6 tipů na svatební dárky pro hosty

Svatba je úžasná událost nejen pro nevěstu a ženicha, ale také pro svatební hosty. Někteří z hostů se na svatbu často připravují s podobnou vervou jako samotní svatebčané. Řeč v tomto smyslu není ani tak o mužích, jako o ženách.

Jelikož chcete, aby právě oni přožili tento veký den s vámi, darujte svým hostům dárek, ať mají na tento den milou vzpomínku

Svatební dárky pro hosty

Svatební dárky pro hosty – máte představu, co darujete?

Vaši hosté jistě ocení, pokud si při odchodu ze svatby neodnesou pouze okoralé chlebíčky a kousek dortu v krabičce. Přinášíme vám proto pár zajímavých nápadů, jak levně a přesto velice efektivně připravit malou upomínku pro každého.

Připravte pro své nejbližší dárek, který jim bude navždy připomínat vaši svatbu snů.

1. Starý dobrý polaroid

Pořiďte si nebo si půjčte fotoaparát Polaroid. Tyto fotoaparáty jsou známé pro svou schopnost vytvořit tzv. okamžitou fotografii. Vyrobí vám takřka hned nevšední retro upomínku.

Možná si říkáte, proč shánět fotoaparát, když máte objednaného svatebního fotografa? Odpověď je jasná. Fotky z Polaroidu mají jedinečnou atmosféru. Můžete si tak s každým z hostů vyfotit momentku a napsat mu na ní něco pěkného. Fotka s milým vzkazem patří přesně k těm pozornostem, které rodina a přátelé ocení mnohem víc, než hmotné dárky.

Fotografie svatebních hostů z Polaroidu.

Fotografie svatebních hostů z Polaroidu.

Navíc si můžete fotoaparát vzít sebou na líbánky, kde s jeho pomocí stylově zdokumentujete první dny vašeho manželství.

2. Svatební skleničky na památku

Druhou a o něco dražší variantou upomínky představují svatební skleničky. Některé páry nakoupí skleničky na sekt nebo na víno a nechají na ně u skláře vyrýt svá jména, iniciály, datum konání svatby nebo svůj oblíbený citát.

Tolik skleniček ale poté už jen těžko využijí. Proto nechávají hosty, aby si svou skleničku odnesli domů na památku.

Vybrat svatební skleničky 

Sklenička jako dárek pro svatební hosty

Svatební skleničky jako dárek pro hosty

3. Krabičky na výslužku

Jak se na každé svatbě sluší a patří, je tradicí obdarovávat hosty svatební výslužkou v podobě něčeho dobrého na zub. Výslužky si svatebčané odnášení při svém odchodu ze svatebního veselí.

Naštěstí jsou dávno pryč doby nevzhledných bílých kartonových krabic – a novomanželé si mohou vybírat z mnoha různě pestře barevných krabiček.

Vybrat krabičku na výslužku 

4. Tužka s iniciály novomanželů

Zajímavým a nepříliš často viděným dárkem pro svatebčany jsou bezesporu svatební tužky s iniciály novomanželů. Tužky můžete každému z hostí připravit na stůl – například převázané barevnou stužkou k bílému prostírání.

Vybrat tužky s iniciály 

Tužka jako dárek pro hosty

Tužka jako dárek pro hosty

5. Svatební víno

Zajímavým dárkem a v současnosti velmi oblíbeným dárkem je svatební víno s vlastními etikatami, kde mohou být napsány například iniciály novomanželů, poděkování hostům či citát – fantazii se zde meze rozhodně nekladou.

Pokud se vám nechce investovat do lahví 0,7l, přemýšlejte o zakoupení menších lahviček – svatební mini vína udělají stejnou radost, jako ty ve velkých lahvích.

Svatební vína

Svatební vína

6. Svatební mandle a čokolády

Velmi oblíbené jsou různé sladkosti, jako jsou mandle, čokoládky, bonbóny či marmelády. Vše samozřejmě s iniciály novomanželů. Jediná nevýhoda těchto pochutin je však jejich krátká expirační doba – málokomu sladkosti vydrží zabalené dlouho :-).

Jakou formou a kdy dary rozdávat?

Velmi záleží na tom, čím budete obdarovávat. Vždy je lepší předávat dary osobně a to při společném loučení se svatebčany. Pokud jim darujte něco drobného, můžete prezent ponechat ležet na svatebním stole, kde jej bude mít každý z hostů před sebou.

Další možné dárky pro svatební hosty

Kreativitě se meze nekladou a tak někteří novomanželé nechávají tisknout svatební noviny, nechávají vyrobit mýdla, zvonečky či darují malé lahvinky s domácím alkoholem.

A co vy, jak plánujete obdarovat vaši rodinu a nejbližší?

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend