Jak zvládnout předsvatební přípravy? – 3. část

Na svatbě se hodně tancuje, tedy pokud budete mít tradiční svatbu (v dnešní době je velmi časté, že je svatba jakousi formou garden party nebo je to dokonce formou velmi ležérní, čemuž odpovídá oblečení a také hudba a tance, které mají daleko od tradičních rytmů). Pokud tedy počítáte se sólem novomanželů, s tancem v kruhu se všemi příbuznými, kteří si vás budou brát do tanečního kola, a s hrůzou zjistíte, že už si nepamatujete základní kroky valčíku a polky, pak by bylo vhodné zvážit taneční kurzy.

Předsvatební přípravy

Předsvatební přípravy

Výhody tanečních kurzů

Můžete tak využít kurzů, které bývají ve větších městech pořádány i v létě a nejen že se naučíte výborně tančit, ale také zpevníte svoji postavu a ta se bude o to líp vyjímat na svatebních fotografiích.

Na svatbě potom budete za hvězdy, které jsou navíc v dobré fyzické kondici.

Na taneční kurzy se nemusí přihlásit jenom snoubenci, ale také ostatní svatebčané, kteří by chtěli vypilovat své taneční umění.

Peníze jsou také důležité

V neposlední řadě byste měli mít dostatek peněz, protože svatba by se měla odehrát jednou za život a měl by to být nezapomenutelný zážitek. V případě, že nemáte velmi movité rodiče nebo jiného sponzora svatby, připravte si finanční hotovost a počítejte s těmito výdaji:

Zlepšete své taneční dovednosti a přihlašte se na taneční kurzy i se svatebčany.

1. Pokud budete chtít slavit svoji svatbu na zámku, který si pro tento účel pronajmete, pak počítejte jen za tuto službu s několika desetitisícovou částkou.

2. Nejvyšší finanční částkou bude zaplacení toho, co vaši hosté snědí a vypijí, proto je dobré si už delší čas dopředu rozmyslet, zda budete pořádat malou rodinnou svatbu, nebo velký mejdan, na který pozvete také své spolupracovníky a dávné kamarády. Pokud Vás zajímá, jakou částku si připravit pro svatební hostinu, pak vězte, že se zpravidla počítá s 1.000Kč za každou dospělou osobu.

TIP 1: Pokud trváte na kamarádech a spolupracovnících, pak není nic proti ničemu, když je pozvete až k večeři, která se většinou podává kolem šesté hodiny večerní. Ušetříte tak výdaje za oběd a všechno pití, předkrm, aperitiv. Večeře se většinou podává formou rautu, který je zpřístupněn ve vedlejším salonku tak, aby nenarušoval chod svatby a mohlo se pokračovat v taneční zábavě a veselí.

TIP 2: Pro širší příbuzenstvo, dávné kamarády a spolužáky můžete připravit předsvatební hostinu na pronajaté chatě, zakoupit pivo, navařit guláš a udělat tak i neformální rozlučku se svobodou.

Počítejte s částkou tisíc korun na jednoho svatebčana.

Děti na svatbě

Děti na svatbě

Zábava pro děti

Pokud máte rodinu, ve které je hodně malých dětí, pak rozhodně uvažujte i o jejich pozvání. Vždyť děti na svatbu rozhodně patří! Přesto máte obavy z toho, aby Vám dětský křik nekazil celou svatbu? Zajistěte jim zajímavý problém a uvidíte, že i děti na svatbě mohou přinášet radost.

Komentáře (1)

Svatbu mám za sebou napsal:

Hodně důležitá je na hostinu po svatbě kapela nebo hudebník. Hosté po nějaké té skleničce si mohou přát písničku na přání a to vždy rozproudí zábavu!

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend