Svatební víno

Pokud chcete svatební hosty opravdu mile překvapit, zkuste jim jako poděkování za jejich účast na svatbě darovat svatební víno. Hosté si tak odnesou milou vzpomínku na váš velký den.

Svatební víno

Svatební víno

Kolik lahví vína budete potřebovat?

Nejdůležitějším bodem při výběru svatebního vína je bezesporu výběr kvalitního dodavatele.

Lahve vína si můžete objednat přímo u svého oblíbeného oblíbeného vinaře, ve vinotéce či velkoobchodu. Při odběru většího množství lahví se vám jistě podaří vyjednat množstevní slevu.

Spočítejte si počet svatebních hostů a nezapomeňte, že většina z nich přichází na svatbu v párech. Pokud vám tedy na hostinu dorazí 80 hostů, objednejte 40 lahví vína. Nic se nestane, když si ještě do rezervy přiobjednáte několik lahví navíc. Můžete je pak darovat např. přátelům a známým, kteří se svatby nemohli z nějakého důvodu účastnit nebo nebyli pozváni (např. kolegové z práce).

Vybraným hostům (rodičům, svědkům) můžete k vínu darovat navíc skleničky jako poděkování za výchovu, případně pomoc s přípravou svatby.

Dnes již není problém si na víno nechat natisknout vlastní etikety a buď se jmény novomanželů, datem jejich svatby, podobiznami… fantazii se zde meze rozhodně nekladou.

Etikety si můžete nechat vyrobit přímo u dodavatele svatebních vín, případně je můžete objednat na Internetu.

Pokud chcete ušetřit, nebo máte pro hosty připraven ještě jiný dárek, objednejte mini vína v třetinkových lahvičkách. Jsou levnější a zároveň působí roztomile.

Someilér na svatbě

Someilér na svatbě

Jaké víno se na svatbu hodí?

Možná to zní jako klišé, ale je vědecky dokázáno, že se během letní svatby vypije daleko více bílého vína.

Na svatby, které se pořádají od září do března je pak doporučeno volit spíše červené víno.

Můžete však udělat kompromis a nakoupit víno od obou druhů. Hosté si pak jednoduše vyberou to, které jim více chutná.

Pro hosty můžete rovněž připravit degustaci vína v rámci svatební zábavy.

Ceny svatebního vína

Ať už budete kupovat víno jako dárek pro hosty nebo na svatební hostinu, doporučujeme vybírat z kvalitnějších druhů vín. Tato vína pořídíte zhruba od 120 Kč za lahev, etiketa na míru může být zahrnuta v ceně, když ji budete kupovat zvlášť, bude vás stát zhruba 20 – 30 Kč.

Svatební víno
Ohodnoťte článek
Svatební víno
Ohodnoťte článek

Komentáře (0)

Napsat komentář

Pošlete odkaz na článek přátelům