Svatební cesta Maroko

Svatební cesta do Maroka aneb proč jet do Evropany často přehlížené země, země francouzských kaváren na pláži, kde se pije pravá arabská káva?

Marocké království, které zůstává neobjeveno a je tou pravou branou do světa africké a islámské kultury, která se zrovna zde, na úpatí velehor Atlasu, snoubí s kulturou evropskou, jež je znát na každém kroku, ať už se procházíte tržištěm na náměstí v červeném městě Marakéš nebo jdete po pláži zalité zapadajícím sluncem v hlavním městě Maroka – Rabatu.

Ceny zájezdů do Maroka | Počasí v Maroku | Doklady a očkování | Marocké jídlo | Mapa Maroka | Bezpečnost

Ulička v hlavním městě Maroka - Rabat

Malebná ulička v hlavním městě Maroka – Rabatu

V této  africké zemi omílané Atlantikem a přezdívané nejzazším západním koutem si přijdou na chuť všichni milovníci multikulturní architektury, přátelských lidí, teplého počasí a vlahého vánku, harmonických měst a pestré gastronomie.

Za krásami marocké přírody

Romantická místa jako vodopády Cascades d’Ouzoud se stanou místem toho pravého vyznání lásky, kde dopadající voda, vlahý vánek a nad vámi se klenoucí duha vám bude napovídat něžná slova, díky nimž se vaše svatební cesta stane dokonalou pohádkou.

Pokud upřednostňujete chvíle vzrušení, doporučujeme vám návštěvu náměstí Djemaa el-Fna v Marakeši, proslulé svými zaříkávači hadů.

V tomto královském městě se vyplatí zůstat alespoň čtyři dny a nechat se unášet kulturou tohoto města, nechat se vtáhnout do uliček, kde je zřejmý vliv římské kultury, která je k vidění jak u malých domů, tak i u monumentálních chrámů.

Vodopády Ouzoud v Maroku

Vodopády Ouzoud v Maroku

Jestliže se vydáte na tuto krásnou svatební cestu do Maroka, nezapomeňte navštívit symbol této země, místo natáčení stejnojmenného filmu Casablanca. Toto město vás nadchne a s určitostí zanechá hluboké vzpomínky na horké večery na pláži. Místní lidé jsou vstřícní a milí, možná vás až překvapí, jak znají českou kulturu. Francouzská romantika přístavního afrického města, neodolatelná příležitost, kam vycestovat na líbánky, na které budete jistě vzpomínat celý život a připomínat dny strávené v Casablance vás budou hřát v chladných dnech.

Mešita Kutubíja Marrakéš Maroko

Největší marocká mešita – Kutubíja, Marrakéš

Maroko pro aktivní jedince

Pokud jste vyznavači aktivnějšího typu dovolené, Maroko nabízí ideální příležitost naučit se na plážích Atlantiku surfovat nebo zakusit kouzla windsurfingu. Díky tomu si zamilujete město Essaouira s tříkilometrovou pláží. Mezi poklady tohoto města ale nepatří jen sportovní aktivity, nýbrž také exotické stavby mezi evropskou všudypřítomnou architekturou, zde se můžete podívat jak tyto dvě rozdílné kultury došly k souznění, které vás okouzlí a najdete zde klid, mír a pohodu, kterou dokážete vychutnat klidně pár dní.

Marocká kuchyně – za kávou a mátovým čajem

Marocká kuchyně je stejně rozmanitá a pestrá, jako samotná marocká země, je plná vůní a chutí. Věřte nám, Marocké jídlo je opravdovým zážitkem, který si nemůžete nechat ujít. Když navíc spojíte přátelskou atmosféru místních lidí a vůni šafránu, koriandru a kmínu, dostanete harmonii, na kterou budete dlouho vzpomínat. Co musíte určitě ochutnat, je tradiční a velmi oblíbený kuskus, který se podává s masem a zeleninou.

Tradiční marocký mátový čaj

Tradiční marocký nápoj, mátový čaj

Klenotem marocké kuchyně je pastilla – koláč, ve kterém je skvěle nakombinováno nadrobno nakrájené drůbeží maso, petrželka, vejce natvrdo, mandle a med.

V podstatě každé marocké jídlo je opravdovou symfonií vůní a chutí. Když se posadíte do kavárny, dáte si matový čaj, pastillu, zaposloucháte se do zvuků města a šumění moře, bude to ta nejkrásnější tečka za vaší svatební cestou v harmonickém Maroku, kde doporučujeme strávit i dva týdny, které se stanou nezapomenutelným zážitkem provázející vás celý život.

Vyzkoušet určitě musíte arganový olej, který se často používá v marocké kuchyni. Zároveň se jedná o jeden z nejdražších olejů, který se používá také v kosmetickém průmyslu.

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Maroko

Dlouhodobá předpověď počasí Maroko
Zdroj: forecabox.com

Marocké počasí je ovlivněno Středozemním mořem. Letní měsíce jsou v Maroku horké a suché, zimy mírné a vlhké. Léta jsou samozřejmě horká a zimy vlhké a mírné. V létě se nemusíte obávat deště, ty hrozí zejména v zimních měsících.

Průměrné teploty v Maroku

Průměrné teploty v Maroku

Záleží na tom, jaký typ dovolené preferujete, pokud dovolenou u moře, jednoznačně leťte v letních měsících – v červenci, srpnu a v září.

Jaké potřebuji doklady a musím se nechat očkovat?

Při cestě do Maroka vystačíte s cestovním pasem, ten však musí být platný ještě minimálně 3 měsíce od data vstupu na marocké území. Pokud cestujete do Maroka na kratší dobu (do 90 dní), nepotřebujete vízum.

Speciální očkování není při cestách do Maroka vyžadováno.

Kolik stojí svatební cesta do Maroka? Orientační ceny zájezdů za osobu

Ceny svatební cesty se samozřejmě liší podle způsobu cesty, který upřednostňujete. Pokud dáte přednost kompletnímu balíčku služeb, ceny za 8 dní s polopenzí se pohybují od 12.000 Kč, při využití služeb hotelu All inclusive, zaplatíte ceny jsou cca o 6.000Kč dražší, tedy okolo 18.000 Kč.

First a last minute zájezdy do Maroka

Ceny za zboží a služby jsou v Maroku na podobné úrovni jako ty naše.

Měna v Maroku: 1 dirham (MAD nebo dh) = 100 centimů. Za 1 EUR dostanete zhruba 10dh. Směnit můžete směnit po příletu na letišti, ve směnárnách, na recepci v hotelu nebo v bance.

Západ slunce Agadir, Maroko

Západ slunce nad pláží v marockém Agadiru

Maroko letecky

Do Maroka se dostanete pohodlně letecky, přičemž cesta trvá něco málo přes 4 hodiny letu, tedy pokud letíte přímým letem.

V opačném případě se může celková doba cesty protáhnout i na 16 hodin.

Pokud neradi cestujete s cestovní kanceláří a rádi si dovolenou organizujete sami, můžete si zakoupit zpáteční letenku do Maroka, kterou lze pořídit za cenu od 9.000 Kč (porovnejte si nejlevnější ceny letenek zde).

Ubytování v Maroku

Následně doporučujeme si v místě pobytu zarezervovat ubytování podle vašich preferencí například přes booking.com. Pokud si nevíte rady, jaký typ ubytovací kapacity zvolit, přečtete si zkušenosti a recenze dovolené v Maroku od ostatních turistů.

Bezpečnost v Maroku

Mnoho lidí se cesty do Maroka obává z hlediska bezpečnosti. Podle ministerstva zahraničí České republiky je Maroko politicky a ekonomicky stabilní zemí, v turistických destinacích tak turistům nehrozí žádná bezpečností rizika. Jedinou výjimkou je příhraniční oblast s Alžírskem, které je doporučeno se z hlediska bezpečnosti úplně vyhnout.

Maroko mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend