Svatební tužky se jmény hostů – darujte originální dárek

Každý jistě ví, že svatební hosté podle tradičních zvyklostí předávají novomanželům svatební dar. Ale poměrně nedávnou novinkou je zvyk, kdy také nevěsta s ženichem obdarovávají přítomné svatební hosty nějakou drobnou pozorností.

Může jít například o tričko, víno s etiketou, klíčenku, bublifuk či malý balíček mandlí a sladkostí. Velké oblibě se těší také svatební tužky s gravírovaným textem.

Svatební tužky krystaly Swarovski

Svatební tužky krystaly Swarovski

Svatební tužky se jménem a datem svatby

Podoba svatebních tužek je rozmanitá, ale jedno mají společné. Jsou totiž opatřeny textem na míru, který přímo odkazuje na svatební den. Nejčastěji se jedná o tužky se jmény novomanželů, ke kterým je připojeno datum jejich sňatku. Ale může je zdobit klidně i citát o lásce, oblíbené motto nebo třeba vtipnou hlášku.

Konkrétní nápis může být na povrchu natištěn. Tuto variantu však příliš nedoporučujeme, jelikož tištěný text se častým používáním postupně maže, což není žádoucí. Doporučit lze proto spíše tužky s gravírováním, kdy je nápis přímo vyrytý do povrchu, a proto je trvalý.

Nevěsta s ženichem si mohou vybírat hned z několika druhů písma a samotný text je možné doplnit také jednoduchým obrázkem. Žádané jsou především piktogramy muže a ženy, symboly srdíčka a prstýnků.

Přírodní tužky vyrobené ze dřeva

Vypadají jako běžná grafitová tužka v dřevěném obalu, kterou všichni jistě dobře znají a mnozí ji i mají doma. Na trhu jsou k dostání svatební tužky dlouhé nebo krátké, kulaté či hranaté. Nejenže potěší svatební hosty, vy navíc oceníte příznivou pořizovací cenu, kdy ty nejlevnější stojí okolo 5 Kč za jeden kus.

Zajímavou alternativu představují tužky z opravdových vhodně tvarovaných klacíků včetně kůry. Také ony jsou plně funkční, jejich střed totiž obsahuje tuhu. Tyto ryze přírodní kousky mohou být dokonalým doplňkem pro svatby, které se odehrávají v přírodě pod širým nebem.

Další varianty svatebních tužek

Ten, kdo touží spíše po „elegantnějším modelu“, může sáhnout po tužkách, které jsou barvené a zalakované. V tomto případě se přímo nabízí možnost vybrat takový odstín, který bude skvěle ladit s dominantní barvou samotné svatby. K dostání jsou totiž snad všechny myslitelné odstíny včetně stříbrné a zlaté.

Většina těchto tužek je na jednom konci opatřena gumou, která je uchycena v klasické kovové objímce. Jejich luxusnější variantou jsou tužky, u kterých je guma nahrazena krystalem Swarowski. A protože sortiment zahrnuje mnoho rozličných barev těchto třpytivých krystalů, lze tužku opět vkusně sladit s celkovým barevným pojetím svatby. Nutno však podotknout, že cena je v tentokrát již poněkud vyšší, ač stále poměrně příznivá, pohybuje se okolo 50 Kč za jeden kus.

Svatební tužky pro hosty s jejich jmény

Darujte hostům tužku s jejich jménem

A co třeba propisky či pastelky?

Ten, kdo z jakéhokoliv důvodu nechce svatební tužky, můžete zkusit svatební propisky nebo pastelky.

Také svatební propisky jsou k dispozici v mnoha různých barvách. Text, který nesou, bývá většinou gravírovaný, tudíž má dlouhou trvanlivost. Jednotlivých modelů je opět celá řada, za povšimnutí stojí například propiska, která má jednu polovinu průhlednou a obsahuje drobné čiré nebo barevné krystalky. Mimochodem, tato propiska se hodí nejen jako pozornost pro hosty, ale lze ji použít i po svatebním obřadu pro slavnostní zápis do Protokolu o uzavření manželství.

Jednou z dalších možností dárku pro hosty, zejména ty nejmenší, jsou svatební pastelky. Většinou se nejedná o jednotlivé kusy, ale o celou sadu, která obsahuje šest nebo dvanáct pastelek. Ty jsou uloženy ve speciální krabičce, která je potištěná svatebním textem. Pastelky však mohou potěšit také dospělé, stačí k nim připojit antistresové omalovánky pro dospělé.

Svatební pastelky s iniciály novomanželů

Zajímavou alternativou mohou být svatební pastelky s iniciály novomanželů doplněné datem svatby

Využití svatebních tužek

Je mnoho způsobů, jak svatební tužku hostům předat. Jako tip uveďme, že ji lze například jednoduše přichytit ke jmenovce na slavnostně prostřený stůl. Kdo chce, může ji pochopitelně i dozdobit nebo oživit dle vlastního nápadu. Hezký dojem vyčaruje jednoduše například lesklá saténová stužka, případně je k tužce možné přivázat personalizovanou děkovnou kartičku.

Přímo na svatbě se mohou tužky uplatnit při svatební zábavě. Hosté je jistě využijí obzvláště tehdy, pokud zároveň dostanou svatební noviny s křížovkou. Ale tužku či propisku mohou použít třeba i pro zápis do knihy svatebních hostů.

Tužky se mohou stát dokonce součástí netradičního svatebního oznámení. V tomto případě bývá tužka například jednoduchým jutovým provázkem k oznámení přivázána a její text je součástí nebo doplněním sdělení. Svatební oznámení s tužkou je neotřelé a zaujme již na první pohled.

Svatební tužky jsou levné, přesto se jedná o nápaditý dárek svatebním hostům, kterým udělá jistě radost. Navíc se jedná o praktickou pozornost, vždyť tužku použije jednou za čas každý z nás.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend