Svatební cesta Vietnam

Když se řekne svatební cesta v zahraničí, spousta z nás si představí dlouhou romantickou cestu někam za exotikou. Exotických míst je nespočet a hodně z nich určitě uchvátí nádhernými bílými plážemi, azurovým mořem a krásnou přírodou. Pokud hledáte exotické scenérie, spoustu památek a místa teprve nedávno objevená turisty, je Vietnam tou ideální destinací.

Vietnam vás překvapí nejen krásnou přírodou, stále zelenými tropickými lesy, třítisícovými horami ve vnitrozemí, nekonečnými rýžovými poli, malými tradičními vesnicemi a městečky, ale i stále se rozvíjejícími městy, kde se snoubí dávná historie s moderními prvky současnosti. Stejně tak jako atmosféra, kulinářské zážitky a všudypřítomné chrámy a pagody všech velikostí. Prostě vše, co můžete od exotické svatební cesty očekávat.

Ceny zájezdů do Vietnamu | Počasí ve Vietnamu | Doklady a očkování | Jídlo a speciality | Bezpečnost Vietnam |Mapa Vietnamu

Svatební svatba Vietnam

Užijte si krásnou přírodu při svatební cestě po Vietnamu

Historická města i okouzlující příroda

Na své cestě určitě navštivte hlavní město Vinetnamu – Hanoj, město s bohatou historií, které je rovněž důležitým kulturním centrem země. Mezi nejznámější hanojské památky patří Chrám literatury a Pagoda, vyrazit můžete také na romantickou procházku k Jezeru navráceného meče s Chrámem Nefritové hory a Želví věží nebo můžete zamířit do nedaleké čtvrti plné starých uliček.

Nejstarší buddhistický chrám v Hanoji - Tran Quoc Pagoda

Nejstarší buddhistický chrám v Hanoji – Tran Quoc Pagoda

Po obrovském přívalu kultury a historie možná zatoužíte po návštěvě menšího a klidnějšího místa.

Vydejte se proto do malého městečka ve středním Vietnamu při ústí řeky Thu Bon, městečka Hoi An, které vás okamžitě okouzlí svou atmosférou, starými uličkami s domky kdysi patřícími obchodníkům a řemeslníkům a v neposlední řadě i krásnou pláží.

Jedna z prvních vietnamských lokalit, která byla zařazena do Seznamu světového dědictví UNESCO je město Hue. Jistě plným právem. Město bylo do konce druhé světové války sídelním městem poslední vietnamské královské dynastie Nguyen a z té doby pochází mnoho architektonických skvostů, jako například velkolepé královské hrobky, zbytky královské pevnosti, Oltář nebes, či pagoda Thien Mu.

Ruiny hinduistického chrámu My Son, nedaleko města Hoi An

Ruiny hinduistického chrámu My Son, nedaleko města Hoi An

Jestliže se na cestu mezi Hoi An a Hue vydáte autem, určitě si během vyhlídkového výletu udělejte zastávku v Danangu a 8 km od Danangu vzdálených Mramorových hor. Pět mramorových vrchů nazvaných jmény pěti elementů (Vodní, Dřevová, Ohňová, Zemní a Kovová hora) se zvedají tajuplně vzhůru. Největší z nich je Vodní hora, a když budete mít hodně sil, na dvě ze tří jejích vrcholů můžete vylézt. Odměnou vám bude výhled na ostatní hory a do širého okolí. Procházka a průchody mezi skalními masami s rozesetými jeskynními chrámy a pagodami je zaručeně zážitkem, který musíte zažít.

Mramorové hory Ngu Hanh Son, nedaleko města Da Nang

Mramorové hory Ngu Hanh Son, nedaleko města Da Nang

Jedním z nejúchvatnějších a nejromantičtějších míst na světě je Halong Bay neboli Dračí zátoka. Zátoka je známá především díky svým vápencovým skalám, které často osamoceně vystupují z moře jako strážci zdejších smaragdových vod. Na své svatební cestě se nechte nalodit a projíždějte okolo tohoto zázraku přírody. O úžasné zážitky a krásné fotky nebude mít rozhodně nouzi.

Vápencové skály v zátoce Ha Long Bay

Vápencové skály v zátoce Ha Long Bay

Samozřejmě Vietnam nabízí i další zajímavá a turisty oblíbená města. Můžete navštívit Ho Či Minovo Město známé jako Saigon nebo největší ostrov Phu Quoc, který je pokryt lesy a tři čtvrtě ostrova zaujímá národní park. Ostrov je v posledních letech vyhledáván díky svým nedotčeným bílým písečným plážím a tyrkysově modrému moři. Jak jinak si na své svatební cestě odpočinout, než v klidu právě na takovém místě. Zatoužíte-li po něčem dobrodružnějším, vydejte se na plavbu po deltě Mekongu. Tato jedna z nejdelších řek světa vám představí život v nekonečných ramenech delty a plovoucí trhy plné exotického ovoce, zeleniny a tradičních vietnamských výrobků.

Pláž Bai Sao Beach, ostrov Phu Quoc

Pláž Bai Sao Beach, ostrov Phu Quoc

Pokud se vydáte do tohoto kouta světa, určitě stojí za úvahu udělat si výlet do sousední Kambodži. Její krása včetně královského chrámu a bývalého hlavního města Angkor Wat vám cestu jistě obohatí.

Jak cestovat po Vietnamu?

Ve Vietnamu můžete použít téměř všechny dopravní prostředky. Nejpohodlnější a nejrychlejší přesuny na větší vzdálenosti jsou letadlem s využitím Vietnam Airlines. Romantická a dobrodružná je doprava místními vlaky. Odnesete si nezapomenutelné zážitky a přímo vplujete do života místních lidí, kteří v tu dobu jedou za prací, na trhy nebo jen za svými blízkými. Zažijete to, co v českých vlacích jistě ne, vřelá povaha Vietnamců bude příjemným zpestřením a cesta vám bude mile ubíhat.

Další možností je pronájem automobilu, řada větších hotelů tuto službu nabízí a vy tak můžete vyrážet na místa tajemná a půvabná, která ve většině průvodcích nenajdete.

Delta Mekongu, Vietnam

Delta Mekongu, Vietnam

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Vietnam

Dlouhodobá předpověď počasí Vietnam
Zdroj: forecabox.com

Ochutnejte vietnamské speciality

Jedním z velkých lákadel pro většinu turistů je bezesporu tradiční vietnamská kuchyně, která je zpravidla založena na darech moře, rýži a rýžových nudlích.

Ti, kdo se nebojí experimentovat a zkoušet nová jídla, určitě musí vyzkoušet kachní embrya, hadí krev, psí a kočičí maso nebo larvy brouků. Pokud naopak zkoušíte raději tradičnější pokrmy, určitě vyzkoušejte nudlovou polévku Pho.

Průměrné teploty Vietnam – Ho Či Minovo Město

Průměrné teploty Vietnam

Jaké potřebuji doklady a musím se nechat očkovat?

Pro cestu do Vietnamu musíte být držitelem platného cestovního pasu nebo jiného platného cestovního dokladu opatřeného vízem opravňujícím ke vstupu a pobytu na území Vietnamu. Vízum vydává Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze.

Pokud cestujete s cestovní kanceláří, zpravidla pro vás cestovní vízum za poplatek vyřídí.

Časové pásmo (UTC +7): +7 hodin oproti ČR

V případě pobytu mimo hlavní centra a při cestách na delší dobu, je doporučeno se nechat očkovat proti žloutence typu A i B, proti tetanu, encefalitidě, TBC a břišnímu tyfu.

Kolik stojí svatební cesta do Vietnamu? Orientační ceny zájezdů za osobu

Ceny svatebních cest do Vietnamu se pohybují od 40.000Kč za osobu. Při zájezdech typu first a last minute mohou být ceny i o několik tisíc korun nižší.

Měna ve Vietnamu: 1000 vietnamských dongů (VND) stojí zhruba 1 Kč, při přepočtu tedy stačí vydělit všechny ceny tisícem. Směnit můžete po příletu na letišti, ve směnárnách, na recepci v hotelu nebo v bance.

Na jak dlouho vycestovat?

Vietnam nabízí spoustu nevšedních zážitků, proto se určitě vyplatí vycestovat do této země minimálně na 14 dní. Nejpohodlnější a nejsnazší je cestování s cestovní kanceláří, která zařídí vše potřebné letenkami a cestovními vízy počínaje, ubytováním a předem zajištěnými výlety konče.

Ano, proč ne, osobně ale spíše doporučujeme cestování po vlastní ose. Stačí si zajistit alespoň s předstihem letenky, zařídit si ubytování, prostudovat si průvodce a mít alespoň základní znalost angličtiny. Na Internetu se dá o cestě po Vietnamu zjistit spousta informací a vy si tak sami můžete sestavit itinerář, který spojí jedinečné romantické chvíle ve dvou a uspokojí touhy po poznání.

Vietnam letecky

Letecky se do Vietnamu dostanete za 14-15 hodin letu, v závislosti na návaznosti letů a případných přestupech.

Ubytování ve Vietnamu v bungalovech s výhledem na moře

Ubytování ve Vietnamu v bungalovech s výhledem na moře

Ubytování

Nevíte, jaký hotel či rezort si vybrat? Podívejte se na nabídku dostupných ubytovacích kapacit a přečtete si před nákupem zájezdu zkušenosti a recenze od ostatních cestujících.

Bezpečnost ve Vietnamu

S výjimkou vojenských zón a některých horských zón, není pohyb po Vietnamu omezen.

Obecně lze Vietnam považovat za bezpečnou zemi, turistům je však doporučeno dávat si pozor na osobní věci z důvodu kapesních krádeží, které jsou stále častější a to zejména na turisticky navštěvovaných místech – Hanoj, Hočiminovo město, Nha Trang, Mui Ne.

Kde je třeba si dát větší pozor, je oblast hygieny, která je obecně ve Vietnamu velmi špatná. Turistům je doporučeno se vyhnout pití vody z vodovodu, ledu v nápojích a raději se omezit pouze na konzumaci tepelně upravených pokrmů.

Vietnam mapa

Rozhodnete-li se nakonec pro svatební cestu do Vietnamu, rozhodně této volby nebudete litovat. Tato země plná kontrastů, krásné přírody a městy opředenými historií udělá z vaší svatební cesty něco, na co budete s láskou vzpomínat a o čem budete ještě dlouho vyprávět.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend