na svatbu dorazí každý, koho si tam přejete.

Svatební pozvánky – dejte si na nich záležet
Ohodnoťte článek
Svatební pozvánky – dejte si na nich záležet
Ohodnoťte článek

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! Určitě už máte v hlavě představu, jak by měl váš den „D“ vypadat.

I přesto si vám dovolujeme nabídnout e-book s 20 tipy, jak uspořádat svatbu tak, aby se z ní stala událost, na kterou budete všichni ještě dlouhé roky vzpomínat.

Pošlete odkaz na článek přátelům