Svatební účesy – jaké se hodí pro vaši délku vlasů a tvar obličeje?

Budoucí nevěstu čeká celá řada úkolů. Patří k nim například výběr svatebních šatů, bot a doplňků, volba make-upu a slavnostního účesu.

A právě rozhodování o tom, jak by měl výsledný svatební účes vypadat, dokáže nejednu nevěstu pořádně potrápit.

Svatební účesy

Svatební účesy – jaký z účesů zvolíte vy?

Většinou by měl účes splňovat hned několik požadavků – měl by nevěstě slušet, ladit se stylem svatebních šatů i charakterem svatby.

Účes by měl navíc bez problémů vydržet po celý den, avšak přesto by měl být pohodlný a nevěsta by se s ním měla cítit dobře a uvolněně.

Svatební účesy podle délky vlasů

Základním vodítkem, podle kterého lze účes na svatbu vybrat, je samotná délka vlasů. Samozřejmě záleží také na mnoha dalších aspektech, které hrají při volbě účesu značnou roli – záleží na charakteru vlasů jako takových (zda jsou rovné, vlnité, kudrnaté, husté či jemné), tvaru obličeje i výšce postavy.

Přesto je však právě délka vlasů tím, čím může nevěsta při rozhodování o volbě účesu začít.

 • Účesy pro krátké vlasy

  I žena s krátkými vlasy může mít efektivní a slušivý svatební účes. Základem je pečlivý styling a správná volba vlasových doplňků.

  Spíše, než klasický závoj bude krátkovlasým nevěstám slušet korunka, klobouček nebo fascinátor, případně jiné vlasové ozdoby: bižuterie, živé či umělé květiny. Působivé může být i natočení vlasů ve stylu retro nebo roztomile rebelský rozcuch.

  Svatební účesy pro krátké vlasy

  Svatební účesy pro krátké vlasy – vlasy nechte spíše rozpuštěné

 • Účesy pro polodlouhé vlasy

  Polodlouhé vlasy přímo vybízí k vytvoření celé škály nejrůznějších svatebních účesů. Vlasy mohou být zcela nebo jen částečně rozpuštěné, kdy je část sepnutá například štrasovou sponou.

  Z polodlouhých vlasů je možné vytvořit hladký i povolený drdol, kdy obličej romanticky rámuje několik záměrně uvolněných natočených vlasových pramenů.

  Nositelky této délky vlasů se nemusí obávat sáhnout po klasickém závoji, nic však nezkazí ani květinovými vlasovými ozdobami, čelenkou či princeznovskou korunkou. Pokud má žena mikádo, může vzniknout zajímavý účes natočením vlasů (pozor ale na výsledné zkrácení délky).

  Svatební účesy pro polodlouhé vlasy

  Svatební účesy polodlouhé vlasy – s nimi se nemusíte bát květin ani sepnutých vlasů

 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Pokud má žena dlouhé vlasy, které jsou zároveň husté a zdravé, budou se krásně vyjímat volně rozpuštěné, pouze jemně natočené do elegantních vln. Pokud se navíc dozdobí například květinovým věnečkem, promění se nevěsta rázem takřka v éterickou vílu. Naopak sepnout příliš objemné vlasy do vyčesaného drdolu může být problém, protože takový účes je příliš těžký a není snadné jej udržet pod kontrolou po celý svatební den.

  Kompromisem je sepnutí či svázání pouze části vlasů, právě polo rozpuštěné účesy takovým nevěstám většinou perfektně sluší.

  Vyzkoušet mohou také splétaný účes, zajímavě působí například francouzský cop. Účes z dlouhých vlasů je možné dozdobit několika menšími květinami (živými či umělými), něžnými perličkami, perlovou vlásenkou nebo třeba štrasovým hřebínkem.

  Svatební účesy z dlouhých vlasů

  Svatební účesy z dlouhých vlasů – ty můžete pouze lehce sepnout

Svatební účesy podle tvaru obličeje

Ne všechny účesy se hodí ke všem tvarům obličeje. Připravili jsme proto pro vás přehled vhodnosti účesů sedících přesně k vašemu obličeji.

 • Účesy pro oválný obličej

  Rysy oválného obličeje: Obličej je delší než širší, čelist je užší, než přechod mezi vlasy a čelem.

  Známé osobnosti s tímto tvarem obličeje: Jessica Alba, Beyoncé

  Máte symetrický, tedy oválný obličej? Poté by vám měly slušet různé střihy vlasů i účesy, dovolit si také můžete pěšinku uprostřed hlavy, bát se nemusíte ani jednoduchých účesů.

  Svatební účesy pro oválný obličej

  Vhodné účesy pro oválný tvar obličeje

 • Účesy pro kulatý obličej

  Rysy kulatého obličeje: Obličej je stejně vysoký jako široký, lícní kosti jsou spíše širší. Často je tento typ obličeje označován jako dětská tvářička.

  Známé osobnosti s tímto tvarem obličeje: Selena Gomez, Kirsten Dunst

  Slušet vám budou spíše dlouhé rozpuštěné vlasy, pěšinku si můžete dovolit na straně hlavy. Pokud budete volit sepnuté vlasy, podél obličeje byste je měla mít volné, lehce navlněné.

  Účesy pro kulatý obličej

  Vhodné účesy pro kulatý tvar obličeje

 • Účesy pro obdélníkový obličej

  Rysy obdélníkového obličeje: Tvar obdélníkového obličeje (někdy též dlouhého obličeje) je podobný oválnému, brada je však delší a protáhlejší.

  Známé osobnosti s tímto tvarem obličeje: Sarah Jessica Parker, Liv Tyler, Hilary Swank

  Pokud máte hranatý obličej, volte účesy, které vaši tvář opticky lehce protáhnou a zjemní ostré rysy, takže například sestříhané vlasy nebo ofinu hozenou na stranu (patku). V případě, kdy chcete volit pěšinku, tu si nechte udělat na straně.

  Svatební účesy pro obdélníkový obličej

  Vhodné účesy pro obdélníkový tvar obličeje

 • Účesy pro trojúhelníkový (srdcový) obličej

  Rysy trojúhelníkového obličeje: Váš obličej disponuje úzkou čelistí, tváře s čelem jsou naopak širší.

  Známé osobnosti s tímto tvarem obličeje: Reese Witherspoon, Tyra Banks, Courtney Kardashian

  Slušet vám bude ofina nebo na stranu umístěná patka. Vlasy můžete mít také rozpuštěné a lehce navlněné.

  Svatební účesy pro trojúhelníkový obličej

  Vhodné účesy pro trojúhelníkový tvar obličeje

 • Účesy pro čtvercový (hranatý) obličej

  Rysy čtvercového obličeje: Vašemu obličeji dominuje široké čelo a hranatá nápadná čelistí.

  Známé osobnosti s tímto tvarem obličeje: Gwyneth Paltrow, Olivia Wilde

  Účes byste měla volit spíše objemnější, případně s uhlazenými vlasy, který umožní vyniknout výrazným rysům vašeho obličeje. Pokud preferujete rozpuštěné vlasy, ty si navlňte, rovné se k tvaru vašeho obličeje nehodí.

  Svatební účesy pro čtvercový obličej

  Vhodné účesy pro čtvercový tvar obličeje

 • Účesy pro diamantový obličej

  Rysy diamantového obličeje: Vaše čelo i brada mají podobný tvar a šířku, tvarem váš obličej připomíná diamant.

  Známé osobnosti s tímto tvarem obličeje: Halle Berry, Ciara

  Slušet vám bude účes s patkou, rozpuštěné vlasy, které budou od poloviny hlavy navlněné vlasy nebo naopak vlasy vyžehlené.

  Účesy pro diamantový obličej

  Vhodné účesy pro diamantový tvar obličeje

Svatební účesy se závojem

Svatební závoj se využívá s ohledem na svatební tradici, kdy měl závoj chránit nevěstu před zlými duchy.

Svatební účesy se závojem

Svatební účesy s květinou nebo věnečkem

Trendem posledních let jsou ležérnější svatby, svatby v retro stylu a boho svatby. Pro tyto svatby se hodí účesy s květinami nebo věnečkem. Nevěsta pak vypadá téměř nadpozemsky..

Svatební účesy s věnečkem a květinami

Vlasy začněte řešit již před svatbou

Vykouzlení krásného účesu na svatbu vyžaduje i určitou přípravu „předem“. Pokud jsou vaše vlasy oslabené, mají roztřepené konečky nebo jsou příliš suché a lámavé, začněte jim věnovat zvýšenou pozornost už několik týdnů před svatbou.

Dopřejte svému porostu pravidelnou vlasovou kúru a patřičnou výživu, nechte si poškozené konce zastřihnout. Pokud si vlasy barvíte, dbejte na to, abyste neměla ve svatební den nevzhledné odrosty, které by zcela pokazily celkový dojem z jinak povedeného účesu.

Zkouška svatebního účesu

Nezapomeňte si včas svůj svatební účes vyzkoušet

Zkouška svatebního účesu

Nikdy nezapomeňte ani na zkoušku svatebního účesu. Věřte, že tento krok se nevyplatí vynechat. Jenom díky zkoušce účesu budete mít jistotu, že vám bude zvolený svatební účes opravdu slušet, půjde z vašich vlasů skutečně vytvořit a vy se v něm budete cítit spokojeně. Vyhnete se tak zbytečnému stresu ve svatební den.

Pokud ještě nemáte jasno ve výběru svého svatebního kadeřníka, doporučujeme vám navštívit naši sekci prověřených svatebních kadeřníků a vizážistů.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.