Papírová svatba – kdy se slaví toto výročí?

Zdá se vám zbytečné slavit svatební výročí pouhé dva roky od sňatku? Jestliže manželství skvěle funguje, pak si patřičnou oslavu určitě zaslouží. Druhé výročí má dokonce své pojmenování, říká se mu totiž papírová svatba!

Kytice konvalinek - dárek k výročí papírové svatby

Kytice konvalinek je ideálním dárkem k výročí papírové svatby

Druhé výročí svatby

Dva roky trvající manželství je teprve na úplném začátku své cesty. Často jsou tudíž manželé stále v období zamilovanosti, jejich vztah je zalitý sluncem a mnohdy se ještě ani neotřásl v základech případnou krizí či neshodami.

Manželé si vychutnávají vzájemnou přítomnost, přičemž jejich vztah obvykle zatím nezaběhl do každodenní rutiny.

Není proto divu, že oslava 2 let od svatby má své zvláštní kouzlo a byla by škoda o ni přijít.

Svatební den je sice ještě v čerstvé paměti, přesto je příjemné společně si zavzpomínat na nejkrásnější okamžiky svatby a zasmát se nad vtipnými situacemi, které se během svatby udály.

Manželé mohou slavit výročí o samotě pouze ve dvou, případně mohou pozvat své přátelé a udělat oslavu společnou.

Tipy na dárek k výročí papírové svatby

K jednotlivým svatebním výročím se vztahuje tradice, která určuje, jaký by měl být charakter daru. Není proto překvapivé, že v případě papírové svatby se jedná právě o dárek z papíru.

Co darovat z papíru?

V tomto případě máte celou řadu možností, jak zaujmout – svůj talent mají příležitost projevit například romantické duše v podobě ručně psaného dopisu. Lze v něm poděkovat za dosavadní společný život. Kreativní jedinci mohou složit pro svou lásku báseň nebo namalovat jí obraz.

Tradici plně splňuje také fotoalbum či stále populárnější fotokniha.

Vhodným dárkem ke dvouletému svatebnímu výročí se může stát také poukaz na adrenalinový zážitek, společný wellness pobyt, relaxační masáž, výtvarný kurz, poznávací zájezd, předplatné časopisu, případně lístky do divadla, kina nebo třeba na hudební festival. Konkrétní volba závisí pouze na vkusu obdarovaného.

Kytice konvalinek a šperk z českého granátu

Od svého muže by měla manželka dostat kytici konvalinek. Tyto něžné drobné květiny s hrozny bílých zvonkovitých květů vykvétají v průběhu května až července. V omezeném množství jsou v květinářstvích dostupné po celý rok, v tomto případě se jedná o konvalinky z dovozu.

Podle zvyklostí je s papírovou svatbou spojován rovněž šperk z českého granátu. Tento polodrahokam, který se označuje také jako pyrop, se vyskytuje na četných nalezištích i v naší zemi. Jedná se o oblíbený temně rudý šperkařský kámen, který se velmi dobře vyjímá v kombinaci se žlutým i bílým zlatem.

Dárky pro muže

Jelikož se pro ženy hodí dárky z temně rudých granátů, muž by měl dostat lahev kvalitního červeného vína. Pořídit lze také luxusní sadu skleniček na víno, které jsou vkusně ozdobeny skutečnými granáty.

Další výročí svatby

Před výročím papírové svatby manželé slaví svatbu bavlněnou, tedy dobu, kdy jsou spolu první rok. Po třech letech společného soužití manželé slaví výročí kožené svatby.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.