Tipy na ideální líbánkové destinace

Americké filmy nás často přesvědčují, že hlavním důvodem svatby jsou právě líbánky. Je pravda, že každý čerstvě sezdaný pár má svou specifickou představu o ideálních líbánkách. Přesto si zkusíme přiblížit zajímavé destinace a hlavně obecné rady, díky nimž budou vaše první dny jako manželského páru opravdu nezapomenutelné.

Líbánky

Líbánky

Vyhněte se davům

Líbánky mají být v první řadě o vás jako páru. Z toho důvodu je dobré vyhnout se turisticky frekventovaným místům, kde nebudete ani chvilku o samotě. Přeplněné pláže, kde hodiny hledáte volné místo na položení ručníku, jistě nejsou vaším snem.

Mnohem příjemnější může být kupříkladu chata na břehu Norského jezera, která lze pronajmout za velmi zajímavé ceny.

Tento typ líbánek je vhodný hlavně pro páry, které milují člověkem neovlivněnou přírodu. Nicméně pokud je pro vás moře a písečné pláže jedinou variantou, tak lze zvolit ze zajímavých destinací, které doposud turisté neobjevili. Za zmínku stojí Vietnam, Maroko či Keňa.

Důležité je, vybrat takovou destinaci, kde ani jeden z párů ještě nebyl. Na vybrané místo tak získáte první společnou vzpomínku.

Na jak dlouho?

Pravděpodobně neexistuje předepsaná délka líbánek. Nejběžnější je týden, ale výjimku netvoří ani celý měsíc či pouhý víkend. I krátké líbánky mohou mít své nenapodobitelní kouzlo.

Například víkend strávený v jedné ze světových metropolí bude jistě velkým zážitkem pro oba partnery.

Není pravda, že by krátké líbánky znamenaly úsporu peněz. Záleží, který hotel zvolíte a jakou zemi navštívíte. Prodloužený víkend ve Vídni nebo Londýně vás může stát stejně jako týdenní líbánky kupříkladu v Itálii.

Jedině sami

Rozhodně nedoporučujeme si na cestu přibalit také své děti, rodiče nebo přátele. Líbánky jsou vaší soukromou záležitostí. Manželé by se měli naučit trávit čas jen spolu.

Svou svatební cestu si tak mnohem více a intenzivněji užijete. Nezapomeňte vše do puntíku zdokumentovat, ať mají vaše budoucí já nad čím vzpomínat. Kromě fotek se nebojte pořizovat ani videa.

Na líbánkách si odpočinete a získáte dostatek síly pro svůj nový život v manželství.

Ohodnoťte článek

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! Určitě už máte v hlavě představu, jak by měl váš den „D“ vypadat.

I přesto si vám dovolujeme nabídnout e-book s 20 tipy, jak uspořádat svatbu tak, aby se z ní stala událost, na kterou budete všichni ještě dlouhé roky vzpomínat.

Pošlete odkaz na článek přátelům