Základní taneční kroky – videonávody pro začátečníky

Čeká vás novomanželský tanec nebo se chystáte na společenský tanec v rámci maturitního plesu či jiné společenské akce a jímá vás hrůza z toho, jak budete tancovat, protože neznáte základní taneční kroky? Už nemusí.

Základní taneční kroky

Základní taneční kroky – víte, jak se tančí jednotlivé tance?

Přinášíme vám podrobné návody na klasické i moderní společenské tance. Všechna Youtube videa s tanečními kroky jsou určena pro začátečníky a věříme, že s jejich pomocí se základní kroky naučí opravdu každý.

Trénovat tanec můžete jak sami (ideálně před zrcadlem, abyste se viděli a měli okamžitou zpětnou vazbu), případně s partnerem/partnerkou.

Pojďme se tedy podívat, jak se dané tance tančí.

NÁŠ TIP: Podívejte se náš článek o prvním svatebním tanci a tanečních hrách na svatbu.

Valčík – vídeňský valčík kroky

Valčík je nejdůležitější tanec tančený na plesech, společenských akcích, i svatbách.

Pokud byste si měli osvojit pouze jeden tanec, měl by to bezesporu být právě valčík.

Jedná se o postupový, kolový tanec (tančí po obvodu tanečního sálu), převážně v 3/4 taktu (dříve v 3/8 taktu), který vznikl na konci 18. století v Rakousku.

Polka kroky

Polka je původem český společenský tanec v 2/4 taktu, který vznikl okolo roku 1830. Tento tanec je populární ve střední Evropě – jedná se o párový tanec, který se řadí mezi tzv. kolové tance, kdy tanečníci tančí po obvodu sálu.

Waltz – anglický Waltz kroky

Waltz je původně anglický tanec v 3/4 taktu, který vznikl na počátku 20. století v Anglii.

Samba kroky

Samba je latinskoamerický tanec tančený na 2/4 nebo 4/4 takt, který vznikl ve 20. století v Brazílii. Existuje mnoho variací samby, kdy mezi nejznámější patří samba, kterou lze vidět na karnevalech v Brazílii.

https://youtu.be/6k0nNTNXSUU

NÁŠ TIP: podívejte se na svatební taneční hry.

Ptačí tanec

Ptačí tanec (též Chicken dance, Bird Dance, Duck dance) se tancuje na hudbu pocházející ze Švýcarska poloviny 20. století. Tento tanec znázorňující ptačí pohyby v dnešní době tančí nejen děti, ale i dospělí.

Mazurka kroky

Mazurka je původem polský lidový tanec z 19. století, tančený v třídobém taktu.

Čardáš

Čardáš (Csárdás) je maďarský národní párový tanec.

https://youtu.be/2lBQyUa6lJw

Salsa

Salsa je původem kubánský tanec, který získal popularitu v 60. letech v USA. Salsa je párový tanec, který se tančí na 4/4 rytmus.

https://youtu.be/zGn6DWRZnJs

Merengue

Merengue je latinskoamerický tanec pocházející z Dominikánské republiky období poloviny 19. století. Tančí se 2/4 taktu.

Bachata

Bachata je dalším tancem pocházejícím z Dominikánské republiky.

Makarena

Macarena je španělský tanec, který se tančí na stejnojmennou píseň skupiny Los del Rio, která spatřilo světlo světa v roce 1994.

Letkis

Letkis (někdy též Letkiss) je společenský tanec pocházející z Finska, který se dále rozšířil v 60. letech 20. století. Lidé při tomto tanci stojí těsně za sebou, drží se navzájem za pas, synchronizovaně vykopávají nohama do stran a poskakují sounož dopředu a dozadu.

Slowfox kroky

Slowfox (též Slow Foxtrot) je tanec pocházející z Velké Británie – je považován za nejtěžší tanec na světě. Tančí se na čtyři doby (4/4) s důrazem na 1. a 3. dobu.

Cha-Cha (ča ča)

Latiskoamerický párový tanec pocházející z Kuby, který se tančí na 4/4 takt. Čača pochází z poloviny 20. století.

Paso Doble

Paso doble (též pasodoble) je latinskoamerický tanec, pocházející z roku 1918 ze Španělska. Paso doble se tančí ve 2/4 taktu.

Tango

Tango je tanec pocházející z Uruguaye a Argentiny, odkud se rozšířil do celého světa. Tanec pochází z druhé poloviny 19. století, tančí se ve 4/8 (2/4) taktu.

Blues

Tanec blues pochází, stejně jako stejnojmenný hudební žánr, z jihu USA a vznikl v 19. století.

Rumba

Rumba je tradiční kubánský tanec na čtyři doby. Rumba je pomalý tanec náročný na rytmus. Tento latinskoamerický tanec se v Evropě tančí od 30. let 20. století.

Quickstep

Tanec Quickstep (též rychlý foxtrot) pochází z roku 1924, tančí se ve 4/4 taktu.

Jive kroky

Jive (též džaiv) je rytmický afroamerický tanec pocházející z roku 1944, tančí se ve 4/4 taktu.

Mambo

Mambo je latinskoamerický tanec pocházející z Kuby 40. let 20. století. Tento taneční styl získal největší popularitu díky filmu Hříšný tanec, kde tanečník Johnny učí Baby právě tanec mambo.

Foxtrot kroky

Foxtrot (též Fox trot) je společenský tanec z roku 1914 tančený v rytmu 4/4.

Řecký tanec Zorba

Tanec Zorba (též Sirtaki, syrtaki) je populární tanec řeckého původu, který vznikl jako choreografie k filmu Řek Zorba z roku 1964.

Twerk

A nakonec tu máme bombónek pro dámy, které se chtějí naučit populární sexy tanec Twerk, který vychází ze základních afrických tanců. Naučte se jej a potěšte svého milého nejen při svatební noci.

Taneční obuv

Nad čím byste se měli zamyslet, je jednoznačně pořízení kvalitní obuvi. Ne všechna společenská obuv je vhodná pro tanec. Může vás tlačit nebo může nepříjemně klouzat.

Ať už budete pořizovat speciální taneční boty nebo se spokojíte s klasickou společenskou obuví, rozhodně doporučujeme při jejím nákupu nešetřit.

Dámy, které si při tanci moc nevěří, by se se měly vyvarovat obuvi s příliš vysokými podpatky.

A pokud se rozhodnete pro koupi nové obuvi, určitě si ji před svým tanečním výstupem pořádně prošlápněte. Není nic horšího, než tlačící a nepohodlná obuv.

Taneční škola a taneční kurzy

Snažili jsme se vám přinést dostupné návody pro začátečníky přehledně a na jednom místě. Pokud si sami na taneční trénink nevěříte, doporučujeme vám navštívit taneční školu a jejich taneční kurzy, kde vás naučí požadovaný tanec snadno a rychle.

V poslední době se velké oblibě těší specializované kurzy svatebního tance určené pro jednotlivé páry. Probíhají pod vedením profesionálního lektora. Cenově vyjdou podobně jako klasické hromadné taneční kurzy, navíc přinášejí časovou flexibilitu, úsporu času (většinou vše zvládnete za 3 – 4 lekce), ale také pomoc s výběrem hudby a konkrétního tance.

NÁŠ TIP: Pokud si chcete svůj tanec užít již při nácviku a následně vše s přehledem zvládnout i ve váš svatební den, doporučujeme kontaktovat našeho ověřeného dodavatele.

Pokud pro vás nejsou privátní taneční kurzy zajímavé a patříte mezi pokročilejší tanečníky, můžete začít navštěvovat taneční kurzy pro dospělé, kde si osvěžíte vzpomínky na tančení, případně se naučíte kroky na tance, které jste dávno zapomněli.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.