Upomínky na svatební den

Jedna z upomínek na svatební den může být kniha hostů. Ta je vhodným prostorem pro vlastní rukou psaná přání, krátké příběhy a obrázky, které připomínají společně strávené chvíle, jakož i svatební den. Mohou se sem vlepit fotografie ze svatby, které se zpětně doplňují.

Barevné svatební kamínky

Barevné svatební kamínky

Svatební fotografie a video

Dále je důležité tzv. předsvatební video, které představuje oba snoubence těsně před svatbou, jak se cítili, jak se těšili, čeho se obávali, kdo přijel na svatbu z daleka, co přesně oba překvapilo, jak zvládli nápor nervů a organizační záležitosti.

To může být posláno elektronickou podobou rodině i ostatním svatebčanům jako způsob toho, jak se cítí a dává tak místo pro vyjádření rodiny a přátel, kteří tak mohou ještě přispět radou či jinak k předsvatebnímu klidu a k plynulému chodu svatby, která se v dalších dnech očekává.

Svatební noviny

Další hezkou připomínkou svatby mohou být svatební noviny, které mají za úkol to, aby se všichni hezky bavili. Taky si je domů odnášejí hosté. Noviny vypráví fakta o novomanželích, o svatebních tradicích a zvycích, vysvětlují symboliku a význam, taky fotky a obrázky, které pocházejí ze svatby a obsahují vlastně vše, co se svatby týká. Když se rodiny ženicha a nevěsty moc neznají, pak mohou tyto noviny posloužit mnoha faktografickými údaji, které představují jednotlivé členy rodin.

Lampiony štěstí

V poslední době zažívají obliby lampiony štěstí. Většinou jej snoubenci dostanou jako dárek či si jej koupí sami. Na něj napíší přání a společně ho pustí nahoru na tmavou oblohu. Na některých svatbách nejsou nevěsta a ženich sami, kteří vypouštějí svůj lampion štěstí. Každý pár či rodina může dostat ten svůj a do něj vtělí své vlastní přání.

Vypouštění lampionu má dlouhou tradici. Bylo zaznamenáno již před 2000 lety v čínském impériu. Nejprve byly používány v armádě a měly signalizační význam. Časem je začali pouštět i ostatní obyvatelé, kteří doufali, že tak mohou hovořit k bohům.

Za nějaký čas se tento zvyk přenesl na řadu tradic po celém Dálném východě. Také on má svou symboliku, plamínek je vedením, jaké má člověk následovat a světlo je také ukázkou správného života. Tím, že lampion vypustíme, se zbavujeme starostí, které nás trápí v každodenním životě. Pokud lampion letí hodně vysoko či daleko, je to symbolikou bohatství a přání, která jsou vevnitř vepsaná, ta se prý časem splní. Lampiony tak fungují na principů balónů horkovzdušných. Jsou vyrobeny typickou thajskou technikou, a to z hedvábného papíru a bambusu. Z malého hořáčku je ohříván vzduch v balónu. Až je dost ohřátý, vzlétne postupně k nebi a stoupá výše.

Svatební bublifuky

Také svatební bublifuky jsou velmi oblíbené a používají se místo házení rýže či konfet, které se na novomanžele snesly jako sprška poté, co odešli z obřadu. Na mnoha místech je používat nemohli a navíc vypadají bublinky na svatebních fotografiích opravdu hezky a efektivně.

Děti z nich mají velkou radost a také pro dospělé jsou zábavným prvkem.

Dají se koupit i speciální svatební bublifuky, které poté, co prasknou, nenechávají na šatech žádné skvrny. Jsou k dostání ve velké škále tvarů i barev tak, aby si je každý mohl vybrat podle svého vkusu a barevného provedení tak, aby mu svatební bublifuk lícoval k barvě doplňků.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend