Děti na svatbě – jak zabavit neposedné ratolesti?

Neopomenutelnými účastníky svatby jsou nejen dospělí, ale často i ti nejmenší. A to jak na svatebním obřadě jako roztomilé družičky, tak i na následné svatební hostině.

Jak vše provést, aby se z toho rodiče a ostatní hosté nezbláznili a aby si svatbu užily i děti?

Děti na svatbě

Děti na svatbě

Již v moment, kdy píšete pozvánky pro svatební hosty, si můžete spočítat, kolik dětí by se vaší svatby mohlo zůčastnit.

U velmi malých dětí, které jsou ještě neustále připoutány k mamince, záleží spíše na uvážení konkrétního hosta, zda je vhodné takto malé dítko na svatbu vozit.

Maminka, která se neustále stará o své miminko si svatbu stejně příliš neužije a riziko narušení obřadu je vysoké. S tím ovšem jako nevěsta příliš nenaděláte. Vy se musíte soustředit na větší děti, které je potřeba zaujmout a to na větší část dne.

Obřad zvládnete, ale pak přichází hostina

V našich končinách, kdy se obřadu účastní zpravidla nejužší rodina a přátelé, není nutné řešit dětské účastníky. Následně ovšem přichází hostina, kdy se může počet svatebčanů i několikrát navýšit. Je dobré znát věk všech dětí a jim přizpůsobit program, ale také jídelníček.

Pokud plánujete hostům servírovat pokrm, který by nemusely děti akceptovat, tak je lepší mít v záloze klasické hranolky kupříkladu s kuřecím masem. Jako zákusek je ideální zmrzlinový pohár. Při plánování zasedacího pořádku děti posaďte k jednomu stolu. Ti starší mohou dohlédnout na mladší.

Sedíte-li s notýskem a píšete nápady na hry pro děti, tak sázejte na klasiku. Omalovánky ocení kluci i dívky.

Doporučujeme také přinést koš plný hraček, ve kterém mohou děti hodiny objevovat něco nového. Pro dítě je každá nová hračka zajímavá. Vyhraďte dětěm například celý koutek, který budou mít jen a jen pro sebe .

Víte ale, jaké řešení je ze všech nejlepší?

Najít někoho, kdo se bude o děti v průběhu svatební hostiny starat a vymýšlet program. Pokud chcete ušetřit, tak lze hledat v řadách starších dětí, ale tyto služby lze i objednat.

Plánujete svatbu na letní měsíce a máte dostatek venkovního prostoru? Zkuste být netradiční a objednejte dětem skákací hrad a další nafukovací atrakce. Můžete postavit hřiště na kroket nebo připravit bojovou hru. Ta dokáže zabavit na několik hodin.

Komentáře (1)

ANDĚLÍN napsal:

Hezké odpoledne, právě s ohledem na zkušenosti z různých svateb přátel, kde se děti vyskytovaly, vznikl náš projekt „Děti na svatbě“. Děti neměly zábavu, která by odpovídala jejich věku, nudily se a často slýchaly od dospěláku, že „zlobí“… my nabízíme možnost mobilních dětských koutků a zajišťujeme tak péči o děti svatebčanů /i samotných snoubenců/ tak, aby si svatbu užili všichni. I pro nás je realizace koutků na svatbě velká zábava a výzva, vždy si s dětmi hrajeme, vyrábíme, nebo si třeba jen povídáme a čteme v časopisech. Určitě vám rádi nabídneme naše služby, nebo třeba jen nezávazně poradíme, jak vymyslet zábavu právě pro vaše malé hosty :o) Více informací a kontakty naleznete na http://www.andelin.eu.

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend